Strona główna Styl życia Pieniądze podczas podróży – 10 dobrych skrytek

Pieniądze podczas podróży – 10 dobrych skrytek

3681
2
pieniądze
Podczas każdej podróży należy przede wszystkim chronić dokumenty i pieniądze

Pieniądze to rzecz – nie da się ukryć – niezbędna podczas każdej podróży. Dlatego warto je dobrze chronić, by uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń. Sprawdź 10 wypróbowanych i dobrych skrytek na pieniądze.

Nie jest jednak bezpiecznie wozić ze sobą pieniądze w wypchanym portfelu. Jeśli zostaniesz okradziony, stracisz nie tylko ciężko zarobioną gotówkę, lecz również finansowe zabezpieczenie, gdy jesteś z dala od domu. Pozostaniesz bez środków na bilet powrotny, opiekę medyczną, alarmowy telefon do domu czy choćby żywność.

Wystarczy trochę kreatywności i parę prostych narzędzi, żeby szybko i dyskretnie wykonać zmyślne skrytki na Twoje środki do życia w podróży. Oto 10 wybranych miejsc, w których możesz bezpiecznie ukryć pieniądze:

Stelaż plecaka

Nowoczesne plecaki wyposażone są w skomplikowane stelaże z plastiku i metalu. Czasem da się uzyskać dostęp do wyściółki tylnej płyty usztywniającej od strony kieszeni lub też robiąc w niej niewielkie rozcięcie. Możesz tam schować większe dokumenty oraz papierowe pieniądze. Pamiętaj jednak, iż jeśli upchniesz tam za dużo, stelaż będzie Ci się wbijał w plecy.

Ściągacz od spodni

Spodnie często składają się w pasie ze złożonego kawałka tkaniny, przyszytego u dołu do fragmentu, który przechodzi w nogawkę. Nie musisz kupować specjalnej saszetki na pasku do przechowywania pieniędzy. Wystarczy rozciąć materiał w pasie i ukryć tam kilka zwiniętych banknotów. Nie upychaj ich jednak w tylnej części spodni, gdzie będzie ci się wgniatać plecak. Z przodu będą łatwiej dostępne i mniej rzucające się w oczy.

Buty

Buty to niezła skrytka, choć trzeba uważać, żeby schowane pieniądze nie przeszkadzały w chodzeniu ani nie rozmoczyły się od wody, błota czy potu. Sztuczka nie uda się oczywiście, jeśli nosisz sandały.

Kapelusz lub czapka

Tutaj znowu przyda się jakieś ostre narzędzie. Wiele kapeluszy z rondem wyposażonych jest w otok, który składa się z dwóch warstw płótna. Po rozcięciu stanie się on znakomitą skrytką na Twoje pieniądze.

Kołnierzyk koszuli

Nie tak dawno temu eleganckie koszule szyte były z usztywnionymi kołnierzykami. Dziś wciąż jeszcze można znaleźć egzemplarze z plastikowymi czy kartonowymi wkładkami. Wykonaj w kołnierzyku nacięcie i umieść tam kilka banknotów. Dla wygody i lepszego kamuflażu możesz spróbować przepchnąć je do tyłu, w stronę karku lub rozłożyć je parami po obu stronach części przedniej. Jak by nie patrzeć, kołnierzyk jest sztywny ? tak, jakby był to zamierzony efekt.

Kosmetyczka lub apteczka

Mało prawdopodobne, żeby złodziej myszkujący w Twoich rzeczach był zainteresowany szczoteczką do zębów lub plastrami. Tak więc przybornik, w którym je nosisz, może stać się świetną kryjówką na pieniądze.

Klapy przeciwdeszczowe na suwakach od plecaka

Większość nylonowych plecaków wyposażonych jest w dodatkowy kawałek płótna, których chroni zamek błyskawiczny przed deszczem i błotem. Często jest on skonstruowany w ten sposób, że możesz go rozciąć i wsunąć do środka zwitek banknotów.

Tylna okładka podróżnego notatnika

Możesz zrobić prostą kieszonkę w tylnej okładce notatnika, wykorzystując do tego celu papier i taśmę klejącą. Niektóre notesy są zresztą fabrycznie wyposażone w taką kieszeń. Notatnik to rzecz niewielka i poręczna, którą zawsze warto nosić przy sobie ? dodatkowo masz wtedy pewność, że Twoje pieniądze są bezpieczne.

Portfel… przywiązany na sznurku!

Nie chodzi tu oczywiście o wielki, wypchany, skórzany portfel, który zwraca uwagę, lecz o dodatkową, małą, niepozorną portmonetkę, w której będziesz trzymać grube pieniądze i ważniejsze dokumenty. Możesz przyszyć lub przywiązać do niej sznurek, a następnie umieścić ją w którejś z przednich kieszeni. Wciąż będzie poręczna, lecz już znacznie trudniejsza do kradzieży lub zgubienia.

Konto PayPal

Jest to praktyczna usługa, która poratuje cię w przypadku, gdybyś został okradziony. Wymaga mniej formalności i jest mniej przywiązana do fizycznych placówek niż konto bankowe. Przekaż komuś zaufanemu dostęp do konta i umów się z nim, że w sytuacji awaryjnej prześle Ci pieniądze za pośrednictwem serwisu typu PayPal lub Western Union.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

 

2 KOMENTARZE

  1. Jeśli chodzi o trzymanie pieniędzy to odpowiednim miejscem jest skarbiec, skrytka bankowa np. skarbiec77. Koszt jest niewielki, a przynajmniej pieniądze są bezpieczne. My w skarbcu trzymamy też złoto – takich rzeczy nie powinno się trzymać w domu.

  2. W Polsce nie jest bezpieczne trzymanie czegokolwiek w bankach skarbcach – komornik, policja – ma do wszystkiego dostęp jedynie bank szwajcarski dawał 100 procent bezpieczeństwa. Polska to zj…ny kraj (przepraszam)

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.