Pieniądze to rzecz – nie da się ukryć – niezbędna podczas każdej podróży. Dlatego warto je dobrze chronić, by uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń. Sprawdź 10 wypróbowanych i dobrych skrytek na pieniądze.
Nie jest jednak bezpiecznie wozić ze sobą pieniądze w wypchanym portfelu. Jeśli zostaniesz okradziony, stracisz nie tylko ciężko zarobioną gotówkę, lecz również finansowe zabezpieczenie, gdy jesteś z dala od domu. Pozostaniesz bez środków na bilet powrotny, opiekę medyczną, alarmowy telefon do domu czy choćby żywność.
Wystarczy trochę kreatywności i parę prostych narzędzi, żeby szybko i dyskretnie wykonać zmyślne skrytki na Twoje środki do życia w podróży. Oto 10 wybranych miejsc, w których możesz bezpiecznie ukryć pieniądze:
Stelaż plecaka
Nowoczesne plecaki wyposażone są w skomplikowane stelaże z plastiku i metalu. Czasem da się uzyskać dostęp do wyściółki tylnej płyty usztywniającej od strony kieszeni lub też robiąc w niej niewielkie rozcięcie. Możesz tam schować większe dokumenty oraz papierowe pieniądze. Pamiętaj jednak, iż jeśli upchniesz tam za dużo, stelaż będzie Ci się wbijał w plecy.
Ściągacz od spodni
Spodnie często składają się w pasie ze złożonego kawałka tkaniny, przyszytego u dołu do fragmentu, który przechodzi w nogawkę. Nie musisz kupować specjalnej saszetki na pasku do przechowywania pieniędzy. Wystarczy rozciąć materiał w pasie i ukryć tam kilka zwiniętych banknotów. Nie upychaj ich jednak w tylnej części spodni, gdzie będzie ci się wgniatać plecak. Z przodu będą łatwiej dostępne i mniej rzucające się w oczy.
Buty
Buty to niezła skrytka, choć trzeba uważać, żeby schowane pieniądze nie przeszkadzały w chodzeniu ani nie rozmoczyły się od wody, błota czy potu. Sztuczka nie uda się oczywiście, jeśli nosisz sandały.
Kapelusz lub czapka
Tutaj znowu przyda się jakieś ostre narzędzie. Wiele kapeluszy z rondem wyposażonych jest w otok, który składa się z dwóch warstw płótna. Po rozcięciu stanie się on znakomitą skrytką na Twoje pieniądze.
Kołnierzyk koszuli
Nie tak dawno temu eleganckie koszule szyte były z usztywnionymi kołnierzykami. Dziś wciąż jeszcze można znaleźć egzemplarze z plastikowymi czy kartonowymi wkładkami. Wykonaj w kołnierzyku nacięcie i umieść tam kilka banknotów. Dla wygody i lepszego kamuflażu możesz spróbować przepchnąć je do tyłu, w stronę karku lub rozłożyć je parami po obu stronach części przedniej. Jak by nie patrzeć, kołnierzyk jest sztywny ? tak, jakby był to zamierzony efekt.
Kosmetyczka lub apteczka
Mało prawdopodobne, żeby złodziej myszkujący w Twoich rzeczach był zainteresowany szczoteczką do zębów lub plastrami. Tak więc przybornik, w którym je nosisz, może stać się świetną kryjówką na pieniądze.
Klapy przeciwdeszczowe na suwakach od plecaka
Większość nylonowych plecaków wyposażonych jest w dodatkowy kawałek płótna, których chroni zamek błyskawiczny przed deszczem i błotem. Często jest on skonstruowany w ten sposób, że możesz go rozciąć i wsunąć do środka zwitek banknotów.
Tylna okładka podróżnego notatnika
Możesz zrobić prostą kieszonkę w tylnej okładce notatnika, wykorzystując do tego celu papier i taśmę klejącą. Niektóre notesy są zresztą fabrycznie wyposażone w taką kieszeń. Notatnik to rzecz niewielka i poręczna, którą zawsze warto nosić przy sobie ? dodatkowo masz wtedy pewność, że Twoje pieniądze są bezpieczne.
Portfel… przywiązany na sznurku!
Nie chodzi tu oczywiście o wielki, wypchany, skórzany portfel, który zwraca uwagę, lecz o dodatkową, małą, niepozorną portmonetkę, w której będziesz trzymać grube pieniądze i ważniejsze dokumenty. Możesz przyszyć lub przywiązać do niej sznurek, a następnie umieścić ją w którejś z przednich kieszeni. Wciąż będzie poręczna, lecz już znacznie trudniejsza do kradzieży lub zgubienia.
Konto PayPal
Jest to praktyczna usługa, która poratuje cię w przypadku, gdybyś został okradziony. Wymaga mniej formalności i jest mniej przywiązana do fizycznych placówek niż konto bankowe. Przekaż komuś zaufanemu dostęp do konta i umów się z nim, że w sytuacji awaryjnej prześle Ci pieniądze za pośrednictwem serwisu typu PayPal lub Western Union.
Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!
Jeśli chodzi o trzymanie pieniędzy to odpowiednim miejscem jest skarbiec, skrytka bankowa np. skarbiec77. Koszt jest niewielki, a przynajmniej pieniądze są bezpieczne. My w skarbcu trzymamy też złoto – takich rzeczy nie powinno się trzymać w domu.
W Polsce nie jest bezpieczne trzymanie czegokolwiek w bankach skarbcach – komornik, policja – ma do wszystkiego dostęp jedynie bank szwajcarski dawał 100 procent bezpieczeństwa. Polska to zj…ny kraj (przepraszam)