Strona główna Nauka i kariera Przedsiębiorca – Jak sprawdzić czy masz zadatki

Przedsiębiorca – Jak sprawdzić czy masz zadatki

1050
0

7. Potrafisz dostrzec zarys całości

Ową cechę wspaniale reprezentuje Henry Ford. W czasach, gdy wynaleziono już samochód oraz linię montażową, Ford dostrzegł, iż prawdziwe zyski popłyną z wykorzystania linii do masowej produkcji samochodów, dzięki czemu staną się one bardziej ogólnodostępne. Krótko mówiąc, dzięki jego wizjonerstwu samochód z produktu niszowego zamienił się w masowy.

8. Idziesz z duchem czasu

Przedsiębiorca nieustannie wypatruje nowych trendów, przez co jest w stanie odpowiadać na zapotrzebowanie rozwijającego się rynku. Mimo że firma Apple nie wyprodukowała pierwszego odtwarzacza mp3, to ona jako pierwsza w pełni zdała sobie sprawę z jego potencjału rynkowego, a także zrozumiała, jakie funkcje będą najbardziej pożądane przez użytkowników.

9. Jesteś inteligentny

Nie musisz od razu dorównywać ilorazem inteligencji Albertowi Einsteinowi, choć najlepsi przedsiębiorcy to najczęściej ludzie posiadający ten współczynnik znacznie powyżej średniej. Nie oznacza to jednak, że nie możesz być „zwyczajny” pod innymi względami. Nie jesteś też zobligowany do wykazywania się wysokim stopniem naukowym. Tak naprawdę wielu z przedsiębiorców, którzy są na szczycie, to wyrzutki z uczelni – wśród nich znajdują się Steve Jobs oraz Bill Gates.

10. Nie obawiasz się prosić o pomoc

Dobry przedsiębiorca wie, w którym momencie zwrócić się o pomoc. Potrafi zidentyfikować swoje słabe oraz mocne strony i otacza się ludźmi, którzy rekompensują te pierwsze i dopełniają te drugie. Zdolność ta często rozszerza się zwykle na jego życie prywatne, tym bardziej, iż często kluczem do sukcesu jest wspierająca rodzina oraz przyjaciele.

11. Potrafisz kończyć to, co zacząłeś

Wielu ludzi ma genialne pomysły i nawet zaczyna je wprowadzać w życie. Nie potrafią jednak doprowadzić dzieła do końca. Prawdziwy przedsiębiorca charakteryzuje się wyjątkowo silną wolą, napędem do działania oraz zdolnością do finalizowania swoich poczynań.

12. Jesteś pełen zaraźliwego entuzjazmu

Aby pomysł przerodził się w zyskowne przedsięwzięcie, ludzie muszą go kupić. Wiąże się to z pozyskaniem inwestorów, partnerów oraz pracowników, a także nabywców. Krótko mówiąc, dobry przedsiębiorca wie, jak postępować, aby jego entuzjazm udzielił się innym.

Choć przedstawione powyżej cechy nie są czymś obligatoryjnym, aby osiągać sukcesy w przedsiębiorczości, dzieli je wielu spośród najsłynniejszych i najlepiej prosperujących przedsiębiorców wszech czasów.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Cofnij

 

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.