Strona główna Nauka i kariera Przedsiębiorca – Jak sprawdzić czy masz zadatki

Przedsiębiorca – Jak sprawdzić czy masz zadatki

1054
0
przedsiębiorca
Dobry przedsiębiorca powinien posiadać określony zestaw cech osobowości

Formalnie, przedsiębiorca to osoba, która prowadzi działalność gospodarczą we własnym imieniu. Można jednak również uznać, że jest człowiek, który posiada szczególne cechy osobowości. Jak sprawdzić czy masz szansę na sukces w biznesie?

Sukces w biznesie najczęściej wymaga posiadania pewnych szczególnych cech osobowości, które powinien posiadać każdy przedsiębiorca. Niektórych z nich można się wyuczyć, względnie poprawić, lecz to ci, którzy się z nimi rodzą, osiągają największe sukcesy!

Czy masz w sobie cechy, które predestynują cię do kariery przedsiębiorcy? Oto i one:

1. Masz w sobie niegasnącą pasję

Przedsiębiorca, który osiąga sukcesy, przeważnie odznacza się wewnętrzną pasją dotyczącą tego, co robi. Szczerze mówiąc, najczęściej trawi go ona do tego stopnia, iż nie potrafi myśleć o niczym innym i pracuje nad nią nawet wtedy, kiedy śpi. Ponadto, prawie nigdy nie sprowadza się to jedynie do zarabiania pieniędzy. Chodzi o coś znacznie więcej, czyli proces tworzenia i budowania.

2. Twój umysł to kopalnia pomysłów

Najlepsi przedsiębiorcy to tacy, którzy bez przerwy płodzą świetne pomysły. Dzieje się tak dlatego, iż relatywnie niewielka ilość projektów, nawet tych genialnych, rzeczywiście okazuje się maszynkami do robienia pieniędzy.

Czy ktoś jeszcze pamięta komputer Lisa? Okazał się kompletną klapą, zaprojektowaną przez nikogo innego, tylko słynnego Steve?a Jobsa! Choć rzadko wspomina się o porażkach owego geniusza, było ich całkiem sporo. Musisz mieć świadomość, iż twoje dzieła nie zawsze będą doskonałe, lecz jeśli jesteś w stanie wyrzucać z siebie mnóstwo pomysłów, niektóre z nich z pewnością okażą się kluczem do sukcesu. To jedna z kluczowych umiejętności, które powinien posiadać przedsiębiorca.

3. Nie boisz się prawdziwie ciężkiej pracy

Świetne pomysły to nie wszystko. Wprowadzanie ich w życie wymaga wiele pracy. Tomasz Edison, jeden z największych przedsiębiorców wszech czasów, zwykł mawiać: „Geniusz to wynik 1 procenta natchnienia i 99 procent wypocenia”.

4. Nie lubisz się poddawać

Dobrze prosperujący przedsiębiorca zalicza się najczęściej do ludzi, którzy łatwo otrząsają się po niepowodzeniach i trwają przy swoich planach, dopóki nie osiągną sukcesu. Prawie każdy projekt natrafia na jakieś przeszkody. Większość osób łatwo się nimi zniechęca i porzuca przedsięwzięcie przed jego końcem. Jednak ludzie naprawdę zdeterminowani i zmotywowani zawsze znajdą jakiś sposób na rozwiązanie problemów, nieważne jak byłyby one skomplikowane.

5. Masz wolę i zdolność nauki od każdego

Dobry przedsiębiorca to dobry i aktywny słuchacz. Jest otwarty na pomysły innych osób, niezależnie od ich wykształcenia i kwalifikacji. Nie jest to człowiek, który uważa, że potrzeba przedstawić odpowiedni papier, aby być kompetentnym w danej sprawie. Warto pamiętać, że wiele spośród najlepszych pomysłów na sprzęt, wykorzystywany w technice morskiej wyszło od rybaków, nie zaś od inżynierów.

6. Często podejmujesz wykalkulowane ryzyko

Przedsiębiorca rozumie, iż żaden pomysł nie może być traktowany jako „pewniak” i podejmuje wykalkulowane ryzyko – nieważne, czy inwestuje swój czas, pieniądze, czy obie te rzeczy naraz. Owo ryzyko jest niemal konieczne, aby móc realizować wielkie idee.

Kiedy Jeff Bezos rzucił swoją ciepłą posadkę na Wall Street i odbył sławną 3000-milową podróż samochodem z Nowego Jorku do Seattle, aby odkryć serwis Amazon, podjął właśnie wykalkulowane ryzyko… i wszyscy wiemy, jak to się skończyło!

Czytaj dalej

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.