Strona główna Zdrowie i uroda Jak rozpoznać infekcje intymne?

Jak rozpoznać infekcje intymne?

1056
0
infekcje intymne
Infekcje intymne wymagają odpowiedniego rozpoznania i leczenia

Pieczenie, swędzenie w okolicach pochwy, obfita wydzielina o nieprawidłowym zabarwieniu i nieprzyjemnym zapachu – to wszystko może świadczyć o infekcji intymnej. Kiedy należy zacząć się niepokoić i udać do ginekologa? Jak rozpoznać infekcje intymne i kiedy potrzebujemy pomocy lekarza?

Infekcje intymne u kobiet to niestety dość często występujący problem zdrowotny. Pierwszym etapem poradzenia sobie z nim jest właściwe rozpoznanie. Zobaczmy zatem z czym najczęściej mamy do czynienia.

Grzybica pochwy – diagnoza i leczenie

Infekcje mogą powstawać na skutek działania grzybów, bakterii lub pasożytów. Specjaliści twierdzą, że najczęstszą dolegliwością jest grzybica pochwy wywołana przez drożdżaki Candida Albicans. Powodują one bardzo silne pieczenie i świąd w miejscach intymnych, a do tego dochodzi również obfita wydzielina z pochwy o konsystencji gęstego twarożku. Upławy mogą też przybierać żółtawą formę, towarzyszy im także nieprzyjemny zapach. Dokuczają Ci podobne objawy? Ginekolog przepisze Ci dopochwowe globulki o działaniu przeciwgrzybiczym, które pomogą zwalczyć pieczenie, świąd i obfite upławy. W czasie leczenia należy powstrzymywać się przed współżyciem, żeby nie zarazić partnera.

Zakażenie pasożytnicze – objawy

Infekcje powstające wskutek działania pasożytów, najczęściej wywołane przez rzęsistka pochwowego, również dają wyjątkowo nieprzyjemne objawy – pieczenie i ból podczas oddawania moczu, wydzielinę z pochwy o zielono-żółtym zabarwieniu, bóle w podbrzuszu oraz bolesne parcie na pęcherz moczowy. Choroba przenosi się drogą płciową, a jej zdiagnozowanie wymaga badania mikroskopowego. Leczenie polega na podawaniu leków o działaniu pierwotniako- oraz bakteriobójczym. Podobnie jak w przypadku infekcji bakteryjnej, także I tutaj należy powstrzymać się od współżycia seksualnego w czasie leczenia.

Infekcje intymne bakteryjne – jak je rozpoznać?

Infekcje wywołane przez drobnoustroje z gatunku Gardnerella vaginalis lub Coli charakteryzują się bardzo obfitą wydzieliną z pochwy – ma ona rybi zapach i jest koloru żółtego. Dodatkowo chorym towarzyszy także świąd w okolicach intymnych, ból i pieczenie. Leczenie infekcji bakteryjnej polega na podaniu odpowiednich antybiotyków. Bardzo ważna jest również higiena intymna oraz noszenie przewiewnej bielizny wykonanej z naturalnych materiałów.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat rozpoznawania infekcji intymnych oraz ich skutecznego leczenia? Wejdź na stronę www.lactovaginal.pl i uzyskaj dodatkowe informacje.

Poprzedni artykułSposób na posprzątanie łazienki
Następny artykułNad morze zimą – Co trzeba zobaczyć
Redakcja serwisu to grupa specjalistów z wielu dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami. Wśród nich znaleźć można psychologów, kosmetologów, dietetyków czy pracowników służby zdrowia. Często publikujemy również artykuły podmiotów zewnętrznych, których profesjonalizm nie budzi żadnych wątpliwości. Nasza redakcja zawsze stara się znaleźć najbardziej interesujące i ważne dla czytelników tematy. Mamy również nadzieję, że publikowane przez nas treści zawsze będą pomocne i inspirujące. Niezmiennie zależy nam najbardziej na satysfakcji i zadowoleniu naszych czytelników.

Dodaj swój komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.