Strona główna Związki Jak zacząć randkowanie po rozwodzie

Jak zacząć randkowanie po rozwodzie

1134
0
randkowanie po rozwodzie

Randkowanie po rozwodzie, gdy jest się już na to gotowym, to wspaniały sposób na powrót do prawdziwego życia. Zabawa nie jest zapewne pierwszym słowem trafnie opisującym rzeczywistość po rozstaniu. Zwykle na myśl przychodzą zupełnie inne określenia, nieprawdaż? Randka po rozstaniu z długoletnim partnerem może nie być łatwa, ale często przynosi wiele korzyści terapeutycznych.

Trudno czasem również powiedzieć że jest się już gotowym na zmiany. Ale jednak coś z tym trzeba zrobić by nie żyć przeszłością zbyt długo. Na początek, zacznij może od kilku poniższych wskazówek. Więc wykonaliście już ciężką pracę powrotu do równowagi, zmierzyliście się z demonami, wyciągnęliście własną samoocenę z rynsztoka i rozwinęliście dobre relacje z sobą samym. Sprawdźmy.

Zasada numer 1 – Nie należy przyprowadzać nikogo do domu gdy obecne są dzieci, dopóki nie będziecie absolutnie pewni, że dana osoba może być kimś ważnym i pozostać w waszym życiu na dłużej

Jeżeli zechcesz skorzystać jedynie z jednej rady tego artykułu z całą pewnością powinien to być ten punkt. Wasze dzieci pozostają pod wpływem wielu czynników dostosowawczych, działających na różnych płaszczyznach. Obszar dziecięcego świata jest znacznie zawężony w stosunku do dorosłych, dlatego wszelkie zmiany mają większy wpływ na ich życie. Rozwód zdążył zapewne wyrządzić w nich wiele złego więc nie należy wystawiać ich na niepotrzebne próby.

Dajcie im przyzwyczaić się do nowych warunków i nie wprowadzajcie za szybko niepewnych i rewolucyjnych zmian. Dzieci mogą postrzegać Wasze randki jako zagrożenie dla ich samych. Mogą się czuć zazdrosne i zagrożone, szczególnie gdy stają się świadkami nawet drobnych oznak czułości lub sygnałów większego zainteresowania nowego partnera. Nie chcesz przecież za pewne zbyt szybko otworzyć puszki Pandory?!

Jedną z ważniejszych rzeczy, które powinniście na początku wiedzieć jest odpowiedź na pytanie kiedy jest dobry czas na rozpoczęcie randek po rozstaniu. Istnieje kilka sygnałów które oznaczają zbliżanie się Waszej gotowości na nowe otwarcie:

Cieszycie się z bycia samemu

Jesteście szczęśliwi i spełnieni, mimo doświadczeń z przeszłości. Innymi słowy nie szukacie partnera, by wypełnić nim dużą wyrwę w swoim życiu. Powinniście pamiętać, że zapełnianie pustek to Wasze dzieło i nie można oczekiwać, że ktoś to zrobi za Was. Jeżeli taka jest Wasza główna intencja to skazujecie się na porażkę na wstępie. Często może się to skończyć spotęgowaną stratą i złym samopoczuciem.

Główne części naszego życia są w porządku

Macie pracę, a przynajmniej coś do ważnego do roboty. Posiadacie czas wolny, przyjaciół, dobre stosunki z dzieckiem. Musicie postarać się o zbudowanie i umocnienie podstaw w swoim życiu żeby móc zacząć przenosić się na wyższe piętra piramidy. Zgodnie z teorią Maslowa zawsze należy w pierwszej kolejności zapewnić sobie podstawy życiowe. Takie życie w pełni pozwala na szukanie właściwych rozwiązań w sferze emocjonalnej, w tym randkowanie po rozwodzie.

Zrozumieliście dlaczego byliście w małżeństwie

Musicie wiedzieć co było dobrze a co poszło nie tak jak trzeba. Jeżeli obwiniacie swoich byłych małżonków o wszystko złe tracicie z horyzontu istotę problemu. Musicie zawsze wyciągnąć wnioski z przeszłości, by móc starać się nie powielać ich w przyszłości. Powinniście wiedzieć czy potraficie mówić za siebie, słuchać własnej intuicji i wyjść do realnego świata. Tylko wy możecie być tego pewni. Nauczyliście się już czegoś i możecie ruszać dalej?

Jeżeli przypatrzycie się swojemu wewnętrznemu dialogowi

Jeżeli to zrobicie, zauważacie że zawiera on stwierdzenia typu: „…wow, poradziłam sobie z tą sytuacją bardzo dobrze…” lub „…doceniam dobrą robotę którą wykonałam mimo trudnych okoliczności…” Nie powinny one zawierać stwierdzeń typu „…nigdy mnie nie polubi, ponieważ…” Natura wewnętrznego dialogu jest świetnym wskaźnikiem jakości wewnętrznych relacji i zgody z samym sobą. Zawsze w pierwszej kolejności trzeba dobrze żyć ze sobą by móc dobrze żyć z innymi.

Jesteś w stanie nie przyjmować spraw osobiście

To staje się niezbędne kiedy będziecie musieli wysłać swoje zdjęcie mailem do poznanego w sieci nowego znajomego. Czy oby nie będziesz mówić do siebie, że „…najpierw muszę zrzucić kilka kilogramów…” albo, że „…on nie wie co traci…”.

Poznajesz swoją wrodzoną godność

Więcej dajesz z siebie zanim zaczniesz sięgać od drugiej strony. Wtedy szanse na udany związek będą większe. Pomyśl o tym jako inwestycji w siebie i swoje przyszłe życie. Zasługujesz przecież na wspaniałego partnera, który z kolei również zasługuje na wiele dobrego. Wyższa samoocena będzie częściej przyciągać partnerów z wyższą samooceną, ale również innych. Będzie z tego wynikać dużo więcej możliwości. Nie chodzi jednak o negatywne odczucie wybujałego ego. Wartościowi ludzie wiedzą, że należy traktować innych dobrze by czuć się lepiej samemu. Pamiętajcie o tym, że jeżeli potrafimy dostrzec dobro w sobie łatwiej je zobaczymy u innych.

Najważniejsze jest, że zawsze są szanse na przejście do piekła i z powrotem po rozwodzie. Jeżeli nie chcecie przechodzić tego ponownie powinniście dokonać pewnych zmian. Do tego bardzo przydatne mogą być porady i wskazówki z tego artykułu. Dzięki nim możecie dostarczyć sobie bardzo ekscytujących wrażeń, mimo pewnych obciążeń z przeszłości. Jeżeli czytasz ten tekst oznacza to, że już świeci dla Was światełko w tunelu prowadzącym do lepszej przyszłości. Gratuluję! Macie przed sobą długą i fascynującą drogę. Możecie skorzystać z kolejnej szansy na lepsze życie!

Tym razem zrobicie wszystko dobrze! Przy pojawieniu się pierwszych problemów nie schowacie głowy w piasek i będziecie uważać. Jeżeli ktoś nie będzie traktował Was dobrze wyjdziecie pierwszymi drzwiami, zanim będziecie mieli wspólne dzieci, kredyt hipoteczny i obrączkę na palcu. Jeżeli partner Was nie słucha to będzie oznaczać, że nie zasługuje na życie z Wami, a związek i tak by się rozpadł prędzej czy później. Wielu singli po przejściach mówi, że „lepiej być samemu, niż życzyć sobie bycia samemu”. To często bywa sroga lekcja, której lepiej uczyć się na przykładach innych. Nie oznacza to jednak że nie jest możliwe znalezienie swojego miejsca, a randkowanie po rozwodzie jest złe. Wręcz przeciwnie! Nie ustawajcie w pragnieniach i poszukiwaniach, jednak nigdy nie popadajcie w desperację.

Pamiętajcie, by nie wykluczać nikogo z powierzchownych powodów, gdyż nigdy nie znajdziecie człowieka bez wad. Zacznijcie słuchać wewnętrznego przewodnika oraz zdania ludzi najbardziej przychylnych i bezinteresownych. Czujecie się już gotowi na randkowanie po rozwodzie? Zacznijcie świętować! Cieszcie się i rozpocznijcie działania. Najważniejsze w życiu jest dobre nastawienie i optymizm, dzięki nim zdarzają się rzeczy magiczne. Życzymy szczęścia!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.