Strona główna Związki Bycie singlem – 9 pozytywnych argumentów

Bycie singlem – 9 pozytywnych argumentów

1320
1
bycie singlem
Bycie singlem nie jest największym nieszczęściem na świecie

Bycie singlem dla większości kojarzy się z samotnością i brakiem prawdziwego uczucia. Warto jednak zauważyć dobre strony tego stanu i czerpać z niego jak najwięcej, póki się nie zmieni.

Osoby żyjące w pojedynkę muszą wiele znosić ze strony otoczenia: niekończące się pytania o partnera, współczujące spojrzenia, sugestie, że samotne kobiety są albo zdesperowane, albo noszą w sobie jakąś krzywdę, zaś mężczyźni – romansują. Oprócz tego istnieją minusy natury finansowej, gdyż bycie singlem związane jest z wieloma ograniczeniami.

Bycie singlem nie musi być nieszczęśliwe

Na szczęście znaleźć można wiele obszarów, w których życie singla bije na głowę funkcjonowanie w związku, choć żadna z owych przewag nie powstrzyma wścibskich ciotek przed dociekaniem na temat twojego życia uczuciowego podczas świątecznych obiadów? Warto się jednak z nimi zapoznać! Oto 9 zalet bycia singlem:

1. Więcej ćwiczą

Badanie z 2004 roku wykazało, iż kobiety, które nigdy nie wyszły za mąż, poświęcały więcej czasu na ćwiczenia niż mężatki czy rozwódki. Musisz wiedzieć, że regularny ruch łączy się z wydzielaniem endorfin, które wpływają na dobre samopoczucie.

2. Samotni mężczyźni oraz kobiety mają większe szanse na znalezienie pracy

Jak podają badacze z Uniwersytetu w Chicago bycie singlem wiązane jest lepszymi możliwościami w szukaniu pracy. W wyniku przeprowadzonych badań, dotyczących kryzysu z 2009 roku, 6 milionów samotnych obywateli USA straciło pracę, z czego 90 % ją odzyskało. Wśród Amerykanów pozostających w związku małżeńskim odsetek ten wyniósł zaledwie 22 %.

3. Mają więcej czasu na sen

Ankieta badająca zjawisko bezsenności wykazała, iż w sytuacji, gdy obok ciebie nie leży partner, który przez całą noc chrapie, kradnie kołdrę i kopie, wyśpisz się zdecydowanie lepiej. Kto by pomyślał, że problemy ze snem to domena ludzi w związkach? Warto zatem czerpać z bycia singlem jak najwięcej, póki tylko można!

4. Singielki są bardziej zaangażowane w politykę

Badanie z 2006 roku ujawniło, iż samotne kobiety podpisują więcej petycji, biorą udział w większej ilości wydarzeń politycznych i zbierają więcej pieniędzy na cele publiczne niż mężatki. Liczne obserwacje wskazują również, że ludzie, którzy żyją samotnie… mają bardziej przyjazny dla środowiska styl życia.

5. Są bardziej niezależni

Gdy nie ma podziału obowiązków w gospodarstwie domowym, trzeba się nauczyć radzić sobie ze wszystkim samodzielnie. Nie masz luksusu unikania różnych rzeczy. Musisz dawać sobie radę we wszystkich aspektach życia: od finansów, przez zaopatrzenie lodówki, po wybór prezentów dla rodziny, dzięki czemu rozwijasz różnorodne umiejętności. Bycie singlem to naprawdę dobra szkoła życia.

6. Są bardziej skłonni do przedkładania potrzeb seksualnych partnera ponad własne

Jak pokazują ostatnie badania ankietowe aż 97 procent singli uznało seksualne zaspokojenie partnera za ważniejsze od własnego. Da się to w dość łatwy sposób wyjaśnić. Kiedy poznaje się kogoś nowego zwykle chcemy wypaść jak najlepiej i nie zepsuć pierwszego wrażenia. Bycie singlem stale wiąże się z takimi wyzwaniami. Ludzie będący w stałych związkach wiele rzeczy wykonuje mechanicznie i bez większego zaangażowania, zapominając na czym polega udany seks.

7. Są bardziej elastyczni

Bycie singlem wciąż stanowi nie małe wyzwanie, gdyż presja społeczna bywa niezwykle silna i może bardzo negatywnie wpływać na jakość życia. Ludzie żyjący w pojedynkę bywają dyskryminowani, dlatego muszą się oni wykazać niebywałą elastycznością. Osoby samotne są naznaczone stereotypami, stygmatyzowane oraz ignorowane, a mimo to żyją długo i szczęśliwie.

8. Mają mniejsze prawdopodobieństwo popadnięcia w długi

Jak pokazują amerykańskie statystyki ok. 21 % osób stanu wolnego ma karty kredytowe obciążone długiem, co należy zestawić z 27 % w przypadku małżeństw bezdzietnych oraz 36 % – posiadających dzieci. Co więcej, pary małżeńskie są mniej świadome swoich długów, niż znajdujące się w tej samej sytuacji osoby samotne. Jak widać bycie singlem jest zwyczajnie bardziej opłacalne w sferze materialnej.

9. Im dłużej dana osoba żyje samotnie, tym większe ma szanse na udany związek w przyszłości

Ludzie, którzy dłużej zwlekają z małżeństwem, mają mniejsze prawdopodobieństwo rozwodu. Ponadto kobiety, które wychodzą za mąż po trzydziestce, zarabiają zdecydowanie więcej niż te poślubione młodo. Bycie singlem można zatem uznać za okres przejściowy, stanowiący dobrą inwestycję na przyszłe, bardziej szczęśliwe i dostatnie życie.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

1 KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.