Strona główna Związki Udany seks kobiet – Co powinien wiedzieć mężczyzna

Udany seks kobiet – Co powinien wiedzieć mężczyzna

3788
1
udany seks
Udany seks kobiet z głównej mierze zależy od podejścia mężczyzn

Udany seks kobiet zależy często od bardzo wielu warunków, które w większości mogą spełnić sami mężczyźni. Warto zatem poznać prawdziwe oblicze odczuwania przyjemności by sytuacje intymne przynosiły równie wielką satysfakcję obu stronom.

Współczesna kultura przy każdej możliwej okazji epatuje kobiecym ciałem, a mimo to jest ono wciąż w dużej mierze niezrozumiane. Do tego stopnia, iż do roku 2009 badacze nie wiedzieli tak naprawdę, jak funkcjonuje łechtaczka!

W kwestii seksu heteroseksualnego nie zaskakuje zatem, iż kobiety wciąż mają mniejsze szanse na prawdziwą przyjemność niż mężczyźni. Panowie, przygotujcie się więc na instruktaż, jak być dla kobiety partnerem idealnym, albo przynajmniej takim, z którym będzie skłonna powtórzyć łóżkowe przygody.

To, jak kobieta postrzega własne ciało, ma bezpośredni wpływ na stopień przyjemności, którą czerpie z seksu

Wcale nie chodzi tu o próżność – obraz własnego ciała często rzutuje na życie seksualne kobiety. Gdy jest pozytywny, życie intymne satysfakcjonuje – i na odwrót. Powstaje coraz większa liczba badań, które wskazują, że negatywny odbiór ciała rozprasza i krępuje kobietę podczas seksu, pomniejszając przyjemność.

Podobne odczucia mogą wydawać się absurdem mężczyznom, którzy uważają wygląd swojej partnerki za olśniewający. Warto jednak pamiętać, iż to, że według ciebie wygląda ona dobrze, nie oznacza jeszcze, że sama się tak czuje. Badania wykazały, iż kobiety rzadziej czerpią przyjemność z seksu niż mężczyźni, zaś młode kobiety mają dwa razy mniejsze prawdopodobieństwo osiągnięcia orgazmu, niż młodzi mężczyźni. Warto zatem pamiętać, że udany seks u kobiet w dużym stopniu zależy od ich samooceny.

Częściowo jest to rezultatem kulturowej preferencji typów stosunków seksualnych, które najlepiej zaspokajają mężczyzn, jak penetracja pochwy. Podczas gdy jedynie 8 % kobiet niezawodnie osiąga orgazm wyłącznie w wyniku stosunku waginalnego, w przypadku mężczyzn dotyczy to większości populacji. Inne badania wskazują na to, iż młodsze kobiety poświęcają więcej czasu na zaspokajanie potrzeb seksualnych mężczyzny, niż własnych.

Im bardziej mężczyzna stara się zaspokoić partnerkę, tym większe ma ona szanse na udany seks

Rozdźwięk pomiędzy płciami, jeśli chodzi o zdolność do osiągnięcia orgazmu, jest szczególnie wyraźny w kontekście inicjacji seksualnej. Przeciętnie podczas pierwszego stosunku mężczyźni dają z siebie mniej. Tymczasem, im więcej mężczyzna inwestuje w przyjemność partnerki, tym bardziej zmniejsza się wspomniany rozdźwięk. Umiejętność odpowiedniego zadowolenia partnerki często zależy od zaangażowania, cierpliwości i delikatności. Są one wówczas zwykle bardziej chętne do powtórzenia wspólnych doświadczeń intymnych.

To, że kobieta nie komunikuje swoich potrzeb, nie oznacza, iż nie czerpie przyjemności z seksu

Amerykańskie badania, przeprowadzone na grupie studentów wykazało, iż w sytuacji przygodnego seksu niektóre kobiety martwią się, że głośne mówienie o swoich potrzebach może nie być „w dobrym tonie”. Jedna z uczestniczek badania zauważyła, że uwagi w rodzaju „wiesz co, to na mnie nie działa” nie byłyby zbyt komfortowe. Niekiedy kobiety mogą obawiać się również uznania za zbyt doświadczone, jeżeli poważą się jasno wyrażać, co im sprawia przyjemność, a co nie. Trudno w takich warunkach o udany seks dla obydwu stron.

Warto zaangażować się w rozmowę z partnerką, jeśli wyczuwasz, że ona czegoś ci nie komunikuje. Zwykłe „powiedz mi, co sprawia ci przyjemność” może przełamać bariery i stworzyć bezpieczną przestrzeń, w której oboje będziecie mogli bez przeszkód cieszyć się sobą. W dużym stopniu o wzajemnym dopasowaniu decyduje umiejętność wzajemnej i precyzyjnej komunikacji, pozwalającej unikać większości rozczarowań i niepotrzebnych stresów.

Kobiety są w stanie czerpać taką samą przyjemność z przygodnego seksu jak mężczyźni

Według powszechnego stereotypu mężczyźni są bardziej skłonni do przelotnych romansów, podczas gdy kobiety szukają raczej prawdziwej miłości, przedkładając ją nad rozkosze cielesne. Okazuje się jednak, że coraz więcej danych naukowych dowodzi czegoś zupełnie innego: kobiety nie są wcale mniej otwarte na przelotne kontakty seksualne. Potwierdza to badania, które wykazały, iż są one tak samo skłonne do łóżkowych przygód jak mężczyźni, aczkolwiek muszą zostać spełnione dwa warunki:

  • Nikt nie będzie im później zarzucał „lekkiego prowadzenia się”.
  • Ich partner seksualny powinien być zręczny i dostarczyć im przyjemności.

Gdy zaistnieją wyżej wymienione okoliczności, różnica między pomiędzy męskim a kobiecym apetytem na intymne zbliżenie całkowicie zanika. Okazuje się, że przypadkowy lub jednorazowy kontakt może zapewnić kobiecie bardzo udany seks. Niezwykle prawdziwą okazuje się zatem teza, że „im więcej dyskretnych mężczyzn, tym więcej rozwiązłych kobiet”.

Czytaj dalej

1 KOMENTARZ

  1. Moja kobieta zaczęła brać jakiś środek. Chyba Flibroactiv czy jakoś tak, ale co się po zażyciu dzieje, to aż cuda. Nie daje mi spokoju, ciągle ma ochotę 😛

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.