Strona główna Styl życia Ćwiczenia żeby schudnąć – Jak prawidłowo wykonywać

Ćwiczenia żeby schudnąć – Jak prawidłowo wykonywać

1247
0
ćwiczenia żeby schudnąć
Nie wystarczy wykonywać regularne ćwiczenia żeby schudnąć

Zastanawiasz się, dlaczego twoje wysiłki na siłowni nie przynoszą efektów? Wykonujesz liczne ćwiczenia żeby schudnąć, które nie dają większych efektów? Dowiedz się jak wyciągnąć najwięcej korzyści z treningu, zrzucić zbędne kilogramy i pozostać w dobrej kondycji.

Czy twoje wcięcie w talii powoli zanika od nadmiaru smakołyków? Chcesz wreszcie ustalić sobie plan treningowy, którego będziesz się konsekwentnie trzymać? Niestety nie wystarczy sam wysiłek fizyczny, ale trzeba nieco konsekwencji w prowadzeniu diety. A jak wiadomo ten element bywa największym problemem. Poniżej dowiesz się dlaczego nie wystarczy wykonywać ćwiczenia żeby schudnąć i co zmienić by uzyskać znacznie lepsze rezultaty.

1. Pamiętaj, dlaczego to robisz

Aby schudnąć, musisz funkcjonować na deficycie kalorycznym, tzn. dostarczać organizmowi mniej niż wynosi jego Całkowita Przemiana Materii (CPM). Innymi słowy, każdego dnia musisz spożywać mniej kalorii, niż spalasz. Jeżeli rozpoczynasz właśnie odchudzający plan treningowy, warto przyswoić sobie zasady tego prostego bilansu. Dzięki temu łatwiej będzie ci zrozumieć, dlaczego warto pójść na dodatkowe zajęcia na siłowni czy zrezygnować z paczki chipsów. Kalkulatory CPM bez problemu znajdziesz w Internecie.

2. Uważaj na efekt kompensacji

Wykonujesz regularne ćwiczenia żeby schudnąć, a mimo to nie ubywa ci kilogramów? Badania jasno wskazują, iż osoby, które często ćwiczą, nierzadko nadrabiają spalone kalorie, jedząc więcej. Może tak być, gdyż ruch zaostrza apetyt, lecz jedzenie bywa również traktowane jak nagroda. Wystrzegaj się zatem pozornie niewinnej filiżanki gorącej czekolady po siłowni – być może to właśnie ona niweczy cały twój wysiłek!

3. Uważaj na napoje dla sportowców

Takie napoje zawierają sole i cukry w celu uzupełnienia zapasów, które organizm utracił, pocąc się i których sama woda nie odbuduje. Ich zadaniem jest przywrócenie właściwego poziomu minerałów we krwi, abyś mogła bez szkód kontynuować trening.

Niestety, wiele z nich przeładowanych jest węglowodanami, co oznacza, iż są kaloryczne. Dopóki nie potrzebujesz zawartej w nich energii, aby podtrzymać swoją aktywność (jak w sytuacji, gdy biegasz dłużej niż godzinę), mądrzej będzie zdecydować się na zwykłą wodę lub napój izotoniczny o zerowej zawartości kalorii. Wykonuj zatem ćwiczenia żeby schudnąć bez dodatkowych energetycznych wspomagaczy.

4. Aktywność fizyczna nie jest równoznaczna z siłownią

Aby zażyć ruchu, nie musisz od razu zapisywać się na siłownię. Nawet wchodzenie po schodach czy prace w ogródku – każdy rodzaj działania, które wprawia w ruch mięśnie i przyspiesza puls – przyniosą efekty. Uzupełniaj zatem swój plan treningowy o bardzo różne aktywności. Ćwiczenia żeby schudnąć nie powinny być wykonywane jednostajnie, ale częściej zmieniane i urozmaicane.

5. Idź pieszo do celu, którym jest utrata kilogramów

Niekoniecznie musisz brać udział w intensywnych sesjach zumby. Badania wykazały, iż umiarkowane ćwiczenia, takie jak chodzenie, mogą być tak samo skuteczne dla odchudzania, gdyż nie wyzwalają hormonów głodu, w przeciwieństwie do intensywnego treningu. Nawet pójście do sklepu okrężną drogą jest bardzo dobrym pomysłem na budowanie właściwych nawyków. Zacznij wszędzie szukać sposobności do ruchu, a efekty przyjdą same. Dla uzyskania dobrej formy fizycznej zwykle nie potrzeba bardzo intensywnego wysiłku.

Czytaj dalej

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.