Strona główna Zdrowie i uroda Wiesiołek w zastosowaniach zdrowotnych i pielęgnacyjnych

Wiesiołek w zastosowaniach zdrowotnych i pielęgnacyjnych

1325
1
wiesiołek
Wiesiołek to wspaniała roślina o ogromnym potencjale leczniczym

Wiesiołek nazwany jest najbardziej sensacyjnym odkryciem w profilaktyce zdrowotnej, od czasu odkrycia witaminy C. Zawiera fenyloalaninę, składnik przeciwbólowy, który jest coraz częściej jest wykorzystywany w leczeniu bólów głowy. Obecnie bada się jego właściwości pomocnicze w leczeniu problemów związanych ze starzeniem się, alkoholizmem, trądzikiem, chorobami serca, nadpobudliwości, objawów menopauz, stwardnieniem rozsianym, PMS, schizofrenią i otyłością. Staje się coraz częściej stosowany w celu utrzymania efektu młodości i zapobiegania wielu chorobom.

Wiesiołek zawiera wysokie stężenie kwasów tłuszczowych nazywanych GLA i to właśnie ten kwas tłuszczowy jest w dużym stopniu odpowiedzialny za wyjątkowe właściwości lecznicze rośliny. Jest to bardzo rzadko występujący składnik, a wiesiołek zawiera jego rekordowe ilości. To sprawia, że jest on rośliną o nieocenionych właściwościach leczniczych, a rozpoznana lista chorób jakim przeciwdziała lub pomaga w leczeniu, ciągle rośnie.

Wiesiołek prawdziwym darem natury

Zawartość kwasu gamma-linolenowego, kwasu linolowego i innych składników odżywczych, w oleju z wiesiołka, jest istotna dla struktury komórkowej i poprawy elastyczności skóry. Kwasy te pomagają również regulować hormony i poprawić działanie układu nerwowego. Wiesiołek pomaga też w wielu dolegliwościach, wpływających na pracę tego układu, począwszy od PMS do migreny. Jego wpływ na gospodarkę hormonalną przyczynia się do zachowania zdrowych tkanek piersi.

Olej z wiesiołka może przyczynić się do:

1. Wiesiołek do łagodzenia dyskomfortu związanego z PMS, menopauzą, menstruacją, endometriozą i dysplazją piersi

Poprzez wpływ na produkcję przeciwzapalnych prostogladyn, wiesiołek może pomóc w redukcji bólu menstruacyjnego. Minimalizuje także PMS i taki objawy z nim związane jak: tkliwość piersi, nadwrażliwość jelita grubego, „głodu węglowodanowego”, a także redukuje stany zapalne wywołane endometriozą. Wiele kobiet cierpiących na PMS ma zaniżony poziom GLA, dlatego tak ważna jest jego suplementacja.

U kobiet z dysplazją piersi, bogaty w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe olej z wiesiołka może zminimalizować stany zapalne piersi i stymulować wchłanianie jodu – minerału, którego często występuje niedobór w czasie trwania choroby. W okresie menopauzy olej z wiesiołka zmniejsza uderzenia gorąca i poprawia nastrój.

2. Wiesiołek do łagodzenia bólu i obrzęku u osób cierpiących na reumatoidalne zapalenia stawów

Suplementacja olejem z wiesiołka i innymi źródłami GLA powoduje zmniejszenie bólów stawów i obrzęków. Wykazały to także testy przeprowadzane przez pół roku na grupie osób ze zdiagnozowaną chorobą.

3. Wiesiołek dla zapobiegania cukrzycy i związanymi z nią uszkodzeniami nerwów

Badania wskazują, że zawarte w oleju z wiesiołka GLA, może zapobiec niektórym przypadkom, nawet odwrócić proces, powiązane z cukrzycą uszkodzeń nerwów – neuropatia. W całorocznym badaniu, takie objawy jak drętwienie, mrowienie i utrata czucia u pacjentów z łagodną neuropatią cukrzycową objawy były mniej wyraźne u tych, którzy stosowali olej z wiesiołka, niż u tych, którzy przyjmowali placebo.

4. Wiesiołek dla zmniejszenia objawów egzemy

Czasami egzema powstaje w przypadku, gdy organizm ma problem z tworzeniem GLA, pochodzących z dostarczanych w diecie tłuszczów. Tak więc suplementacja GLA może okazać się bardzo pomocna. Wiesiołek może dać ukojenie w łagodzeniu stanów zapalnych skóry, świądu, wysięku i łuszczeniu. Dzięki temu, cierpiący na egzemę, mogą stosować mniejsze dawki leków steroidowych, które wywołują szereg skutków ubocznych.

5. Wiesiołek dla leczenia trądziku i trądziku różowatego

Olej z wiesiołka rozrzedza wydzielane przez skórę sebum, dzięki czemu redukuje ryzyko zatykania się porów i związanych z tym zmian chorobowych. Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe pomagają także w leczeniu trądziku i trądziku różowatego, zmniejszając stany zapalne skóry.

6. Wiesiołek dla wspomagania szkód wywołanych stwardnieniem rozsianym

Duża ilość NNKT w oleju z wiesiołka pozwala minimalizować zapalenia związane z SM. Może tez działać stymulacyjnie na prawidłowy rozwój nerwów.

7. Wiesiołek w leczeniu niedoborów pamięci związanych Alzheimerem

Olej z wiesiołka zwiększa transmisję impulsów nerwowych, dzięki czemu wykazuje pomocne działanie w leczeniu tej postępującej choroby mózgu. Dzięki niemu można lepiej chronić pamięć i funkcje poznawcze.

8. Wiesiołek w leczeniu męskiej impotencji i niepłodności u kobiet

GLA wspomaga przepływ krwi, co może pomóc w leczeniu pierwotnych przyczyn impotencji, wspomagając dopływ krwi do prącia. Jest on częstym składnikiem suplementów stosowanych w tym celu, wraz z witaminą C i miłorzębem japońskim. Idąc tym tropem, można też uznać, że zawarte w oleju z wiesiołka GLA z redukuje ryzyko zwiększonego się poziomu cholesterolu. Olej ten wspomaga także funkcje kobiecych organów płciowych, mogąc przyczyniać się do poprawy płodności.

9. Wiesiołek dla odżywienia paznokci, skóry głowy i włosów

Bogactwo NNKT w diecie pozwala zapobiegać pękaniu płytki paznokciowej i doskonale ją wzmacnia. Ponadto odżywia skórę głowy, lecząc problemy związane z włosami.

10. Wiesiołek dla zapobiegania objawom odstawienia alkoholu

Zawarte w wiesiołku GLA, skłaniając organizm do produkcji prostaglandyny E, zapobiega powstawaniu objawów abstynencji, takich jak depresja, a także chroni układ nerwowy i wątrobę.

Podsumowanie

Jak widać, wiesiołek to wspaniała roślina oleista, która zapewnić może wiele korzyści zdrowotnych. Cena preparatów z olejkiem wiesiołkowym nie jest wygórowana, dlatego może on być stosowany praktycznie przez każdego. Warto zatem przyjrzeć się nieco bliżej temu produktowi i spróbować jego stosowania.

Poprzedni artykułAbsolutnie zakazane kolacje
Następny artykułJak zadbać jesienią o żywopłot
Redakcja serwisu to grupa specjalistów z wielu dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami. Wśród nich znaleźć można psychologów, kosmetologów, dietetyków czy pracowników służby zdrowia. Często publikujemy również artykuły podmiotów zewnętrznych, których profesjonalizm nie budzi żadnych wątpliwości. Nasza redakcja zawsze stara się znaleźć najbardziej interesujące i ważne dla czytelników tematy. Mamy również nadzieję, że publikowane przez nas treści zawsze będą pomocne i inspirujące. Niezmiennie zależy nam najbardziej na satysfakcji i zadowoleniu naszych czytelników.

1 KOMENTARZ

  1. Ubóstwiam olej z wiesiołka zarówno w formie kapsułek do połykania ale również w kremach i balsamach. Zwykle kupuję olej z wiesiołka w zielonym opakowaniu. To polski olej i dlatego go wybieram.

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.