Strona główna Dzieci Nudności w ciąży – Jak im przeciwdziałać

Nudności w ciąży – Jak im przeciwdziałać

722
0
nudności w ciąży
Można sobie pomóc i stosować kilka zabiegów na nudności w ciąży

Nudności w ciąży to typowy objaw organizmu i generalnie nie należy się nim martwić z medycznego punktu widzenia. Często jednak są bardzo uciążliwe i warto postarać się je ograniczyć.

Jednym z pierwszych objawów odmiennego stanu często są mdłości. Pół biedy jeśli występują tylko rano, ale zdarzają się takie przypadki gdy ta nieprzyjemna dolegliwość towarzyszy przyszłej mamie przez cały dzień. Na szczęście istnieją bezpieczne metody pozwalające złagodzić nudności w ciąży.

Spożywaj imbir na nudności w ciąży

Możesz przyrządzić sobie napar z imbiru, utrzeć go i dodać do wody lub stosować jako przyprawę do posypywania gotowych już potraw. Według opinii wielu kobiet, imbir pomaga złagodzić nudności w ciąży. Warto skorzystać z jakiegoś przepisu na smoothie z jego zawartością. Jeden z nich znajdziesz tutaj.

Stosowanie imbiru na nudności w ciąży to jedna z najczęściej polecanych metod naturalnych.

Unikaj intensywnych zapachów

Staraj się unikać intensywnych zapachów, tyczy się to nie tylko perfum i kosmetyków, ale też pomieszczeń i potraw. Pamiętaj, że nawet Twój ulubiony perfum lub potrawa, może teraz wywołać u Ciebie silne mdłości i to samym zapachem!

Przyjmuj witaminę B6

Według wielu badań ma ona korzystny wpływ na zmniejszenie nudności w ciąży. Spróbuj zadbać o jej odpowiednią ilość w swoim codziennym jadłospisie. Witaminę B6 znajdziesz ją np. w rybach, chudym mięsie, ziemniakach, bananach. W razie potrzeby należny spożywać także suplementy z jej zawartością.

Migdały mogą okazać się pomocne

Niepozorna przekąska, ale za to bardzo skuteczna jeśli chodzi o nudności w ciąży. W dodatku możesz mieć je zawsze przy sobie np. w torebce. Warto wiedzieć, że migdały to nie tylko doskonały patent na mdłości, ale też bogate źródło magnezu, potasu i witamin.

Zmniejsz porcje

Staraj się jeść mniej, a częściej. Unikaj ciężkostrawnych potraw i staraj się nie obciążać dodatkowo żołądka, inaczej prawie na pewno odwdzięczy Ci się wymiotami. Nudności w ciąży mogą być wynikiem przejedzenia, które bywa trudne do zauważenia, zwłaszcza w bardziej zaawansowanym stanie. Dlatego dużo lepiej jest jeść częściej, ale małymi porcjami.

Słuchaj swoich zachcianek

Dopóki Twoje ciążowe zachcianki są zgodne z rozsądkiem i nie masz ochoty na produkty mogące zaszkodzić dziecku. Spróbuj je spełniać! Może się zdarzyć, że Twoje pomysły na kompozycje smakowe przyprawią o mdłości partnera, ale Tobie mogą pomóc! Organizm zazwyczaj doskonale wie co robi.

Wypoczywaj ile się da

Stres i przemęczenie także mają duży wpływ na zaostrzenie ciążowych objawów. Oszczędzaj się i dobrze wysypiaj. W pierwszym trymestrze zazwyczaj oprócz mdłości towarzyszy Ci nieustanne zmęczenie i senność – słuchaj swego organizmu! Skok energii nastąpi w drugim semestrze.

Dużo pij

Staraj się pić dużo wody niegazowanej, gdyż bąbelki mogą tylko dodatkowo podrażniać żołądek. Według wielu kobiet dobrym sposobem na nudności w ciąży jest też woda z cytryną lub wspomnianym wyżej imbirem. Jeśli dużo wymiotujesz, tym bardziej staraj się jak najczęściej uzupełniać niedobór płynów. Sprawdzonym sposobem jest także wypijanie szklanki wody po obudzeniu, jeszcze przed wstaniem z łóżka.

Co jeszcze na nudności w ciąży

Musisz wiedzieć, że nie każdy sposób, który pomagał innym kobietom sprawdzi się u Ciebie. Niestety ciążowe dolegliwości, a także ich zwalczanie, to bardzo indywidualna sprawa. Nigdy nie słuchaj życzliwych porad z niesprawdzonych źródeł, zwłaszcza jeśli doradzają Ci zażywanie leków, ziółek lub alkoholu.

Pamiętaj, że nudności w ciąży, choć bez dwóch zdań bardzo uciążliwe, są dobrym objawem i na pewno nie zaszkodzą dziecku. Mniej więcej po ukończeniu 3-ego miesiąca ciąży mdłości powinny ustąpić, choć zdarzają się przypadki gdy towarzyszą przyszłej mamie trochę dłużej. Jeśli mdłości są bardzo intensywne, najlepiej skonsultuj się z lekarzem.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.