Strona główna Styl życia Jakie są sposoby na dolegliwości w podróży

Jakie są sposoby na dolegliwości w podróży

705
0
dolegliwości w podróży
Warto się odpowiednio przygotować by nieprzyjemne dolegliwości w podróży nie zepsuły nam wakacji

Nieprzyjemne dolegliwości w podróży mogą skutecznie zmniejszyć radość z nawet najbardziej ekscytującej przygody. Jak temu zaradzić i nie stracić przyjemności wyjazdu? Podpowiadamy sprawdzone metody i rozwiązania.

Choroba lokomocyjna to nieprzyjemna przypadłość, która dotyka wiele osób, nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów na dolegliwości w podróży, które w takich przypadkach warto wypróbować.

Jakie nieprzyjemne objawy składają się na chorobę lokomocyjną?

Nudności, wymioty, bladość, potliwość, drżenie rąk… to tylko niektóre z możliwych dolegliwości w podróży. Choroba lokomocyjna dotyka najczęściej dzieci, ale nie tylko, bo cierpi na nią również wielu dorosłych. U niektórych pojawia się tylko przy podróży samochodem, u innych tylko na statku lub w samolocie. I tak jak u każdego może przebiegać nieco inaczej, tak też każdemu może pomagać coś zupełnie innego. Jest jednak kilka istotnych zasad, których należy przestrzegać zarówno przed rozpoczęciem podróży jak i w jej trakcie.

Warunki w podróży a dolegliwości

By skutecznie zmniejszyć występowanie nieprzyjemnych dolegliwości w podróży, należy przede wszystkim zapewnić sobie odpowiednie warunki. Pamiętajmy o dokładnym wywietrzeniu pojazdu, unikajmy duszących środków zapachowych (często sam zapach samochodowego odświeżacza potrafi wywołać mdłości, bo działa na zasadzie złych skojarzeń).

W czasie jazdy róbmy postoje, spacerujmy po świeżym powietrzu. Równie ważny jest styl jazdy, poprośmy kierowcę by starał się jechać możliwie jak najbardziej płynnie, bez ostrych zakrętów lub gwałtownego hamowania i przyśpieszania. Zadbajmy o swoją wygodę w czasie jazdy, tak by możliwie jak najbardziej zwiększyć swój komfort w podróży.

To co jemy i pijemy, jest ważne nie tylko w podróży, ale i przed nią

Unikajmy podróżowania z pustym żołądkiem. Wbrew pozorom to nie uchroni nas wcale przed wymiotami. Starajmy się zjeść coś lekkiego, takie też przekąski weźmy sobie na drogę. Unikajmy przesadnego objadania i jedzenia rzeczy ciężkostrawnych. Do picia wybierajmy najlepiej niegazowaną wodę lub niesłodzoną herbatę, a już w szczególności unikajmy wszelkich słodkich napojów gazowanych. Wielu ludziom bardzo pomaga także herbatka imbirowa (pomaga zwalczyć mdłości) lub imbirowe cukierki.

Zwracaj uwagę gdzie siadasz

Osoba cierpiąca na chorobę lokomocyjną powinna zwracać dużą uwagę na to gdzie siada. Staraj się zawsze siadać przodem do kierunku jazdy, tak by mieć widok przez przednią szybę, unikaj za to spoglądania w boczne. Mijane po drodze budynki, drzewa i inne obiekty… to wszystko tylko wzmaga nieprzyjemne dolegliwości w podróży.

Jeśli przemieszczamy się publicznym środkiem lokomocji, unikajmy siadania tyłem do kierunku jazdy oraz w okolicy kół, gdzie jesteśmy narażeni na największe wstrząsy. Unikajmy także towarzystwa osób, które są intensywnie wyperfumowane lub cuchną papierosami.

Zajmij się czymś

Nawet jeśli dotychczasowe podróże kojarzą Ci się wyłącznie z nieprzyjemnymi dolegliwościami staraj się nie myśleć o tym przed każdym wyjazdem. Nie nastawiaj się negatywnie, bo stres tylko potęguje nieprzyjemne dolegliwości w podróży. Postaraj się czymś zająć, ale niech nie będzie to czytanie książki czy gazety, bo tylko sobie zaszkodzisz!

Dolegliwości w podróży a pomoc z apteki

Jeśli dolegliwości w trakcie podróży są bardzo uciążliwe, możemy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty. W aptece znajdziemy sporo skutecznych środków dostępnych bez recepty, które niewątpliwie pomogą nam skutecznie przetrwać w podróży.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.