Strona główna Dzieci Aplikacje dla dzieci – Jak znaleźć dobre

Aplikacje dla dzieci – Jak znaleźć dobre

924
2
aplikacje dla dzieci
Warto zadbać o dobre aplikacje dla dzieci by mogły się uczyć podczas zabawy

Bardzo szeroki i łatwy dostęp do urządzeń elektronicznych stwarza dzisiaj niezwykle szerokie możliwości edukacyjne. Dlatego warto zadbać o dobre aplikacje dla dzieci, zapewniające równoczesną rozrywkę i rozwój. Na szczęście w ostatnich latach jest w czym wybierać, dostosowując się do wieku i zainteresowań nawet najmłodszych.

W ostatnich latach wiele się zmieniło pod względem technologicznych nowinek. Tak jak kiedyś szczytem marzeń był komputer, tak dziś popularnością cieszą się smartfony i tablety. Korzystają z nich również najmłodsi podpowiadamy, więc jak wybrać dobre aplikacje dla dzieci.

Programy dostosowane do wieku

Podstawowym kryterium przy wyborze aplikacji dla naszego dziecka musi być jego wiek. Dobre aplikacje dla dzieci na pewno zawierają w opisie informacje na temat ograniczeń wiekowych. Pozwoli nam to uniknąć sytuacji w której dziecko szybko znudzi się zabawą, bo aplikacja będzie poniżej jego możliwości lub też przeciwnie, gdy ilość bodźców i wymagań będzie zbyt duża.

Edukacyjne aplikacje dla dzieci

Dobre aplikacje dla dzieci to te, które mają wartość edukacyjną. Aplikacje takie przybierają zazwyczaj bardzo przystępną dla dziecka formę, dzięki czemu, nie zauważa ono nawet, że właśnie się uczy! W zależności od wieku dziecka mogą być to aplikacje muzyczne, uczące pisać, liczyć, czytać, uczące logicznego myślenia, a nawet języka obcego. Niektóre aplikacje mogą pomóc Wam w oswojeniu dziecka z trudnym tematem np. wizyty u fryzjera. Dzięki aplikacji dziecko będzie mogło oswoić się z wyglądem salonu czy rodzajem przeprowadzanych zabiegów.

Aplikacje przydatne dla rodziców

Rodzice najmłodszych dzieci, powinni zainteresować się aplikacjami przeznaczonymi specjalnie dla nich. Mowa tu np. o aplikacjach z kołysankami dla niemowląt. Telefon lub tablet mamy prawie zawsze przy sobie, dzięki czemu możemy usypiać nasze dziecko przy jego ukochanych kołysankach i to niezależnie od miejsca! Możemy je także w ten sposób uspokoić np. podczas wizyty u lekarza. Takich aplikacji przydatnych dla rodziców jest bardzo dużo!

Polecenia dobrym źródłem wiedzy

Najlepszym źródłem informacji o fajnych aplikacjach są zawsze inni rodzice, którzy mieli okazję je już przetestować. Popytajcie znajomych, szukajcie opinii w Internecie, najlepiej przez wyszukiwarkę. Zwracajcie uwagę na oceny jakie ma aplikacja (wyrażane zazwyczaj w formie gwiazdek lub komentarzy użytkowników).

Aplikacje dla dzieci a bezpieczeństwo

Jeśli dajemy telefon lub tableta małemu dziecku, musimy zwracać uwagę na to, co dziecko robi oraz czy nie ma możliwości kliknięcia w płatne opcje. W ostatnim czasie głośno było o dzieciach, które w ten sposób nabiły swoim rodzicom ogromne rachunki. Warto wspomnieć, że na tabletach i niektórych smartfonach istnieje możliwość zainstalowania blokady rodzicielskiej, która ochroni nasze dzieci przed niepożądanymi treściami (np. pornografią czy przemocą).

Dobre aplikacje dla dzieci szkolnych

Aplikacje w telefonie dają ich użytkownikom w zasadzie nieograniczone możliwości.  Dziecko może uczyć się praktycznie każdego języka, w każdym miejscu, o każdej porze i to w bardzo atrakcyjny sposób. Szczególnie popularne (i skuteczne) są fiszki, które bardzo pomagają w nauce obcych słówek i sformułowań. Aplikacji dla dzieci szkolnych jest jednak zdecydowanie więcej, mowa tu nie tylko o tych edukacyjnych, ale też np. pełniących funkcję użytkową, jak plan lekcji, okresowy układ pierwiastków czy słownik.

W ofercie znajdziemy także gry zręcznościowe i logiczne, które mają duży wpływ na rozwój dziecka, bo przecież najlepsza nauka, to ta poprzez zabawę! Dzięki aplikacjom dziecko może także rozwijać swoje zainteresowania, np. rysując, tworząc muzykę czy obrabiając zdjęcia. Umiejętnie dobrane gry i aplikacje dla dzieci mogą przynieść naprawdę spore korzyści.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

2 KOMENTARZE

  1. Ja chciałabym podsunąć pewną aplikację, na którą niedawno wpadłam i która wydaje mi się bardzo ciekawa. Ma różnego rodzaju zadania, w zależności od tego, w jakim wieku jest dziecko. Naprawdę fajnie pomyślane i rozwijające – myślę, że jest to coś wartego uwagi.

  2. Od siebie dodałabym jeszcze aplikację na Androida – Dermaveel. Dowiedziałam się o niej w aptece, gdy kupowałam dziecku krem na atopowe zapalenie skóry 😛 Aplikacja przyjazna dzieciom, które z kameleonem Derkiem zwiedzają cały świat.

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.