Strona główna Styl życia Różne rodzaje umywalek – która najlepiej pasuje do Twojej łazienki?

Różne rodzaje umywalek – która najlepiej pasuje do Twojej łazienki?

20
0
umywalki
Łazienka to jedno z najtrudniejszych pomieszczeń zarówno do zaprojektowania, jak i wyremontowania. Oprócz ciekawej aranżacji należy wciąć pod uwagę także funkcjonalność pomieszczenia. Nierzadko jej małe rozmiary mocno ograniczają możliwości oraz zmuszają do wyboru kompaktowych rozwiązań. Jednym z problemów, przed jakim stajemy w okresie remontowania łazienki jest wybór umywalki. Jaki rodzaj umywalki wybrać, aby spełniała ona wszystkie nasze oczekiwania?

Umywalki ścienne – najpopularniejszy rodzaj umywalek

Najpopularniejszym rodzajem umywalek łazienkowych, bez względu na wielkość łazienki, są umywalki ścienne, określane też jako umywalki wiszące. Ten rodzaj armatury mocuje się bezpośrednio do ściany przy pomocy odpowiednich śrub. Ich syfon najczęściej zamaskowany jest za pomocą stojącego na ziemi postumentu lub mocowanego do ściany półpostumentu. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, gdyż postumenty mogą przybierać naprawdę różne kształty. Co ciekawe, możemy też zrezygnować z montażu postumentu i zdecydować się na instalację ozdobnego syfonu. Umywalki ścienne zazwyczaj nie są duże, a ich szerokość nie przekracza 50 cm. Najczęściej w tym przypadku można spotkać się z umywalkami ceramicznymi, których ofertę możesz sprawdzić: https://www.ceneo.pl/Umywalki/Material:Ceramiczne.htm. Chętnie wybierane są zarówno do małych, jak i większych łazienek. Wadą takiego rozwiązania jest jednak fakt, że trudno umieścić pod nimi szafkę. Należą one jednak do najtańszych i najprostszych rozwiązań.

Umywalki nablatowe – efektywne i funkcjonalne rozwiązanie

Umywalki nablatowe to chętnie wybierany rodzaj umywalek do łazienki. Są one niezwykle efektownym i funkcjonalnym rozwiązaniem, które w ostatnich czasach zyskuje na popularności. Bez problemu możemy ustawić je na blatach lub meblach łazienkowych, a także na otworze wyciętym w blacie. Pod blatem znajduje się wówczas ukryty syfon. Umywalki nablatowe to bez wątpienia nowoczesne, masywne oraz ciekawe rozwiązanie stylistyczne. Co ważne w tym przypadku, dają nam one możliwość zaaranżowania przestrzeni pod umywalką, gdzie możemy umieścić szafkę. Umywalki nablatowe tworzone są ze zróżnicowanych materiałów. Poza klasyczną, białą armaturą możemy spotkać się też z nowoczesnymi rozwiązaniami marmurkowymi, wersją szklaną oraz metalową. Oprócz tego, mają one też różne wielkości. Doskonale sprawdzą się zatem zarówno w mniejszych, jak i większych łazienkach.

Szeroką ofertę umywalek nablatowych znajdziesz: https://www.ceneo.pl/Umywalki/Sposob_montazu:Nablatowe.htm

umywalka nablatowa

Jakie jeszcze rodzaje umywalek wyróżniamy?

Biorąc pod uwagę wybór odpowiedniej umywalki, należy zwrócić uwagę na wszystkie rodzaje rozwiązania, nie tylko te, najbardziej popularne.

  • Umywalki półblatowe. Ten rodzaj umywalek częściowo wbudowany jest w blat, a częściowo wystaje poza jego obszar. Umywalki półblatowe wymagają stosunkowo wąskiego blatu.
  • Umywalki podblatowe. Montowane są one od spodu blatu, poniżej jego poziomu.
  • Umywalki wpuszczane. Umieszczane są one pod poziomem blatu, jednak w przeciwieństwie do umywalek podblatowych, ich rant wystaje ponad jego powierzchnię. Wystające krawędzie opierają się na blacie. Właśnie takie możesz sprawdzić tutaj: https://www.ceneo.pl/Umywalki/Sposob_montazu:Wpuszczane.htm
  • Umywalki wolnostojące. Jak sama nazwa wskazuje – są one wolnostojące. Mogą być umieszczone na specjalnych blatach łazienkowych, na odpowiednich meblach do tego przeznaczonych lub stać bezpośrednio na posadzce – niekoniecznie przy ścianie. Rozwiązanie to jest jednak drogie i raczej rzadko spotykane. To, co wyróżnia umywalki to ciekawe i rozmaite formy.
  • Umywalki naszafkowe (meblowe). Ten rodzaj umywalek zintegrowany jest z szafką znajdującą się pod nimi. Dopasowane są one zarówno pod względem rozmiaru, jak i kształtu, do wielkości mebli łazienkowych.

umywalka naszafkowa
Materiał partnera

Poprzedni artykułKlimatyzacja w biurze i domu – Dlaczego warto?
Następny artykułJak dbać o drewniane meble?
Redakcja serwisu to grupa specjalistów z wielu dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami. Wśród nich znaleźć można psychologów, kosmetologów, dietetyków czy pracowników służby zdrowia. Często publikujemy również artykuły podmiotów zewnętrznych, których profesjonalizm nie budzi żadnych wątpliwości. Nasza redakcja zawsze stara się znaleźć najbardziej interesujące i ważne dla czytelników tematy. Mamy również nadzieję, że publikowane przez nas treści zawsze będą pomocne i inspirujące. Niezmiennie zależy nam najbardziej na satysfakcji i zadowoleniu naszych czytelników.

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.