Strona główna Styl życia Czy spotkania sponsorowane mogą być sposobem na życie

Czy spotkania sponsorowane mogą być sposobem na życie

2095
1
spotkania sponsorowane
Dla niektórych niewątpliwie spotkania sponsorowane mogą być sposobem na życie

Spotkania sponsorowane to coraz częściej spotykane w Polsce zjawisko. Coraz więcej młodych kobiet, jak i mężczyzn, zaczyna korzystać z takiej formy zarobkowania. Czy jest to tylko zawoalowana forma prostytucji czy coś więcej? 

Spotkania sponsorowane stają się powoli coraz bardziej popularną metodą na zarobek. I choć większości ludzi taki sposób zarabiania pieniędzy kojarzy się wyłącznie z kobietami, to w praktyce utrzymankami równie często są mężczyźni. Czy takie spotkania naprawdę mogą być sposobem na życie?

Na czym właściwie polegają spotkania sponsorowane?

Ogólnie rzecz biorąc, sponsoring polega na wymianie ’dóbr’. Atrakcyjna kobieta lub mężczyzna oferuje swoje towarzystwo i seks (choć nie zawsze!) w zamian za określone korzyści majątkowe. Nie zawsze muszą to być pieniądze, w grę wchodzą również drogie prezenty lub egzotyczne wycieczki.

Dla kogo spotkania sponsorowane mogą być sposobem na życie?

Nie każdy mógłby korzystać z takiej metody zarobkowania, bo ku temu trzeba mieć określone predyspozycje i nie chodzi tu tylko o atrakcyjność. Osoba, która chce zarabiać w ten sposób musi być tego w 100% pewna, musi być odważna, zdecydowana i lubić seks. Jeśli mamy jakieś zahamowania, czujemy się źle z tym co robimy, wstydzimy się tego, to najprawdopodobniej nic z tego nie wyjdzie. Sponsor płaci za otrzymaną przyjemność, ale też chce widzieć, że daje ją drugiej osobie. W taki układ nie powinny na pewno wchodzić osoby, które mocno angażują się emocjonalnie.

Niestety jest to układ, który żeby dobrze funkcjonować musi być pozbawiony głębszych uczuć, nie każdy jest zdolny do czegoś takiego. Decyzja o takim sposobie zarabiania w 100% musi zależeć od tej osoby i o ile jest dobrowolna, o tyle nikt nie ma prawa w nią ingerować. Jeśli dla kogoś ważne są dobra materialne, a seks sprawia mu naturalną przyjemność, to takim postępowaniem nie robi krzywdy ani sobie, ani nikomu innemu. Należy pamiętać, że wiele osób wybiera taką drogę, nie tylko ze względu na dobra materialne, ale i na możliwość spełnienia swoich fantazji. Bez względu na wszystko, nikt nie ma prawa oceniać osób zarabiających w ten sposób.

Tu nie chodzi tylko o seks

Należy pamiętać, że w większości tego typu układów nie chodzi jedynie o seks, a o coś więcej. Sponsorzy oczekują od drugiej strony również rozmowy, wsparcia, wszystkiego tego czego brakuje im na co dzień. Zdarzają się takie przypadki, gdy w spotkaniach w ogóle nie chodzi o seks, a np. o zaimponowanie znajomym. Mężczyzna chcąc pochwalić się przed kolegami, młodą i piękną kobietą u boku, zamiast kombinować, mogą po prostu poszukać sobie utrzymanki. Zdarza się, że znajomość taka kończy się jedynie na bardzo sporadycznych spotkaniach, a zdarza się też tak, że sponsoring przeradza się w bliską znajomość na lata.

Kto najczęściej decyduje się na spotkania sponsorowane?

Nie ma na to ściśle określonej reguły. Najczęściej utrzymankami są studentki lub studenci, a sponsorami osoby majętne, którym z różnych przyczyn czegoś brakuje (również takie, które są w związku małżeńskim, ale np. czują się zaniedbywane). W zasadzie nie traktują tego nawet jako zdrady małżeńskiej.

Co powinno być najistotniejsze dla osoby, która decyduje się na taki układ?

W spotkaniach sponsorowanych przede wszystkim liczy się bezpieczeństwo. Bez względu na charakter naszego układu, nikt nie ma prawa nas do niczego zmuszać. Nigdy nie należy pochopnie decydować się na spotkanie z obcą osobą, pierwsze spotkanie powinno mieć miejsce w neutralnym i bezpiecznym miejscu. Dla obu stron ważna jest także dyskrecja, a więc i miejsce kolejnych spotkań ma znaczenie. Koniecznie należy także pamiętać o zabezpieczeniu w formie prezerwatywy.

Jeżeli macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Poprzedni artykułCo powoduje raka skóry
Następny artykułDlaczego należy i warto przebaczać
Redakcja serwisu to grupa specjalistów z wielu dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami. Wśród nich znaleźć można psychologów, kosmetologów, dietetyków czy pracowników służby zdrowia. Często publikujemy również artykuły podmiotów zewnętrznych, których profesjonalizm nie budzi żadnych wątpliwości. Nasza redakcja zawsze stara się znaleźć najbardziej interesujące i ważne dla czytelników tematy. Mamy również nadzieję, że publikowane przez nas treści zawsze będą pomocne i inspirujące. Niezmiennie zależy nam najbardziej na satysfakcji i zadowoleniu naszych czytelników.

1 KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.