Strona główna Styl życia Jak wygodnie urządzić miejsce na grill w ogrodzie?

Jak wygodnie urządzić miejsce na grill w ogrodzie?

0
0
grill pod zadaszeniem

Żeby móc w pełni korzystać z uroków własnego ogrodu, warto urządzić w nim miejsce na grill, w którym będzie można odpocząć i w towarzystwie najbliższych zjeść ciepły posiłek na świeżym powietrzu. Jak znaleźć idealne miejsce, na co zwrócić uwagę i jak je wyposażyć? W tym artykule znajdziesz zbiór przydatnych informacji i wskazówek.

Na co zwrócić uwagę, wybierając miejsce na ustawienie grilla?

Wybór miejsca na grilla zacznij od zastanowienia, czy ma ono znaleźć się tuż przy domu, czy może w nieco bardziej schowanym zakątku ogrodu. Jeśli ustawisz grill blisko domu, a najlepiej tuż przy wejściu, wygodniej będzie przynieść niezbędne naczynia z wewnątrz albo zbierać akcesoria, które trzeba odnieść z powrotem do kuchni. Z drugiej strony grill ustawiony nieco dalej może dawać większe poczucie prywatności, zwłaszcza w małych ogrodach i przy domach, w których wejście skierowane jest wprost na główną ulicę.

Zwróć uwagę również na kwestie bezpieczeństwa. W bezpośrednim sąsiedztwie grilla nie powinny znajdować się wysokie rośliny, krzewy, czy drzewa. Jeśli w domu mieszkają dzieci, warto ustawić grilla w nieco osłoniętym miejscu, by nie stanął im na drodze podczas zabawy. Spróbuj przemyśleć także to, w którym kierunku może ulatniać się dym podczas grillowania. Nie powinien on przeszkadzać sąsiadom ani uderzać bezpośrednio w ogrodzenie czy inne elementy ogrodowe, które w przeciwnym razie szybko ulegną zabrudzeniu.

Altana z poliwęglanu przy kamiennym grillu, fot. Palram.pl

Zadaszenie ogrodowego kącika grillowego

Jeśli chcesz grillować niezależnie od pogody, miejsce na grilla warto zadaszyć. Zadaszenie ochroni Twoich bliskich i przygotowywane potrawy nie tylko przed deszczem, ale także silnym letnim słońcem. Zależnie od tego, gdzie tworzysz miejsca na grilla we własnym ogrodzie, masz kilka możliwości wyboru zadaszeń.

Kąciki grillowe w ogrodzie często aranżuje się w altanach jak modele od palram.pl. Mogą one zostać ustawione właściwie w dowolnym miejscu, jeśli tylko przygotowano wcześniej właściwie utwardzone i wyrównane podłoże. Altany dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach, często dodatkowo ze ściankami bocznymi dla pełniejszej ochrony przed niesprzyjającą pogodą i większego poczucia prywatności we własnym ogrodzie.

Aranżując miejsce na grilla tuż przy wejściu do domu, wiele osób decyduje się na stworzenie zadaszonego tarasu ze stołem i krzesłami ogrodowymi. Do zadaszenia tarasu niezbędna jest odpowiednio dobrana altana lub daszek montowany do ściany budynku.

Poliwęglanowa altana ogrodowa z metalowymi meblami ogrodowymi, fot. Palram.pl

Jakie meble ogrodowe przydadzą się w miejscu na grill?

Jak wyposażyć miejsce grillowe w ogrodzie? Sam grill i akcesoria do przygotowywania posiłków to nie wszystko – niezbędne jest także wygodne miejsce, przy którym będzie można wspólnie usiąść, zjeść grillowane potrawy i odpocząć. Intuicyjnym wyborem jest więc duży stół, którego rozmiar dopasuje się do ilości osób mieszkających w domu i ewentualnie dodatkowych gości pojawiających się na rodzinnych spotkaniach. Do stołu należy dopasować komplet krzeseł ogrodowych lub tak zwany wypoczynek, długą sofę z odpowiednią ilością miejsc. Przy wyborze zwróć uwagę na to, czy meble są odporne na działanie warunków atmosferycznych i na tyle lekkie, by móc je swobodnie przenieść.

Grill gazowy ustawiony pod zadaszeniem tarasu z poliwęglanu, fot. Palram.pl

Poza meblami ogrodowymi warto przemyśleć także to, gdzie będziesz przechowywać wszystkie niezbędne akcesoria grillowe. Jeśli przy kąciku grillowym znajduje się garaż lub ogrodowy schowek na narzędzia, możesz wykorzystać to miejsce. Jeżeli jednak nie masz żadnego schowka tego typu, możesz wybrać meble ogrodowe, które ułatwią przechowywanie, jak na przykład sofy z podnoszonym siedziskiem.

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.