Strona główna Związki Zdrada małżeńska – Jak uodpornić swój związek

Zdrada małżeńska – Jak uodpornić swój związek

1144
0
zdrada
Zawsze warto ciężko pracować na tym żeby uodpornić swój związek na zdradę małżeńską

Ludzie w dzisiejszych czasach żyją zwykle szybciej i intensywniej, a wiele nowych sytuacji może w łatwy sposób narażać na pokusy, takie jak zdrada małżeńska. Czy można próbować się przed tym ustrzec?

Zdrada małżeńska figuruje wśród pięciu najczęstszych przyczyn rozwodów. Jak zatem zdobyć pewność, że nie dopuszcza się jej twój partner? Rozwiązaniem jest podjęcie opisanych poniżej kroków, które uczynią Twoje małżeństwo odpornym na zdradę małżeńską i nie tylko! Oczywiście w życiu pewne są tylko podatki i śmierć, ale warto przynajmniej spróbować.

Dłużej chodźcie ze sobą

W dzisiejszych czasach wiele par daje się ponieść euforii i zauroczeniu, towarzyszącym stanowi zakochania, który może się utrzymywać nawet do roku. Przez jakiś czas człowiek jest w stanie dawać się poznać tylko od swojej najlepszej strony, lecz prędzej czy później wypłynie na wierzch jego prawdziwy charakter. Jeżeli jest on cholerykiem lub ma tendencje do agresji, nie uda mu się długo tego ukrywać.

Dopiero po jakimś czasie można naprawdę poznać charakter danej osoby, ze wszystkimi jej wadami. Oczywiście nie należy nikogo przekreślać z powodu niewielkich uchybień. W końcu nikt nie jest doskonały! Jednak często nie warto świadomie narażać się na przykrości, takie jak zdrada małżeńska, w sytuacji gdy nie wszystko należycie gra już przed ślubem. Trzeba się czasem zastanowić czy to na pewno dobry i ostateczny wybór.

Sztuka kompromisu sposobem na zdradę w małżeństwie

Nie da się za każdym razem stawiać na swoim. To znaczy można, ale nie należy się potem dziwić, że partner może zdecydować się na zdradę małżeńską. Tu nie chodzi o zwycięstwo czy przegraną. Powinniście raczej mieć na uwadze wasze wspólne szczęście. Jeśli związek jest szczęśliwy, ryzyko skoku w bok zdecydowanie maleje.

Powierzajcie sobie swoje sekrety!

Od tej reguły nie powinno być wyjątków. Dzielcie się zarówno zawstydzającymi wspomnieniami z dzieciństwa, jak i opowieściami o nieudanych randkach. W ten sposób zbudujecie między sobą zaufanie. Dzielenie się sekretami, o których nie wie nikt inny, to najlepsze świadectwo miłości. Jeżeli Twój partner może porozmawiać z Tobą o wszystkim, nie będzie miał potrzeby szukać innej powierniczki, co miałoby szanse przerodzić się w romans.

Ciężko się również zdecydować na daleki krok, jakim jest zwykle zdrada małżeńska, mając ciężar odpowiedzialności za drugą osobę. Poznane sekrety i kompleksy zawsze wywołują u nas presję, nawet gdy nie jest ona do końca uświadomiona. Rośnie też poczucie winy, co dla wielu będzie barierą nie do przejścia.

Zamieszkajcie ze sobą przed ślubem

Każdy ma swoje własne nawyki i schematy działania. Czy Twoje i Twojego partnera pokrywają się ze sobą? A może cały czas trwa między Wami wojna o to, jak powinno się zmywać naczynia lub kto ma wymieniać papier toaletowy? Czy oboje macie podobne potrzeby seksualne? Czy też jedno z was jest ciągle niezaspokojone? Jeżeli wasze życie seksualne jest niezadowalające, rosną szanse, że któreś z was zaangażuje się w romans, a zdrada stanie się codziennością.

Warto przed ślubem zdać sobie sprawę z powyższych rzeczy, a nie nauczycie się ich o sobie, mieszkając osobno. Jeżeli komuś stale brakuje czegoś od partnera na pewno prędzej zdecyduje się na zdradę małżeńską. Warto poznać się dogłębnie, szczególnie nawyki i oczekiwania. Pozostanie wtedy znacznie mniej pola do rozczarowań.

Bądźcie uczciwi a zdrada małżeńska będzie mniej pociągająca

Tu chodzi o osobę, z którą być może spędzisz resztę życia, więc nie warto jej okłamywać. Oboje powinniście być wobec siebie szczerzy. Nie bądźcie zbyt krytyczni w stosunku do błędów z przeszłości partnera. Bądźcie bardziej wyrozumiali dla jego życiowych wyborów, a wtedy będziecie mogli liczyć na wzajemność. Pamiętajcie, że na zdradę małżeńską najlepsza jest codzienna profilaktyka. Warto budować silną więź emocjonalną, opartą na prawdzie i szczerości. To zawsze da poczucie, że zrobiło się wszystko co można.

Uprawiajcie seks! To działa!

Niesatysfakcjonujące życie seksualne to zawsze doskonały powód, by w związku pojawiła się zdrada. Otwórzcie się na nowe doświadczenia. Jeżeli nie masz ochoty na seks, a ma ją Twój partner, idź z nim do łóżka (będzie tak w około 50% przypadków). Seks zbliża. Nie bój się eksperymentować, wychodź z inicjatywą, a nie będzie żadnych powodów do szukania wrażeń gdzie indziej. Szczególnie kobiety powinny pamiętać, że facet ma zawsze ograniczone możliwości. Rzadko który pomyśli o seksie z inną, gdy przed wyjściem z domu miał w domu wszystko czego chciał. Warto o tym zawsze pamiętać, zanim zdrada ukochanego mężczyzny stanie się również Waszym problemem.

Na koniec parę słów o zdradzie małżeńskiej

Jeżeli jesteś w związku i masz już jakieś doświadczenia, zastanów się nad tymi punktami. Na pewno dojdziesz do wniosku, że coś w tym jest. Ludzie nie decydują się zwykle na zdradę małżeńską bez powodu. No chyba że mają jakieś problemy natury psychicznej, ale to już zupełnie inny problem…

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie problemu, jakim jest zdrada małżeńska i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.