Strona główna Związki Jakie są dostępne rodzaje prezerwatyw

Jakie są dostępne rodzaje prezerwatyw

2427
0
rodzaje prezerwatyw
Na rynku dostępne są różne rodzaje prezerwatyw

Seks to niewątpliwie jeden z najprzyjemniejszych elementów życia człowieka, jednak wymagający często odpowiednich zabezpieczeń. Z tego względu różne rodzaje prezerwatyw dostępnych na rynku zapewniają nawet najbardziej zmyślne wymagania. Warto je poznać, by nie zgubić się w gąszczu dostępnych typów i rozmiarów.

Stosowanie prezerwatyw, to jedna z najpopularniejszych metod antykoncepcji. Nie dziwi więc, że producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych udogodnień, mających zwiększyć nie tylko bezpieczeństwo, ale i intensywność doznań. Przedstawiamy dostępne rodzaje prezerwatyw, o wielu z nich pewnie nawet nie słyszeliście!

Rodzaje prezerwatyw ze względu na materiał wykonania

Podstawowym kryterium wyboru prezerwatywy jest dla wielu materiał z którego jest wykonana. Prezerwatywy dostępne w sklepach wykonane są z lateksu naturalnego albo z poliuretanu. Prezerwatywy wykonane z poliuretanu to najlepsza alternatywa dla alergików i osób uczulonych na lateks.

Prezerwatywy smakowe i zapachowe

W sklepach i aptekach, znajdziemy także szeroki wybór prezerwatyw smakowych, które mają na celu umilić chwilę seksu oralnego. Proponowanych smaków jest tyle, że praktycznie codziennie można eksperymentować z czymś innym. Smakowe rodzaje prezerwatyw, jakie możemy znaleźć w sklepach to np.: smak banana, wiśni, mięty, jagody, truskawki, owoców tropikalnych.. i wiele, wiele innych. Jeśli chodzi o prezerwatywy zapachowe, to producenci oferują nam tak wymyślne zapachy jak np. czerwone wino, czekolada, kawa itd. Prezerwatywy smakowe i zapachowe, to świetna opcja na urozmaicenie igraszek.

Rozmiar prezerwatyw

Prawda jest taka, że niewielu panów zwraca uwagę na rozmiar kupowanych prezerwatyw. Tymczasem rodzaje prezerwatyw wyróżniane pod względem rozmiaru, to bardzo istotne kryterium wyboru. Dopasowanie prezerwatywy ma znaczenie nie tylko dla komfortu podczas stosunku, ale i dla bezpieczeństwa partnerów. Źle dopasowany kondom może się zsunąć lub pęknąć. Warto poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniej prezerwatywy, zwłaszcza jeśli penis odbiega rozmiarem od standardów.

Prezerwatywy do seksu analnego

Producenci wyróżniają także dwa rodzaje prezerwatyw, ze względu na ich docelowe zastosowanie. Nie każda prezerwatywa nadaje się bowiem do seksu analnego. Zazwyczaj na opakowaniu znajduje się adnotacja mówiąca o przeznaczeniu kondomów. Prezerwatywy polecane dla stosunków analnych są zazwyczaj grubsze.

Prezerwatywy dla kobiet

Nie każdy wie, że wyróżniamy również dwa rodzaje prezerwatyw, w których kryterium jest płeć osoby stosującej zabezpieczenie. I choć najpopularniejsze są prezerwatywy dla mężczyzn, to w specjalistycznych sklepach i seks shopach, znajdziemy także prezerwatywy dla kobiet, zwane femidonem.

Kształt prezerwatyw

Kolejnym kryterium wyboru prezerwatyw jest ich kształt. Do wyboru mamy np. te o kształcie anatomicznym, ściśle przylegające, z dodatkowymi przewężeniami lub z szerokim końcem. To jednak nie wszystko, wiele prezerwatyw posiada specjalne wypustki i prążkowania, mające na celu zwiększyć doznania u obojga partnerów. W seks shopach, znajdziemy także prezerwatywy o zabawnych kształtach, np. muchomorka lub zwierzątek.

Żel intymny może być pomocny

Dla wielu osób stosujących ten rodzaj antykoncepcji, bardzo istotna jest również obecność żelu nawilżającego, który zwiększa komfort stosunku. To jednak nie jedyny środek używany w prezerwatywach, w niektórych z nich dodatkowo znajduje się także środek plemnikobójczy. W ostatnim czasie coraz popularniejsze są prezerwatywy z żelem intensyfikującym doznania (np. z znieczulającą lidokainą, która pozwala opóźnić wytrysk lub z żelem rozgrzewającym, dzięki któremu oboje partnerów odczuwa przyjemne ciepło.)

Najwymyślniejsze rodzaje prezerwatyw

Jeśli chcemy poeksperymentować z tego typu zabezpieczeniem, najlepszym wyjściem będzie dla nas wizyta w seks shopie. Znajdziemy tam prezerwatywy o wymyślnych kształtach i funkcjach, które pozwolą nam urozmaicić życie seksualne. Popularne są np. prezerwatywy z pierścieniem erekcyjnym, który znacznie wydłuża erekcję u mężczyzny.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.