Strona główna Rozwój osobisty Wymówki – 7 pretekstów które utrudniają życie

Wymówki – 7 pretekstów które utrudniają życie

1400
0

6. Nie potrafię tego zrobić – to zbyt trudne

Co jest zbyt trudne? Przebiegnięcie maratonu to 42 kilometry i 195 metrów płonących płuc i bolących mięśni. Ci, którzy go ukończą, ledwo są w stanie iść. Znanych jest nawet kilka ofiar śmiertelnych. Czy jednak nie jesteś w stanie założyć adidasów i obiec bloku dookoła? Przygotowania do każdego wyścigu wytrzymałościowego rozpoczynają się od prostego treningu. Brak decyzji o wyjściu na trening biegowy ze względu na przewidywane trudności w zawodach to negatywny efekt, jaki przynoszą nam kolejne wymówki.

Każdy cel może zostać podzielony na mniejsze etapy. Nie próbuj zawojować świata już dziś – pozostaw to sobie na później. Zadaj sobie również pytanie, czy – nawet, jeśli coś nie wydaje się trudne – jest to warte zachodu. Realizm jest najczęstszą drogą do przeciętności.

7. Istnieje podział „my – oni”

Jeżeli kiedykolwiek porzuciłeś jakieś działanie lub – co gorsza – nawet go nie spróbowałeś, gdyż uważasz, iż do sukcesu brak ci naturalnego „talentu”, uszczypnij się w policzek i obudź wreszcie!

Nie istnieje podział „my – oni”. Większość umiejętności, dziedzin oraz zawodów nie wymaga talentu. Jedyna różnica pomiędzy tymi, którzy zdobywają szczyty, a tymi, którzy siedzą i jęczą, że nic im nie wychodzi, polega na zdolności do ruszenia się z miejsca. Nie myśl sobie że każdy odnoszący sukces prawnik, lekarz czy manager został nim z prawdziwego powołania lub koneksji osobistych. Tego typu wymówki pozwalają ludziom jedynie tkwić w próżni własnych pragnień.

Zwykli ludzie robią rzeczy niezwykłe wyłącznie dzięki temu, iż sami doprowadzili do sytuacji, w której jedynym możliwym wynikiem jest wybitność. Nie da się realizować pełnowymiarowego marzenia w sposób dorywczy. Jeżeli naprawdę czegoś chcesz, musisz tym żyć. Pozwól sobie na sukces, a stanie się on nieuniknionym następstwem twoich działań.

Podsumowanie

Przestań wymyślać wymówki tam, gdzie są one nie na miejscu. Wkładając w to trochę wysiłku, z pewnością jesteś w stanie wynaleźć mnóstwo powodów, dla których nie powinieneś czegoś robić? Masz jednak jeden wspaniały powód, dla którego powinieneś iść naprzód i dążyć do celu: bo tego właśnie pragniesz!

Czy to nie wystarczy?

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Cofnij

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.