Strona główna Styl życia Zumba – Dlaczego jest taka modna

Zumba – Dlaczego jest taka modna

474
1
zumba
Zumba to wspaniały sposób na ćwiczenia aerobowe połączone z tańcem

Zumba to niezwykła mieszanka tańca i fitness, dająca szaloną radość ćwiczeń i spędzania wolnego czasu. Aerobowy charakter tej formy ruchu przynosi niezwykłe efekty, zarówno dla kondycji, jak i kształtowania smukłej sylwetki. Jakie jest prawdziwe oblicze zumby?

W ostatnim czasie, na zajęcia w fitness klubach zapisują się prawdzie tłumy, a jednym z bardziej modnych zajęć jest zumba. Obejmuje ona ćwiczenia połączone z tańcem, dzięki czemu przyjmują formę bardzo przyjemnej rozrywki. Zumba doskonale rozładowuje stres i pozwala uwolnić emocje, ale przede wszystkim można dzięki niej bardzo poprawić kondycję, a co za tym idzie także schudnąć.

Skąd się wzięła zumba

Zumba powstała w latach dziewięćdziesiątych, kiedy to Alberto „Beto” Perez, choreograf i tancerz latynoamerykański, pracując w klubie fitness postanowił wprowadzić w zajęciach kilka zmian. Połączył ruchy charakterystyczne dla sportów aerobowych z tańcem. Chociaż początkowo nie spodziewał się wielkiej rewolucji w fitness, to bardzo szybko odniósł wielki sukces. Zumba bardzo szybko zaczęła się przekształcać i rozprzestrzeniać po całym świecie.

Jak się powszechnie twierdzi powstanie zumby było dziełem przypadku, który zmusił Alberto do improwizacji w trakcie zajęć. Wystarczyło, że zapomniał zabrać ze sobą właściwych płyt w muzyką, które zazwyczaj wykorzystywał w trakcie treningów. Na szczęście miał własne , pobiegł po nie do auta i stworzył układ z ich pomocą. Uczestnicy treningu zareagowali bardzo żywiołowo na rytmy latynoamerykańskie, a Alberto postanowił trwale zmodernizować zajęcia.

Ruch i przyjemność

Zumba to w sensie treningowym przede wszystkim aerobik, który został wzbogacony niezwykle gorącymi, latynoskimi rytmami. Towarzyszy jej niezwykła energia, którą można odnaleźć w każdym wykonywanym ćwiczeniu. Są to tak porywające rytmy, że wszyscy natychmiast się im poddają, a wkładany wysiłek fizyczny nie sprawia tak wielkich kłopotów.

Dodatkowo zumba łączy w sobie wiele rodzajów tańca, a najpopularniejsze z nich to salsa, flamenco, czy też samba, a nawet, tak modny ostatnio, taniec brzucha. To świetna alternatywa do tradycyjnego aerobicu, który może wydawać się niezbyt atrakcyjny, a dodatkowo dość monotonny. Zumba to przede wszystkim ogromne pole do improwizacji. Podstawowe zasady są na tyle proste, że właściwie każdy może wykonywać ćwiczenia i cieszyć się z jej efektów. Wcale nie trzeba być mistrzem sztuki tanecznej, a kroki są na tyle intuicyjne, że każdy jest w stanie nauczyć się ich w kilka chwil.

Ponadto nie ma chyba osoby, która mogłaby stać w miejscu bez ruchu, gdy w rozbrzmiewają tak gorące rytmy. Nogi same rwą się do tańca. Dodatkowo właściwie nie ma żadnych ograniczeń jeżeli chodzi o osoby, które mogą uczestniczyć w zajęciach. Przychodzą na nie zarówno kobiety, jak i mężczyźni, i to w bardzo różnym wieku.

Przykładowe zajęcia zumby można obejrzeć tutaj:

W zdrowym ciele zdrowy duch

Uprawianie sportu aerobowego jest niezwykle przydatne, gdyż pomaga ono zachować odpowiednią kondycję, a także kształtować prawidłową sylwetkę. Życie przeciętnego człowieka jest zwykle bogate w przykre doświadczenia i stres, które zumba pozwala doskonale rozładowywać. Intensywny ruch aerobowy, przy doskonałej muzyce daje wspaniałe odprężenie i rozładowuje wszystkie negatywne emocje, w niezwykle przyjemny i bardzo zaskakujący sposób. Połączenie tańca i fitnessu jest także wspaniałym sposobem na to, by podnieść swoją samoocenę, a także po prostu dobrze się poczuć.

Zumba daje nam wprost ogromne możliwości dostosowania wysiłku do naszych potrzeb. Jeżeli właśnie przeszliśmy na dietę i wciąż zastanawiamy się jaką formę ruchu dobrać, warto zdecydować się na zumbę, dzięki której można nie tylko odpowiednio wyrzeźbić ciało i nabierać doskonałej formy kondycyjnej, ale także szybko zrzucić zbędne kilogramy. Intensywny ruch fizyczny znacznie poprawia metabolizm, który w trakcie stosowania diety bywa bardzo często wyraźnie zakłócony. A co niezwykle cenne, zyskuje się przy tym znacznie lepsze samopoczucie.

Wprawdzie zumba została w Polsce rozpowszechniona dość niedawno, znalazła już bardzo wielu zwolenników. Praktycznie od samego początku zdobyła serca wielu wielbicieli tańca i fitnessu. Polacy pokochali ją tak bardzo, że ćwiczą nie tylko w klubach fitness i na salach tanecznych, ale również we własnych domach.

Dodatkową atrakcją jest propozycja dla wszystkich osób, które oprócz tańca i standardowych ćwiczeń fitnessowych kochają również wodę. Dobrą propozycją jest aqua zumba, którą można uprawiać w basenach i jest coraz częściej uprawianą formą sportu. Zumba to ogromny potencjał, zarówno do kształtowania ciała, jak i wspaniałej rozrywki. Nikogo więc raczej nie dziwi fakt, że jest ona coraz bardziej popularna, również w Polsce.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Poprzedni artykułJakie są pierwsze objawy ciąży
Następny artykułBrzydka prawda – Co trzeba wiedzieć o sukcesie
Redakcja serwisu to grupa specjalistów z wielu dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami. Wśród nich znaleźć można psychologów, kosmetologów, dietetyków czy pracowników służby zdrowia. Często publikujemy również artykuły podmiotów zewnętrznych, których profesjonalizm nie budzi żadnych wątpliwości. Nasza redakcja zawsze stara się znaleźć najbardziej interesujące i ważne dla czytelników tematy. Mamy również nadzieję, że publikowane przez nas treści zawsze będą pomocne i inspirujące. Niezmiennie zależy nam najbardziej na satysfakcji i zadowoleniu naszych czytelników.

1 KOMENTARZ

  1. Chodzę na zumbe od 1,5 roku. Jest na prawdę zajebiście. czasami aż mnie roznosi i nie moge się doczekac nastepnych zajęć. Wszystkim polecam.

Dodaj swój komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.