Strona główna Styl życia Zumba – Dlaczego jest taka modna

Zumba – Dlaczego jest taka modna

1179
1
zumba
Zumba to wspaniały sposób na ćwiczenia aerobowe połączone z tańcem

Zumba to niezwykła mieszanka tańca i fitness, dająca szaloną radość ćwiczeń i spędzania wolnego czasu. Aerobowy charakter tej formy ruchu przynosi niezwykłe efekty, zarówno dla kondycji, jak i kształtowania smukłej sylwetki. Jakie jest prawdziwe oblicze zumby?

W ostatnim czasie, na zajęcia w fitness klubach zapisują się prawdzie tłumy, a jednym z bardziej modnych zajęć jest zumba. Obejmuje ona ćwiczenia połączone z tańcem, dzięki czemu przyjmują formę bardzo przyjemnej rozrywki. Zumba doskonale rozładowuje stres i pozwala uwolnić emocje, ale przede wszystkim można dzięki niej bardzo poprawić kondycję, a co za tym idzie także schudnąć.

Skąd się wzięła zumba

Zumba powstała w latach dziewięćdziesiątych, kiedy to Alberto „Beto” Perez, choreograf i tancerz latynoamerykański, pracując w klubie fitness postanowił wprowadzić w zajęciach kilka zmian. Połączył ruchy charakterystyczne dla sportów aerobowych z tańcem. Chociaż początkowo nie spodziewał się wielkiej rewolucji w fitness, to bardzo szybko odniósł wielki sukces. Zumba bardzo szybko zaczęła się przekształcać i rozprzestrzeniać po całym świecie.

Jak się powszechnie twierdzi powstanie zumby było dziełem przypadku, który zmusił Alberto do improwizacji w trakcie zajęć. Wystarczyło, że zapomniał zabrać ze sobą właściwych płyt w muzyką, które zazwyczaj wykorzystywał w trakcie treningów. Na szczęście miał własne , pobiegł po nie do auta i stworzył układ z ich pomocą. Uczestnicy treningu zareagowali bardzo żywiołowo na rytmy latynoamerykańskie, a Alberto postanowił trwale zmodernizować zajęcia.

Ruch i przyjemność

Zumba to w sensie treningowym przede wszystkim aerobik, który został wzbogacony niezwykle gorącymi, latynoskimi rytmami. Towarzyszy jej niezwykła energia, którą można odnaleźć w każdym wykonywanym ćwiczeniu. Są to tak porywające rytmy, że wszyscy natychmiast się im poddają, a wkładany wysiłek fizyczny nie sprawia tak wielkich kłopotów.

Dodatkowo zumba łączy w sobie wiele rodzajów tańca, a najpopularniejsze z nich to salsa, flamenco, czy też samba, a nawet, tak modny ostatnio, taniec brzucha. To świetna alternatywa do tradycyjnego aerobicu, który może wydawać się niezbyt atrakcyjny, a dodatkowo dość monotonny. Zumba to przede wszystkim ogromne pole do improwizacji. Podstawowe zasady są na tyle proste, że właściwie każdy może wykonywać ćwiczenia i cieszyć się z jej efektów. Wcale nie trzeba być mistrzem sztuki tanecznej, a kroki są na tyle intuicyjne, że każdy jest w stanie nauczyć się ich w kilka chwil.

Ponadto nie ma chyba osoby, która mogłaby stać w miejscu bez ruchu, gdy w rozbrzmiewają tak gorące rytmy. Nogi same rwą się do tańca. Dodatkowo właściwie nie ma żadnych ograniczeń jeżeli chodzi o osoby, które mogą uczestniczyć w zajęciach. Przychodzą na nie zarówno kobiety, jak i mężczyźni, i to w bardzo różnym wieku.

Przykładowe zajęcia zumby można obejrzeć tutaj:

W zdrowym ciele zdrowy duch

Uprawianie sportu aerobowego jest niezwykle przydatne, gdyż pomaga ono zachować odpowiednią kondycję, a także kształtować prawidłową sylwetkę. Życie przeciętnego człowieka jest zwykle bogate w przykre doświadczenia i stres, które zumba pozwala doskonale rozładowywać. Intensywny ruch aerobowy, przy doskonałej muzyce daje wspaniałe odprężenie i rozładowuje wszystkie negatywne emocje, w niezwykle przyjemny i bardzo zaskakujący sposób. Połączenie tańca i fitnessu jest także wspaniałym sposobem na to, by podnieść swoją samoocenę, a także po prostu dobrze się poczuć.

Zumba daje nam wprost ogromne możliwości dostosowania wysiłku do naszych potrzeb. Jeżeli właśnie przeszliśmy na dietę i wciąż zastanawiamy się jaką formę ruchu dobrać, warto zdecydować się na zumbę, dzięki której można nie tylko odpowiednio wyrzeźbić ciało i nabierać doskonałej formy kondycyjnej, ale także szybko zrzucić zbędne kilogramy. Intensywny ruch fizyczny znacznie poprawia metabolizm, który w trakcie stosowania diety bywa bardzo często wyraźnie zakłócony. A co niezwykle cenne, zyskuje się przy tym znacznie lepsze samopoczucie.

Wprawdzie zumba została w Polsce rozpowszechniona dość niedawno, znalazła już bardzo wielu zwolenników. Praktycznie od samego początku zdobyła serca wielu wielbicieli tańca i fitnessu. Polacy pokochali ją tak bardzo, że ćwiczą nie tylko w klubach fitness i na salach tanecznych, ale również we własnych domach.

Dodatkową atrakcją jest propozycja dla wszystkich osób, które oprócz tańca i standardowych ćwiczeń fitnessowych kochają również wodę. Dobrą propozycją jest aqua zumba, którą można uprawiać w basenach i jest coraz częściej uprawianą formą sportu. Zumba to ogromny potencjał, zarówno do kształtowania ciała, jak i wspaniałej rozrywki. Nikogo więc raczej nie dziwi fakt, że jest ona coraz bardziej popularna, również w Polsce.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

1 KOMENTARZ

  1. Chodzę na zumbe od 1,5 roku. Jest na prawdę zajebiście. czasami aż mnie roznosi i nie moge się doczekac nastepnych zajęć. Wszystkim polecam.

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.