Strona główna Rozwój osobisty Brzydka prawda – Co trzeba wiedzieć o sukcesie

Brzydka prawda – Co trzeba wiedzieć o sukcesie

1579
0
brzydka prawda
Brzydka prawda o życiu zawsze powinna nas motywować

Jednym z największych życiowych błędów jest myślenie o sukcesie jedynie w kontekście bogactwa. Niezwykle smutna i brzydka prawda jest taka, że to nieuzasadnione uproszczenie znacznie ogranicza możliwości bycia w życiu szczęśliwym. Warto uświadomić sobie kilka istotnych faktów, by zacząć oddychać pełną piersią.

Są w życiu pewne bezsporne prawdy. Często są one gorzkie i bezlitosne, lecz nie umniejsza to ich prawdziwości. Cytując Benjamina Franklina: „Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki.

Owe trudne prawdy o życiu wywierają na nie głęboki wpływ. Ich świadomość jest w stanie pomóc niektórym jednostkom zyskać konieczną perspektywę, która popchnie je w stronę stanu umysłu nakierowanego na sukces, choć inne sparaliżuje strachem do tego stopnia, że nigdy nie poważą się na nic wyjątkowego. Interpretacja wspomnianych prawd jest tym, co odróżnia wilki od owiec. Co zatem warto sobie uświadomić i zacząć być na prawdę szczęśliwym.

1. W końcu umrzesz

Nie ma nic do stracenia w życiu, gdyż wszystko jest płynne, a kiedyś i tak dobiegnie końca. Osobnik, który podjął parę złych decyzji i spędził połowę życia w więzieniu, skończy tak samo jak zwykły obywatel, wiodący typowy, konserwatywny żywot a także jak taki, który żyje w pogoni za wielkimi ambicjami i jest podziwiany przez tłumy – brzydka prawda jest taka, że wszystkich dosięgnie śmierć.

Śmierć jest wspólnym mianownikiem, tak więc czymś, co się naprawdę liczy, jest to, jak wykorzystasz dany ci czas. Każdy z nas dysponuje małym oknem otwartym na możliwości, z którego może skorzystać wedle własnej woli. Możesz wybrać ścieżkę radości, sukcesu i osiągnięć lub też podążyć prostszą drogą niezadowolenia, nudy i przeciętności. Decyzja należy do ciebie. Tylko śmierć jest pewna. Warto o niej pamiętać, ale nigdy się jej nie bać!

2. Nic, na czym ci zależy, nie ma znaczenia

To kolejna ponura i brzydka prawda: tak naprawdę ty jesteś jedyną osobą, którą interesuje twoja historia – twoje wzloty i upadki, twoje doświadczenia. Myślenie, że rzeczy, którymi codziennie się zajmujesz, mają jakiekolwiek znaczenie na poziomie wyższym niż twój własny interes, to najprostszy sposób, aby wypaść z toru i zaprzepaścić szansę na prawdziwe szczęście.

Zdecyduj, czy masz zamiar stać się jednym z tych ludzi, którzy robią fantastyczne rzeczy z czasem, który został im dany na tym padole, a jeśli tak, przestań się martwić wszystkim innym. Brzydka prawda pokazuje, że w przeciwnym razie skończysz jako małe, smutne, zagubione stworzenie, dryfujące bez celu poprzez szarą rzeczywistość w oczekiwaniu na błogosławieństwo śmierci.

3. Rzeczywistość to zabezpieczenie budowane przez ludzi, którzy mają śmiałość, żeby je budować

Czymś, co pomoże ci uzyskać właściwą perspektywę i zacząć myśleć pozytywnie o swojej drodze do sukcesu, może być wyobrażenie sobie własnego życia oraz rzeczywistości jako przyjęcia weselnego, gdzie metaforą naszego wkładu jest księga gości. Niektórzy uczestnicy po prostu przechadzają się bez celu, nawiązują stosunki towarzyskie i piją – są tak rozproszeni, że zapominają pozostawić własnego wpisu w księdze.

Inni napiszą krótką, jednozdaniową wypowiedź, pozbawioną głębszej treści – tak ogólnikową, że w zasadzie mogłaby być tam od początku fabrycznie wydrukowana. Smutna i brzydka prawda jest taka, że tylko jedynie jakaś garstka zostawi jednak wpis tak szczery i głęboki, że wyciśnie on łzy z oczu każdej panny młodej i zainspiruje ją, by żyła pełnią życia, by kochała prawdziwie i całą sobą.

Ta ślubna metafora ukazuje różne poziomy wpływu, jaki każda jednostka może mieć na otaczającą rzeczywistość. Zbuduj ją solidnie, znajdując w sobie śmiałość, odwagę, wyjątkowość, a przede wszystkim optymizm. W przeciwnym razie twój wkład łatwo zostanie zapomniany lub spisany na straty, może nawet nigdy nie będzie odnotowany. Dotyczy to wielu kręgów twojego życia – począwszy od najważniejszej rodziny, przez przyjaciół, sąsiadów, aż po życie zawodowe i społeczne.

Czytaj dalej

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.