Strona główna Styl życia Jak wygląda wizyta u wróżki

Jak wygląda wizyta u wróżki

2012
0
wizyta u wrózki
Wizyta u wróżki bywa bardzo różna

Wizyta u wróżki to dla wielu ludzi wielka nadzieja na poznanie swojej przyszłości i odmianę własnego losu na lepsze. Mimo nawet wątpliwego poznania największych sekretów, niewielu udaje się jednak coś istotnie zmienić i od razu stać się szczęśliwym.

Któż czasem nie chciałby poznać swojej przyszłości. Wiedzieć, co wydarzy się jutro, pojutrze, za rok czy też dwa. Stale usiłujemy odgadnąć jaki jest los przed nami, ale niezwykle trudno ocenić co nas czeka. Niektórzy liczą również na to, że naszą ciekawość może zaspokoić wizyta u wróżki, która przecież potrafi przewidzieć przyszłość każdego. Na czym ona polega i co niektórym daje?

Kim jest wróżka

Ponieważ wizyta u wróżki wiąże się zwykle z głębszymi zwierzeniami jest wymaga dość dużego zaufania. W końcu nieznanej zazwyczaj osobie, bez większego wahania powiemy o tym, co nas boli. Zapytamy o rzeczy, o których najczęściej boimy się rozmawiać z bliskimi. Szukamy u niej odpowiedzi na pytania bardzo różnego kalibru i rodzaju, nie tylko tych o przyszłość, ale także o nieznana nam przeszłość. W tym względzie wizyta u wróżki spełnia często funkcje czysto terapeutyczne. Liczymy na jej profesjonalizm, bo często staje się ona jedyną nadzieją na rozwiązanie naszych największych problemów. Przecież wszystko inne już zawiodło, a pozostała tylko „magia”.

Kim jest „profesjonalny” wróżbita? Trudno określić jednoznacznie. Bywają nimi bardzo różni ludzie, zarówno pod względem wieku, jak i doświadczeń życiowych. Coraz rzadziej jednak są to osoby o cygańskim rodowodzie i sięgające po bardzo tajemnicze środki estetyczne. Współczesny wróżbita to coraz częściej „biznesman” z pasją niż „tradycyjna czarownica”.

Kto chodzi do wróżki

Odwiedza ją zarówno tradycyjny Kowalski, który potrzebuje słów wsparcia, jak i Ci, którzy zasiedli na wyższych stołkach w hierarchii społecznej. Chodzą do niej i biedni, i Ci którzy mogą topić się w zarobionych przez siebie pieniądzach. Politycy chcą poznawać swoich konkurentów politycznych, szefowie firm mają nadzieję poznać efekty podpisywanego właśnie kontraktu, a nawet księża, którzy wahają się przy swoich życiowych wyborach. Chodzą do niej zwykle Ci, którzy czują, że zawodzi ich intuicja albo zupełnie jej nie ufają. Są również tacy którzy cierpią na chroniczny brak pewności siebie oraz poczucie braku zwykłego szczęścia.

Wizyta u wróżki wynika najczęściej z potrzeby wsparcia przy dokonywaniu najważniejszych życiowych wyborów. Jeżeli ktoś się nie może zdecydować i się bardzo waha, to liczy na to właśnie droga wskazana przez wróżkę będzie najbardziej właściwa. Wizyta u wróżki pozwoli jej widzieć przyszłość w znacznie bardziej różowych barwach. Nie brakuje jednak również takich, którzy oczekują od wróżbity jedynie przepowiedzenia faktów, które i tak są najbardziej prawdopodobne do spełnienia.

Jak wróżą

Wizyta u wróżki kojarzy nam się zazwyczaj ze szklaną kulą, która ma przepowiedzieć naszą przyszłość. Coraz więcej wróżbitów od tego odchodzi, a kulę zastępują oni talią kart do Tarota. Trzeba je umiejętnie rozkładać i umieć odczytać znaczenie każdej z nich – nie jest to takie proste, ponieważ karty ułożone obok siebie wykazują pewną zależność, którą nie łatwo rozróżnić.

Wróżbici przepowiadają także przyszłość z ręki – osoba, która zdecydowała się na seans podaje wróżce dłoń, a ona czyta z niej jak z obrazka. Wciąż również zdarza się wróżeni z fusów.

Które jest najbardziej skuteczne? Nie można określić jednoznacznie ale osoby, dla których wizyta u wróżki jest długo wyczekiwana i są w stanie jej w stu procentach zaufać wierzą w każdą z tych możliwości i mają nadzieję, że przepowiedziana przyszłość spełni się w 100%.

Jaki jest koszt takiego seansu

Wizyta u wróżki zwykle nie jest darmowa. Chociaż w Polsce jest bardzo wiele osób zajmujących się tym na co dzień, można w tej branży dość dobrze zarobić. Nie trudno dzisiaj trafić na ogłoszenie wróżbity na licznych portalach internetowych z ogłoszeniami. Mnóstwo jest ich również na forach oraz różnego rodzaju portalach społecznościowych.

Mniej znani wróżbici, za postawienie kart tarota zażyczą sobie zwykle około 100 zł, ale im bardziej popularna jest wróżka, tym cena jest wyższa. Za jej doświadczenie można zapłacić nawet 300 – a w niektórych przypadkach nawet ponad 500 złotych. Wszystko zależy od popularności i zakresu stosowanej „magii”.

Czy wizyta u wróżki jest przydatna

Sporo osób traktuję ją jak pewnego rodzaju seans terapeutyczny. Chociaż nie każdy wierzy w moc działania magii, to jednak są osoby, które z tego typu wizyt są zadowolone. Dzięki temu otrzymują konkretną podpowiedź odnośnie tego, co zrobiły źle, albo w którą stronę powinny pójść ,gdy stoją na rozdrożu. Trzeba jednak zachować spory dystans do tego, co usłyszymy od wróżki, bo chociaż wróżby są raczej nieszkodliwe, to osobom, które nie potrafią podejść do wróżenia z dystansem mogą przynieść więcej złego niż dobrego. Trudno bowiem dowodzić nieprawdy, gdy ludzie są przekonani, że jest to skuteczne. Obiektywnie ujmując należy jednak uznać, że przydatność dla większości ma raczej charakter efektu placebo niż realnej pomocy.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.