Strona główna Związki 7 kluczowych porad jak utrzymać stabilny związek

7 kluczowych porad jak utrzymać stabilny związek

2506
0
związek
Trwały związek zawsze wymaga zaangażowania i empatii

Każdy chciałby chyba, aby jego związek był zdrowszy i bardziej stabilny, lecz nie każdy wie, jak to osiągnąć. Wielu partnerów krzywdzi się nawzajem, gdy związek przechodzi trudniejszy etap. Jak warto to zmienić?

Problemy finansowe są tłem wielu kłótni, a nawet rozwodów. Zbudowanie trwałego związku nie zawsze jest proste, lecz zalety stabilnej, dojrzałej więzi przeważają wszelkie trudności, które napotkasz na drodze do jej zbudowania. Oto parę wskazówek, które pomogą ci w tym zadaniu.

1. Przestań się kłócić o pieniądze

Jak już wspomniano wyżej, finanse to jeden z głównych powodów kłótni. Mimo, że trwa recesja, nie jest to jeszcze wystarczający powód, by niszczyć relację z partnerem. Nie skarż się ciągle i nie sprzeczaj. Przemyślcie razem, na co wydajecie pieniądze, zastanówcie się, w jaki sposób moglibyście zarabiać więcej, a także, jak oszczędzać. Pracujcie nad tym zawsze razem, a wasz związek z pewnością na tym zyska.

2. Okazuj więcej czułości

Aby więź była mocniejsza i zbudować lepszy związek, musisz okazywać więcej uczuć i wciąż mieć w pamięci, dlaczego kochasz swojego chłopaka czy męża. Nie zapominaj zapewniać go o swojej miłości; dawaj znać, że za nim tęsknisz. Możesz kupić mu coś, co lubi lub zrobić mu masaż.

3. Partner powinien być na pierwszym miejscu

Uczyń swój związek sprawą priorytetową, aby mógł być silny i zdrowy. Oczywiście nie w każdej sytuacji będzie on kwestią najwyższej wagi. Czasem ważniejsze okażą się dzieci czy praca. Poświęcaj jednak czas partnerowi, kiedy to tylko możliwe. Okaż mu troskę i uwagę, pielęgnuj więź. Jeżeli w trakcie waszej rozmowy zadzwoni telefon, zignoruj go – zawsze możesz oddzwonić później. Niech twój partner poczuje że jest najważniejszy.

4. Szanujcie się nawet podczas kłótni

Prawie nikt nie lubi się kłócić, niemniej jednak w życiu nie zawsze da się uniknąć sporów. Gdy kłócisz się z partnerem, powinnaś robić to zgodnie z pewnymi zasadami. Postarajcie się wysłuchać racji drugiej strony i nie przerywać sobie nawzajem. Spróbuj również zrozumieć punkt widzenia partnera, wasz związek na pewno na tym zyska. Jeżeli nawet nie dojdziecie od razu do porozumienia lepiej zrozumiesz jego wahania i rozterki, które będzie można zwalczyć nieco później.

5. Dziel się z partnerem swoimi problemami i uczuciami

Powszechnym problemem w związkach jest wycofanie jednego z partnerów. Przyczyną może być stres, zdenerwowanie lub poważne zmartwienie, a nawet depresja. Postaraj się porozmawiać ze swoją drugą połową, zachęcając do podzielenia się problemami. Powinnaś również dzielić się z partnerem miłością, a także własnymi obawami i zmartwieniami oraz obowiązkami. Nawet jeśli nie będzie w stanie ci pomóc, doceni fakt, że darzysz go zaufaniem.

6. Bądźcie przyjaciółmi

To, że jesteście parą, nie oznacza, iż nie możecie być jednocześnie przyjaciółmi. Nie mów partnerowi takich rzeczy, których nigdy nie powiedziałabyś przyjacielowi. Spędzajcie razem czas, dobrze się bawiąc – dzięki temu wasz związek nie stanie się czymś śmiertelnie poważnym. Starajcie się jak najczęściej wychodzić na randki, do kina czy do przyjaciół. Warto również czasami wyskoczyć do jakiegoś lokalu. Warto, by związek nie opierała się jedynie na codziennych sprawach ale kojarzył się również z czymś wyjątkowym, wspólnym i bardziej atrakcyjnym. Zacznijcie robić sobie niespodzianki, najlepiej polegające na wspólnej zabawie i rozrywce.

7. Nie złość się o drobiazgi

Na pewno nieobce są ci sytuacje, w których facet rozrzuca po domu skarpetki lub zostawia brudne naczynia. I na odwrót – pewnie partner czasem prosi cię, byś pamiętała o wyłączeniu jakiegoś urządzenia, a ty wiecznie o tym zapominasz. Nie warto jednak kłócić się o takie błahostki. Jeżeli narasta w tobie gniew, weź głęboki oddech i opanuj się. Drobne niedogodności nie są warte pielęgnowania w sobie frustracji. Trzeba być konsekwentnym w egzekwowaniu takich poczynań, jednak nigdy nie warto nadmiernie się tym denerwować. Przysporzy to tylko dodatkowego napięcia i niechęci, a efektu nie przyniesie zwykle żadnego.

Tytułem posumowania

Z całą pewnością istnieje wiele innych sposobów na podtrzymanie trwałego i zdrowego związku, jednak powyższe szczególnie warte są zapamiętania. Nie wymagają one wiele wysiłku ani czasu – jedynie nieco troski i zaangażowania. Warto o tym pamiętać i stale budować swój związek na najbardziej stabilnych podstawach.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.