Strona główna Rozwój osobisty Brzydka prawda – Co trzeba wiedzieć o sukcesie

Brzydka prawda – Co trzeba wiedzieć o sukcesie

982
0

4. Poszukiwanie sensu cię zniszczy

Jeżeli masz szczęście, przed tobą jeszcze 50 czy 70 lat, przez które możesz realizować swoje ziemskie pragnienia i robić rzeczy, które dają ci poczucie szczęścia oraz spełnienia. Z drugiej strony czeka wieczność zawieszenia w świecie duchowym, jeśli taki w ogóle istnieje. W związku z tym nie warto marnować swojego życia doczesnego na próby zbliżenia się do sfery metafizycznej. Masz tylko bilet w jedną stronę, a dokąd na nim dojedziesz, dowiesz się na końcu drogi.

Hipisi się mylą. Siedzenie pod drzewem i rozmyślanie nad sensem życia nie pomoże ci go odnaleźć. Brzydka prawda jest taka, że nie istnieje coś takiego jak obiektywny sens życia – każdy ma jego własną wersję. Powinniśmy przestać nad nim rozmyślać, gdyż w ten sposób odwracamy swoją uwagę od prawdziwego życia, które toczy się tu i teraz. Przeżyj swój czas jak najbardziej świadomie, czyniąc wszystko, co cię uszczęśliwia i nie krzywdzi innych. To cała filozofia. Nie istnieje żaden inny powód, dla którego się na tym świecie znalazłeś, a jaki byłbyś w stanie odkryć za życia.

5. Przeciętność nie zaprowadzi cię donikąd. Podejmij ryzyko

Wyobraź sobie, że twoje życie to zawody gimnastyczne i właśnie nadeszła twoja kolej na równoważni. Masz do dyspozycji krótki odcinek czasu, by udowodnić sędziom, że jesteś najlepszy i opanowałeś swoje rzemiosło do perfekcji. Musisz wywrzeć na nich wrażenie.

Niezwykle smutna i brzydka prawda jest taka, że większość ludzi bez wątpienia załamie się pod presją i zapomni wszystko, czego się nauczyli. Przepadnie gdzieś cała praca, którą włożyli, gdyż lęk powstrzyma ich przed pokazaniem, na co ich naprawdę stać. Inni osiągną tylko jakieś 20% swojego potencjału, wykonując jedynie figury, które są „bezpieczne”: te, przy których wiedzą, że wylądują pewnie, gdyż z powodzeniem ćwiczyli je latami, choć nie są to wymagające akrobacje.

Wreszcie znajdą się tacy, co nie będą spać do drugiej w nocy przed wykonaniem figur, które ledwie znają, lecz dzięki temu odkryją nowe horyzonty i udowodnią, że są prawdziwymi mistrzami. Ludzie zaliczający się do tej ostatniej grupy wiedzą, że grozi im ciężki upadek, że mogą wylądować na twarzy, upokorzeni, lecz mimo to podejmują ryzyko, gdyż nagroda jest tego warta. Nie boją się w pełni wykorzystać swojego talentu i postawić na jedną kartę.

Pomyśl o życiu w ten sposób i zastanów się, do której grupy chciałbyś należeć.

Benjamin Franklin wyrzekł kiedyś słowa, które dobrze z powyższym współgrają: „Naszą najlepszą gwarancją, jak sądzę, jest nasza wzrastająca siła…„; gdyż wiele jest prawdy we włoskim powiedzeniu: „Uczyńcie z siebie owce, a zjedzą was wilki.

Owych 5 niezawodnych prawd pozwoli ci zdecydować, czy będziesz owcą (podążającą za tłumem, wybierającą bezpieczne ścieżki, przywiązaną do normalności i przeciętności), czy wilkiem (potężnym, silnym, dzielnym, odważnym i nie przejmującym się tym, co myślą inni).

Jedyna rzecz, która tak naprawdę liczy się w życiu, to podążanie za marzeniami i stawanie się tym, kim być pragniesz. Rób to, co cię uszczęśliwia. Jesteś tu, by realizować swoje marzenia i tkać nową rzeczywistość z przędzy wyobraźni. Brzydka prawda jest taka, że w prawdziwym życiu nie ma dogrywek… Dlatego nie warto bez końca szukać życiowych wymówek i zacząć zmieniać rzeczywistość wokół siebie, nawet gdy napotyka się znaczne przeszkody.

Podczas jakże krótkiego pobytu na tym padole warto jest podążać drogą wilka. Czyniąc tak, odkryjesz, że wszystkie brzydkie prawdy o życiu i dążeniu do sukcesu wcale nie są czymś złym, lecz w istocie mają moc napędzania cię w kierunku bogatego, satysfakcjonującego życia pod znakiem sukcesu i prawdziwego spełnienia.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Cofnij

 

Dodaj swój komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.