Strona główna Rozwój osobisty Dzięki czemu czujemy się szczęśliwi

Dzięki czemu czujemy się szczęśliwi

1760
1
czujemy się szczęśliwi
Warto zadbać o okoliczności czucia się szczęśliwymi

Zastanawiasz się dzięki czemu czujemy się szczęśliwi? Niestety nie ma prostych odpowiedzi. U każdego jest nieco inaczej. Istnieją jednak pewne drogi do osiągnięcia wewnętrznej równowagi i częstszego odczuwania satysfakcji z własnego życia. Spójrzmy na najważniejsze czynniki, które można modyfikować.

Każdy chciałby być szczęśliwi. I szczęście jest w zasięgu ręki każdego – trzeba jedynie nauczyć się je dostrzegać. Wiele osób wiąże szczęście z posiadaniem określonych dóbr materialnych, a kiedy są one nieosiągalne, również szczęście wydaje się niedostępne. Tymczasem można być szczęśliwym niezależnie od tego, co się ma. Co zatem sprawia, że mamy poczucie szczęścia?

Zdrowie

Dla wielu osób czynnikiem generującym szczęście będzie dobre zdrowie. I chodzi tutaj nie tylko o rzeczywisty stan zdrowia, ale również o swoje podejście do stanu zdrowia – nie można zatem być przeczulonym na tym punkcie. Dobre zdrowie jest niezwykle ważne – umożliwia normalne funkcjonowanie, pracę, zajmowanie się rodziną, realizowanie swoich pasji czy podróżowanie. Kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele możliwości daje nam dobre zdrowie, czujemy się szczęśliwsi.

Rodzina

polki.pl

Kolejnym ważnym czynnikiem generującym poczucie szczęścia jest posiadanie rodziny – szczególnie bliskich osób. Kiedy otaczamy się ludźmi, na których nam zależy i którym zależy na nas, odczuwamy szczęście. I dlatego ludzie mający rodzinę i pozostający w związkach małżeńskich zazwyczaj są szczęśliwsi od osób samotnych – choć oczywiście nie jest to regułą.

Praca

Również praca może stanowić źródło szczęścia. Można na tą kwestie spojrzeć z dwóch punktów widzenia. Po pierwsze, możemy mieć pracę, którą kochamy, która pozwala nam realizować siebie i swoje pasje. Po drugie, możemy patrzeć na efekty swojej pracy – co daje mi, co daje mojej rodzinie, a także co daje ludziom postronnym.

Małe wymagania

Kiedy mamy niewielkie wymagania dużo łatwiej jest odczuwać szczęście. Ludzie, którzy dużo wymagają, często się denerwują, są sfrustrowani, dążą do określonych celów i uważają, że ciągle mają za mało. Kiedy mamy mniejsze wymagania, nie skupiamy się na tym, czego nie mamy. Wtedy też o wiele częściej odczuwamy radość – gdy dostaniemy coś ponad nasze wymagania.

Akceptacja siebie

Aby odczuwać szczęście, trzeba zaakceptować siebie samego. Nie mamy wtedy powodów do niezadowolenia – nie myślimy o sobie, ze jesteśmy za brzydcy, za głupi, za mało doświadczeni itp. Kiedy akceptujemy siebie, jest nam z samym sobą lepiej i odczuwamy więcej szczęścia.

Ciesz się drobiazgami

Warto doszukiwać się w swoim życiu nawet małych rzeczy. Kiedy je dostrzegamy, uświadamiamy sobie, jak wiele powodów do szczęścia mamy – i to każdego dnia. Ciesz się słońcem, kwiatami, widokiem bawiących się dzieci. Ciesz się małą rzeczą wypatrzoną na promocji w sklepie. Ciesz się chwilami z najbliższymi. Ciesz się chwilami tylko dla siebie – jazda na rowerze, słuchaniem muzyki czy relaksacyjnym masażem. I to jest klucz do sukcesu, nastawienie które sprawi, że staniemy się prawdziwymi szczęściarzami.

Kiedy zatem czujemy się szczęśliwi. Najczęściej wtedy, gdy własne wyobrażenie o sobie zrównuje się w osiąganymi efektami.

Źródło: accommo.pl

1 KOMENTARZ

  1. Myślę że wszystko zależy od psychiki. Jednego uszczęśliwiają drobiazgi, inny jest nieszczęśliwy, choć ma wszystko. Takie życie!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.