Strona główna Styl życia Jak wybrać dobrą torebkę?

Jak wybrać dobrą torebkę?

855
0
torebka
Damska torebka to niezwykły atrybut mody i symbol osobowości

Damska torebka to nie tylko kolejny użyteczny przedmiot, służący do noszenia portfela, kluczy i tysiąca innych rzeczy. Stanowi często wyraz szczególnej osobowości noszącej ją osoby. Warto zatem pod czas jej zakupu zadbać, by miała spójny z nami charakter, bez utraty na użyteczności.

Torebka to nieodłączny atrybut każdej kobiety, która zazwyczaj posiada ich co najmniej kilka. Różne torebki przeznaczone są na różne okazje, a ponadto potrzeba ich kilka, w różnych rozmiarach. Zwykle jednak dominującą i najczęściej noszoną jest ta codzienna, którą często bierzemy do pracy. Podpowiadamy jak rozsądnie wybrać taką torebkę.

Przede wszystkim styl

Dobór torebki powinien zacząć się od ustalenia jej przeznaczenia. Inna będzie do codziennego noszenia, a inna na wieczorowe wyjście. Jeszcze inna będzie dobra na plażę, czy też na wyjazd wakacyjny. Niezależnie jednak od przeznaczenia warto zdecydować się na jej styl, który będzie pasował do noszącej ją osoby. Nie bez znaczenia będzie również marka takiego produktu, która często jest silnie wyeksponowana i widoczna z daleka.

Damska torebka – Na co warto zwrócić uwagę

Podstawowy warunek jest taki, że torebka do pracy musi mieścić rozmiar A4, bo czy chcemy czy nie nosimy rożne dokumenty, teczki, wodę czy kanapki. Wiele kobiet robi ten błąd przy wyborze torebki, że sugeruje się tylko wyglądem i ceną, a to jest dużo za mało. Zaczynamy więc od wyboru materiału, z jakiego będzie wykonana. Jest sprawą oczywistą, że najlepsza jest skóra naturalna, bo ta posłuży najdłużej. Jeśli więc ktoś może wydać kilkaset złotych to powinien właśnie taką torebkę sobie kupić.

Najwięcej jest tych ze skóry ekologicznej, ale i one różnią się między sobą. Nie poleca się szczególnie kupować torebek z bazaru, pochodzących z rynków azjatyckich, bo te wystarczą zazwyczaj ledwie na kilka tygodni.

Co powinna więc mieć idealna torebka?

Jak już powiedzieliśmy wcześniej powinna być duża, zwłaszcza gdy mamy mniejsze dzieci. Najlepiej na jedno ramię, bo gdy są dwa to jedno z reguły spada. Torebkę zawsze musimy założyć i sprawdzić czy ramię jest wystarczająco długie nawet do zimowego ubrania. Sprawdźmy też czy pusta torebka nie jest ciężka, bo później będzie to wadą.

Jeśli chodzi o środek to wybierajmy tylko jednokomorowe torebki. Przegródki w środku niczego nie ułatwiają i nie pozwalają na włożenie np. dużych zakupów w jednej reklamówce. Torebka koniecznie musi mieć co najmniej jedną zewnętrzną kieszeń na zamek, bo stamtąd najszybciej jest wyjąć portfel czy karty.

W środku również powinna być jedna kieszeń na zamek i tam schowamy cenne rzeczy. Konieczna jest również odpowiednio szeroka kieszeń na smartfona. Na samym końcu zwracajmy uwagę na to czy nam się podoba, bo ma być przede wszystkim praktyczna.

Modne ciągle torebki typu worek, ściągane na górze właśnie praktyczne często nie są, bo na zewnątrz wyglądająca duże a w środku nie da się nawet ukryć koperty D14.

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.