Strona główna Rozwój osobisty Kilka dobrych sposobów by poprawić sobie nastrój

Kilka dobrych sposobów by poprawić sobie nastrój

772
1
poprawić sobie nastrój
Poprawienie nastroju może zapewnić wiele z pozoru błahych czynności i zdarzeń

Wielu ludzi chciałoby poprawić sobie nastrój ale nie wie w jaki sposób. Najczęściej rozwiązania są bardzo proste i łatwo dostępne. Podstawą wszystkiego jest dokonanie zmiany otoczenia i przestawienie myślenia. Postaramy się Was wspomóc paroma pomysłami.

Każdego z nas czasami dopada zły nastrój. Najgorzej jest, gdy stan taki się przedłuża i tracimy chęć do zwykłej codziennej aktywności. Wtedy trzeba szukać sposobów, aby przełamać tę niemoc.

Jak poprawić sobie nastrój

Pierwszym łatwo dostępnym sposobem jest wyjście na powietrze. Długie siedzenie samotnie w domu tylko potęguje przygnębienie. Nawet, jeśli nie masz nic do załatwienia na mieście znajdź sobie jakiś pretekst do wyjścia, może kupić jakiś drobiazg, pójść do kościoła czy na lokalny bazar. Spacer i kontakt ze słońcem zawsze dobrze robią.

Możesz też posłuchać ulubionej muzyki, zadbaj jednak żeby nie były to smutne kawałki, tylko optymistyczne utwory. Dbaj o spokojny sen, który daje wypoczynek. Gdy noc jest trudna to i kolejny dzień jest do niczego. Nie jedz, więc bezpośrednio przed snem, przewietrz pokój, możesz ewentualnie napić się naparu z melisy.

Gdy jest ci smutno zmuś się do aktywności fizycznej. Idź na rower, pobiegaj albo poćwicz na siłowni w parku. Wysiłek fizyczny to doskonały sposób na redukcję stresu. Ze swoimi problemami można też próbować poradzić sobie siłą psychiki. Przypomnij sobie czasy, gdy było dużo gorzej albo pomyśl o ludziach, którzy na stałe mają dużo trudniejsze przeżycia.

Zmiana myślenia

Staraj się zawsze myśleć optymistycznie i tłumacz sobie, że zły nastrój jest przejściowy. W wolnym czasie możesz też oddać się lekturze, ale musi to być książka, która będzie dla ciebie interesująca literatura to doskonały sposób na to by się oderwać od czarnych myśli. Nastrój można także poprawiać dietą. Zjedz odrobinę czarnej czekolady albo przygotuj sobie super energetyczny koktajl z ulubionych owoców. Gdy jest ci smutno staraj się także zadbać o otoczenie i swój wygląd.

Sprzątanie to ostatnia czynność, na jaką ma się wtedy ochotę, ale warto się zmusić. Gdy otoczenie będzie uporządkowane od razu poczujemy się lepiej. Możesz też zrobić sobie relaksującą kąpiel z pachnącymi olejkami. Nie siedź też samotnie, bo wtedy nasze rozterki tylko się powiększają. Zadzwoń do kogoś, z kim nie miałeś dawno kontaktu i zaproś do siebie. Dobrze jest się wygadać, ale też i posłuchać o sprawach innych, by skutecznie oderwać się od swoich.

1 KOMENTARZ

  1. Kiedy dopada nas zły nastrój warto na chwilę skupić uwagę na sobie. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie sobie dnia spa. Może być to wspomniana kąpiel z olejkami. Osoby, którym zależy na zmianie otoczenia mogą udać się do salonu na zabieg lub masaż. Relaksująca muzyka w połączeniu z profesjonalnie wykonanym masażem działają cuda. Pobudzą krążenie, rozluźnią i dodadzą energii do dalszego działania.

Dodaj swój komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.