Strona główna Styl życia Gdzie szukać inspiracji dla własnego stylu

Gdzie szukać inspiracji dla własnego stylu

1255
0
własny styl
Poszukiwanie własnego stylu i ubioru to czasami długa i kręta droga

Żeby dobrze i oryginalnie wyglądać i przyciągać do siebie interesujących ludzi warto stale szukać inspiracji dla własnego stylu i ubioru. Każdy przecież czasem potrzebuje chociaż drobnej odmiany. Obecnie możliwości inspiracji jest tak wiele, że znacznie trudniej się na coś zdecydować. Własny styl to jednak ciągła droga poszukiwań i podejmowania prób, które mogą przynosić ogromne pokłady satysfakcji.

Szukanie inspiracji dla własnego stylu i ubioru to współcześnie jeden z elementów naszej kultury. Nie ma się co oszukiwać. W dzisiejszych czasach, ogromne znaczenie ma to jak wyglądamy. Tak jak na to jak nas natura stworzyła, możemy nie mieć wpływu, tak na to jak się ubieramy już mamy. Ludzie na ulicy, pracodawca, partner, wszyscy dookoła, nawet jeśli nie mówią o tym wprost, oceniają nas na podstawie tego jak wyglądamy.

Czym jest styl?

Co prawda jest to tylko fragment całościowej oceny, ale istotny. Wielu z nas, zdarzało się na pewno zastanawiać nad swoim stylem, nad tym czy w ogóle takowy posiadamy? Zwłaszcza w ostatnim czasie, gdy tak popularne stały się modowe blogi, coraz więcej osób szuka swojego stylu, próbuje przełamać panujące konwenanse.

Jeśli wciąż poszukujesz swojego stylu, a często szuka się go całe życie, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Niezależnie od tego, czy pociągają nas wzory norweskie czy klimat boho.

Inspiruj się, codziennie! Stale buduj własny styl!

Obserwuj ludzi dookoła, w tramwaju, na ulicy czy w pracy. Kluczem do udanej inspiracji dla własnego stylu jest bowiem wyrobiona umiejętność dostrzegania detali. Warto zwracać uwagę, jakie elementy ubioru ludzi Ci się podobają, jak wygląda osoba, która nosi daną rzecz? Czy macie podobną urodę, figurę? Czy coś co dobrze leży na niej, równie dobrze będzie wyglądało na Tobie?

Jest to o tyle istotne, że inspirując się jakimiś trendami, często zapominamy o tym, że coś co dobrze wygląda na jednej osobie, nie zawsze jest korzystne dla innej. Każdy z nas jest inny, każdemu pasuje co innego, w tworzeniu własnego stylu nie należy stosować metody kopiuj wklej, bo efekt może być tragiczny. Własny styl to nie powielanie, ale inspiracja.

Nie warto całkowicie powielać innych, gdyż nie zawsze to będzie do nas pasować. Co ważne, nie tylko nasza figura czy uroda jest ważna przy doborze odpowiedniego stylu. Równie ważny jest nasz charakter! Jeśli styl ma być naprawdę Twój, to musi do Ciebie pasować. Musisz dobrze i pewnie czuć się w tym co masz na sobie! Inaczej nie będziecie ubrani, a przebrani. A takie coś, zawsze rzuca się w oczy. Jeśli jesteś osobą spokojną, stonowaną i nie lubisz zwracać na siebie uwagi, nie kopiuj ekstrawaganckiego stylu znanej skandalistki.

Pomyśl raczej jak do swojego ubioru, w którym czujesz się dobrze, wprowadzić odrobinę ekstrawagancji, na początek wystarczy mały dodatek! Dzięki temu masz szansę na wypracowanie własnego stylu i zostać docenionym za oryginalność i niebanalność. Kluczem do udanych kompozycji własnego stylu jest rozbudzenie wyobraźni, czyli widzenia siebie w określonych kolorach, wzorach i fasonach.

Gdzie szukać inspiracji dla własnego stylu?

Wszędzie! Nie musisz nawet wychodzić z domu, w sieci w ostatnim czasie, aż zaroiło się od blogów modowych. Prawie każda blogerka reprezentuje nieco odmienny styl, szukaj, oglądaj… i łącz elementy, które Ci się spodobają! Rzadko kiedy styl innej osoby, przypasuje nam w 100%, ale o to tu właśnie chodzi! Mieszaj pasujące Ci elementy i stwórz podwaliny do własnego stylu. Będzie on wyjątkowy i zupełnie Twój.

Najważniejsze jest to byście zawsze czuli się dobrze w tym co macie na sobie. Odpowiednio dobrany strój doda Ci pewności siebie, będzie Twoją wizytówką, ale jeśli przekombinujesz, staniesz się karykaturą samej siebie. Dlatego właśnie nie wolno ślepo podążać za trendami i kopiować w 100% stylu innych osób. Jedno jest pewne, tworzenie własnego stylu to proces bardzo czasochłonny i wymaga wielu eksperymentów. Dlatego właśnie warto traktować poszukiwania własnego stylu jako zabawę!

Blogi modowe to nie jedyne miejsca, gdzie możemy szukać inspiracji. Inspirować możemy się wystawami w sklepach, pokazami mody czy stylem ulubionej aktorki. Inspiracje są wszędzie, warto czerpać z nich całymi garściami! Najważniejsze to nie bać się improwizacji, śmiałych decyzji i w konsekwencji kreowania własnego stylu.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.