Strona główna Styl życia Gorące źródła w Europie

Gorące źródła w Europie

1122
0
gorace źródła
Gorące źródła to wielka atrakcja turystyczna, która występuje w wielu miejscach Europy

Gorące źródła to wspaniała atrakcja turystyczna i świetny pomysł na udany urlop. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że takie miejsca są również dostępne w Europie. W niniejszym artykule przybliżamy kilka najbardziej polecanych z nich.

Bez wątpienia gorące źródła to dla wielu ludzi nie mała atrakcja. Stanowią one świetne miejsce do odwiedzenia, wykonania niepowtarzalnych zdjęć, a czasem także kąpieli. Coraz liczniejsze tanie loty z naszego kraju sprawiają, że taka atrakcja staje się coraz bardziej dostępna i można z niej skorzystać np. podczas dłuższego weekendu. Warto jednak zawsze zrobić dobre rozeznanie, by lepiej przygotować się do takiej wyprawy.

Europejskie gorące źródła, które warto zobaczyć

Za oknem nie ma jeszcze wprawdzie jesieni, ale już odczuwamy jej powiew. Wiele osób szukających rozmaitych sposób na rozgrzanie się chętnie zażyłoby kąpieli w gorących źródłach. Wiele takich wyjątkowych miejsc znajduje się w Europie. Oto lista tych najciekawszych – gorąco robi się już na samą myśl.

Islandia – Blue Lagoon, Reykjavik

Kąpielisko Blue Lagoon to niezwykle ciepłe miejsce – woda ma tutaj między 37 a 40ºC. Poza tym ma wyjątkowe właściwości – jest bogata w krzemionkę i pełna minerałów, które mają pozytywny wpływ na skórę. Poza tym można tutaj korzystać z licznych relaksujących zabiegów, w tym masaży lub też z sauny. Blue Lagoon to także wyjątkowo urocze miejsce, które zachwyca pod względem wizualnym.

Anglia – Łaźnie rzymskie, Bath

W Bath można skorzystać z niezwykłego kompleksu, których zachwyca swoim charakterem – to budynki z pamiątkami po starożytności, po Celtach i Rzymianach. To jedyny taki obiekt w Anglii. Jednak nie tylko strona wizualna przyciąga tutaj turystów. Woda w tym kąpielisku utrzymuje się na poziomie 46ºC! To naprawdę relaksująca i rozgrzewająca kąpiel. Wiąże się z tym oczywiście spora cena, jednak bilet umożliwi do korzystania z basenów pływackich, kąpieli parowych, a także sesji aromaterapii.

Włochy – Saturnia

Termy Saturnia to kompleks składający się z czterech basenów termalnych, które znajdują się na łonie natury. Niezwykłą atrakcją jest jacuzzi oraz ciepłu wodospad. W miejscu tym można poczuć się jak starożytni Rzymianie. Ogromną zaletą kompleksu jest jego wielkość – każdy może tutaj czuć się wygodnie i swobodnie. Woda z siarką pozwala się zrelaksować i odprężyć. Jeżeli chodzi o temperaturę wody to utrzymuje się na poziomie 37-38ºC.

Węgry – Szechenyi, Budapeszt

Bardzo atrakcyjny, również wizualnie obiekt, położony w parku Varosliget, otoczony niezwykłymi budynkami. Cały kompleks składa się aż z 18 basenów, a także 10 saun i kabin parowych. Osoby spędzające tutaj czas mogą korzystać z różnych zabiegów kosmetycznych oraz masaży. Woda jest naprawdę ciepła i sprzyja relaksowi – ma około 38ºC.

Niemcy – Termy w Baden-Baden

Baden-Baden to wyjątkowo popularna miejscowość uzdrowiskowa, a jedną z największych jej atrakcji są Termy Karakalli. Woda w termach jest bogata w różne minerały, które mają bardzo pozytywny wpływ na układ krążenia, mięśnie, stawy czy skórę. Jest też naprawdę przyjemna, gdyż ma około 38ºC. Oprócz przyjemności z kąpieli można tu także korzystać z jacuzzi, saun i wodospadów.

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.