Strona główna Styl życia Jak przeprowadzić oczyszczanie organizmu

Jak przeprowadzić oczyszczanie organizmu

940
0
oczyszczanie organizmu
Zacznij oczyszczać swój organizm i daj nowy impuls w życiu.

Zastanawiasz się jak rozpocząć oczyszczanie organizmu ze szkodliwych toksyn i dać mu nieco więcej świeżości? Podajemy najważniejsze wskazówki na temat domowej detoksykacji. Oczyszczanie organizmu to doskonały sposób na lepsze samopoczucie i wygląd, które można przeprowadzić niemal u kazdego.

Oczyszczanie organizmu powinno się zacząć przede wszystkim od zmiany nastawienia i sformułowania własnych potrzeb. Dzięki wyznaczonemu celowi znacznie łatwiej jest osiągnąć sukces

Jak rozpocząć oczyszczanie organizmu?

Wprowadź w swoje życie program detoksykacji, który przyniesie ci wiele wymiernych korzyści zdrowotnych. Oto kilka porad, jak osiągnąć ów cel:

Zostań roślinożercą

Ciemnozielone warzywa liściaste zwierają bogactwo witamin, przeciwutleniaczy, minerałów i roślinnych substancji odżywczych. Idealnie nadają się do użycia podczas detoksykacji, mają ponadto właściwości przeciwzapalne, które pomagają zachować sprawny układ odpornościowy. Są do tego bogate w błonnik pokarmowy, który zwiększa częstotliwość wypróżnień. Wypróbuj działanie rukoli, kapusty włoskiej, jarmużu oraz szpinaku gotowanych na parze, w formie sałatki czy w zielonym koktajlu.

W ten sposób możesz oczyszczać swój organizm bardzo często, bez znaczących efektów ubocznych. Warto przy tym obserwować własną tolerancję na poszczególne diety, gdyż niektóre mogą produkty wywoływać niedostateczne lub nadmierne reakcje.

Wystrzegaj się żywieniowych grzechów

Wyeliminuj cukier, przetworzoną żywność, gluten i produkty mleczne lub przynajmniej zminimalizuj ich spożycie. Wyrzucaj z jadłospisu po jednej rzeczy naraz i skup się na tym, czym możesz ją zastąpić. Spróbuj wprowadzić humus z selera zamiast sera. Użyj liścia botwiny zamiast placka do tortilli. Dzięki temu uwolnisz się od zapychaczy, które tylko spowalniają twój metabolizm. Jeśli nie wierzysz, spróbuj odżywiać się w ten sposób przez dwa tygodnie, a twój organizm sam osądzi, co jest dla niego lepsze.

Przestrzegaj zasad świadomego jedzenia

Jedz zdrowo przez minimum 80% czasu, a przez 20% pozwól sobie na odstępstwa. To może być naprawdę wyzwalające doświadczenie, jeśli tylko w pełni się w nie zaangażujesz. Przestrzeganie zdrowego reżimu żywieniowego przez 80% czasu sprawi, że twój organizm będzie działać jak dobrze naoliwiona maszyna. Jako taka z łatwością poradzi sobie z tymi pozostałymi 20%, nie zwalniając obrotów.

Wartością dodaną będzie całkiem nowo odkryta przyjemność, kiedy sobie pofolgujesz, wracając na chwilę do starych, ulubionych smaków. Sporadyczne pozwalanie sobie na coś nie całkiem zdrowego nie będzie już więcej wywoływać poczucia winy, a także okaże się mniej toksyczne. Zawsze warto zachować rozsądek i oczyszczać swój organizm z umiarem.

Codziennie pij wodę

By skutecznie oczyszczać swój organizm niezbędne jest picie wody. Jest ona lekarstwem na wszystko. Dla nikogo nie stanowi tajemnicy fakt, iż nasze ciało składa się w 75% z wody. Potrzebuje ono tego płynu, by usuwać toksyny z ustroju, a także po prostu, by dobrze funkcjonować. Mówi się, żeby wypijać co najmniej 1,5 litra wody dziennie, jednak w istocie im więcej pijesz, tym lepiej. Jeśli nie oddajesz moczu co najmniej 10 razy dziennie, pij więcej. Możesz także pić wodę z cytryną, która znacznie zwiększy twoje korzyści zdrowotne.

Przyspiesz swoje tętno

Naukowcy twierdzą, iż oczyszczanie organizmu zachodzi 8 razy szybciej, jeżeli towarzyszą mu regularne ćwiczenia. Ruch jest zresztą istotny dla ogólnego zdrowia fizycznego i psychicznego. Ponadto, pocąc się, najszybciej i najłatwiej usuwamy toksyny z organizmu! Możesz przy tym wzmagać swoją potliwość poprzez zwiększenie temperatury ciała dodatkowym ubraniem.

Uważaj na to, jak łączysz pokarmy

Odpowiednie łączenie składników pokarmowych to niemal odrębna gałąź nauki! Faktem jest, iż ponad 81% energii organizm przeznacza na trawienie. Pamiętaj ponadto, że jej nadmiar odłoży się pod postacią tłuszczu. Aby organizm mógł efektywnie się oczyszczać, łącz pokarmy w prosty, ściśle ustalony sposób, oszczędzając mu zbędnej pracy. Na cenzurowanym są kombinacje: mięso z ziemniakami, bekon i jajka, kurczak z ryżem czy owoce na deser. Uczyń z warzyw podstawę posiłków i dodawaj do nich albo produkty zbożowe, albo białko.

Jedz owoce na pusty żołądek, chyba że są przetarte. Pamiętaj, że trawienie powinno być niejako procesem odbywającym się w tle. Jeśli twój brzuch „odzywa się” do ciebie, przeanalizuj uważnie, co do niego wrzucasz za jednym zamachem. Staraj się stawiać sobie malutkie wyzwania, a nauczysz się zupełnie innego trybu życia. Pamiętaj, żeby skutecznie oczyszczać swój organizm potrzeba trochę samozaparcia i determinacji.

Pamiętaj również o pokarmie dla duszy

Chodzi o sferę życia, która również w pewien sposób cię odżywia. Składa się na nią rozwój duchowy, spełnienie zawodowe, regularna aktywność fizyczna oraz zdrowe relacje międzyludzkie. Możesz nie jeść nic innego poza jarmużem i komosą ryżową, a jednocześnie czuć się źle. Zwłaszcza jeśli nie dbasz zarazem o dobry pokarm dla duszy. Równowaga ciała i umysłu jest więc kluczowa. Warto oczyszczać swój organizm i jednocześnie identyfikować się z jakimś przesłaniem lub intencją. Wtedy motywacja naszego działania jest wyższa, a efekty końcowe zdecydowanie bardziej spektakularne. Dobrze jest również zadbać by nasze poczynania nie były incydentalne, ale przyjęły postać pewnego stylu życia.

Oczyszczanie organizmu zapewnia wszechstronne efekty

Oczyszczanie organizmu ma przede wszystkim podłoże zdrowotne. Ma zatem za zadanie pozbyć się jak największej ilości toksyn, które negatywnie oddziałują na wiele ważnych funkcji życiowych. Ponadto, przyczynia się także do znacznie lepszego samopoczucia, co może być dla niektórych szczególnie przekonywujące.

Oczyszczanie organizmu może przeprowadzić praktycznie każdy, chyba że istnieją do tego jakieś przeciwwskazania medyczne. Warto na początek nie podejmować radykalnych działań i stopniowo poznawać reakcje swojego organizmu. Cały proces powinien się także zakończyć pewnymi trwałymi zmianami, szczególnie w sposobie jedzenia i innych codziennych nawyków. Oczyszczanie organizmu może stać się także asumptem do zmian mentalnych i duchowych, a nawet do wewnętrznego odrodzenia.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.