Strona główna Rozwój osobisty 3 kroki do wewnętrznego odrodzenia

3 kroki do wewnętrznego odrodzenia

1325
0
Kierunki wewnętrznego odrodzenia.
Wewnętrzne odrodzenie daje nowy wymiar i pozwala na osiągnięcie szczęścia w życiu.

Niezależnie od tego, czy masz za sobą długą, mroźną zimę, problemy finansowe czy jakiś osobisty kryzys, być może jest to odpowiednia chwila, by podjąć działanie w kierunku wewnętrznego odrodzenia. Warto podjąć wyzwanie i dokonać zmian, które pomagają wyjść z mrocznej otchłani nieszczęścia.

Jako epoka historyczna, odrodzenie przebudowało zachodnią cywilizację, przynosząc jej oświecenie oraz nowe spojrzenie na piękno. Otworzyło przed ludźmi nowe perspektywy i horyzonty myślowe, dostarczając głębszej refleksji nad istotą człowieczeństwa.

Droga do wewnętrznego odrodzenia

Być człowiekiem znaczy akceptować zarówno wady, jak i zalety życia. Czasem spotykamy się z trudnościami, których nie możemy obejść; zmianami, którym wolelibyśmy zapobiec zawirowaniami, których nie byliśmy w stanie przewidzieć.

W życiu trzeba się liczyć z wszelkimi podobnymi ewentualnościami, zaś każdy samozwańczy mędrzec, który obiecuje egzystencję wolną od zgryzot, jest zwykłym szarlatanem. W rzeczywistości głęboka satysfakcja łączy się ze zdolnością do kochania życia, pomimo jego wad. Zupełnie tak, jak jest w przypadku matki, która bezgranicznie kocha swoje dzieci, mimo że nie są one ucieleśnieniem wszelkich cnót.

Prawdziwa satysfakcja wypływa ze zdolności do akceptowania zdarzeń, które nie potoczyły się tak dobrze, jak się spodziewaliśmy. Na równi z tymi, które rozwinęły się lepiej niż śmieliśmy marzyć. Gdy posiądziesz dar dostrzegania piękna w życiu takim, jakie ono jest, znajdziesz się na progu duchowego i wewnętrznego odrodzenia.

Odbicie się od dna wymaga jednak czegoś więcej niż podjęcia próby spojrzenia na rzeczywistość z innej perspektywy. Konieczne jest planowe działanie, nastawione na skierowanie własnego życia na nowe tory. Być może poniższe porady pomogą ci tchnąć w nie nowego ducha, osiągnąć głębsze zrozumienie i satysfakcję:

Zastanów się nad wszystkimi rzeczami, które w sobie lubisz

Zapisz je na kartce i do każdej z nich dopisz jeden lub dwa pomysły na to, jak możesz nadać im nowy, spotęgowany wymiar. Przykładowo, jeśli masz dobre kontakty z przyjaciółmi, lecz czasu starcza ci tylko na to, aby spotykać się z nimi kilka razy w miesiącu, zmień swój grafik tak, aby przez dwa najbliższe miesiące podwoić ten czas. Sprawdź, czy podniesie to twój poziom zadowolenia z życia. Droga do wewnętrznego odrodzenia nie musi być zawsze wyboista. Zwrócenie się ku sobie i ulubionym stronom własnego życia pozwala wnieść wiele entuzjazmu i nowych horyzontów.

Teraz pomyśl o tym, co sprawia ci przykrość

Obok każdego z punktów na tej liście wyszczególnij kroki, które pozwolą ci je zmienić. Oczywiście dotyczy to aspektów, których zmiana jest możliwa, a efektem będzie ograniczenie negatywnych emocji. Dzięki temu będziesz mógł się rozwinąć i pozostawić za sobą to, co trzymało cię w miejscu. Na przykład, jeśli utyłeś przez zimę, zamiast obwiniać się o to lub umartwiać przed innymi, podejmij rozsądne kroki. Pozwolą one na wewnętrzne odrodzenie i już dziś wprowadzą na nową drogę wychodzenia z niechcianego stanu. Z całą pewnością nie możesz spodziewać się, że schudniesz w jeden dzień, jednak masz możliwość szybko dowartościować się. Musisz jednak bez zwłoki rozpocząć konkretne działania w tym kierunku. Pamiętaj, że do wewnętrznego odrodzenia należy przede wszystkim zacząć działać.

Zmień coś w swoim wyglądzie

Poeksperymentuj ze swoją garderobą, w sposób o którym nigdy wcześniej byś nie pomyślał. Zastanów się nad zastąpieniem ciągle tej samej fryzury nową. Mogą to być nowe perfumy, makijaż… Pomoże nawet praca nad zmianą tembru głosu, śmiechu, gestów, tak aby nadać im charakter bardziej zbliżony do idealnego wyobrażenia o sobie. Pewna kobieta sądziła, że za szybko mówi, a jej głos jest zbyt wysoki, żeby dawało się ją lubić. Pracowała nad tym tak długo, aż ludzie zaczęli podziwiać jej głos jako atrakcyjny i kojący. Zmieniając w sobie nawet jedną niewielką rzecz, możesz zapoczątkować proces całkowitej przemiany i wewnętrznego odrodzenia.

Życie polega na ciągłych zmianach, a nikt nie powiedział, że nie możesz wprowadzać własnych. Niezależnie od tych, na które nie masz wpływu. Wyprzedzaj zmiany, które i tak nastąpią, wtedy będziesz mieć wpływ na ich kształt. Zbliż się do światła, miłości i radości własnego wewnętrznego odrodzenia. Zacznij działać, by uczynić własne życie autentycznie pięknym!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.