Strona główna Styl życia Urlop w Polsce – Co warto zobaczyć

Urlop w Polsce – Co warto zobaczyć

1187
0
urlop w Polsce
W Polsce jest wiele interesujących miejsc do spędzania urlopu

Wiele osób z wielu rożnych powodów planuje wakacje na ostatnia chwilę i nie ma konkretnych na niego pomysłów. Jedną z opcji jest urlop w Polsce, który również może być bardzo udany i pełny niesamowitych wrażeń. W niniejszym artykule odpowiadamy kilka interesujących kierunków.

Urlop w Polsce niewątpliwe może być atrakcyjny, zwłaszcza dla osób nie przepadających za wylegiwaniem się na gorącej plaży. Warto jednak przygotować się odpowiednio i poznać namiastkę wiadomości na temat niektórych propozycji. Poniżej wskazujemy niektóre z wybranych, które powinny zadowolić nawet najbardziej wybrednego turystę.

Urlop w Polsce również mogą być atrakcyjne

Wiele osób planuje spędzić tegoroczny urlop w Polsce i jest to naprawdę dobry wybór. Tym bardziej, że w każdym zakątku naszego kraju możemy znaleźć jakieś naprawdę wyjątkowe miejsce. I co więcej, każdego roku przybywa różnego rodzaju atrakcji, które doskonale umilą wolny czas. Być może byłeś już w pewnych miejscach, ale teraz warto do nich wrócić. Poniżej pokazujemy dlaczego.

1. Kopalnia Soli w Wieliczce

Kopalnia Soli w Wieliczce to wyjątkowe miejsce, które znane jest większości Polaków. Jednak nie każdy wie, że kopalnia oferuje zupełnie nową atrakcją, czynną od kilku sezonów. Tą atrakcją jest instalacja zapewniająca niezwykły pokaz świetlny. W komorze Erazma Barącza umieszczono logo Światowych Dni Młodzieży. Znajduje się ono w solankowym jeziorze i połączone jest z pokazem świetlnym, który stanowi wyjątkową atrakcję estetyczną.

2. Park Gigantów na Kaszubach

Na Kaszubach znajduje się znany wszystkim Park Miniatur, w którym można podziwiać małe kopie najpopularniejszych obiektów z całego świata. Ale można tutaj również podziwiać inne atrakcję, które stanowią powiększenie pewnych znanych nam przedmiotów, i nie tylko przedmiotów. W parku można podziwiać samolot Tupolew 134A – długa na 40 metrów ekspozycja. Jednak najnowszą atrakcją, która z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym, jest monster truck, na którym umieszczono powiększone modele owadów. Kolejna nowa atrakcja to alejka z modelami ptaków, które są 7 razy większe, niż w rzeczywistości. Można zatem przyjrzeć się orłom, które mają 5 metrów czy wróblom, które mierzą ok. metra.

3. Słowiński Park Narodowy

Coś zupełnie nowego można także podziwiać w Słowińskim Parku – i jest to atrakcja, którą podarowała nam sama natura. Na plaży można podziwiać pozostałości po puszczy dębowej, która powstała około 3 tys. lat temu. Wcześniej przykrywała je słona woda, więc w miarę dobrze zakonserwowała ona stare drzewa. Kiedy woda się cofnęła, ukazały się ich fragmenty dawnego lasu, a widok stał się na prawdę niecodzienny. Oczywiście jest to obszar pod ścisłą ochroną.

4. Ząbkowice Śląskie

Najbardziej znaną atrakcja tego miasta jest Krzywa Wieża, zwana „śląską Pizą”, będąca najwyższym tego typu obiektem w Polsce. Jednak teraz miasto to zyskało zupełnie nową i naprawdę ciekawą atrakcję. W ruinach zamku, w wieży bramnej, stworzono Komnatę Tajemnic. Jest to rodzaj znanej na świecie zabawy pod nazwą „escape room”, która jednak nawiązuje do oblężenia zamku w XVII wieku. Zadaniem grupy uczestników, która zostaje zamknięta w pomieszczeniu, jest wydostanie się z niego. Mają pierwszej kolejności znaleźć klucz i uwolnić się z pomieszczenia. Oczywiście czekają ich różne trudności oraz ciekawe zagadki. Jest to z pewnością bardzo interesujące doświadczenie.

Oczywiście to tylko kilka propozycji na udane wakacje w Polsce. Jednak pokazują one, że w również w naszym kraju można znaleźć wiele wspaniałych miejsc, idealnych na spędzanie wolnego czasu podczas wakacji. Warto niewątpliwe niektóre z nich poznać i nieco bardziej aktywnie cieszyć się wolnym czasem.

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.