Strona główna Styl życia Wakacje w Polsce czy za granicą

Wakacje w Polsce czy za granicą

1087
0
wakacje w Polsce
Wybierając miejsce i czas na swoje wakacje warto wziąć kilka czynników pod uwagę

Z początkiem roku wielu ludzi zaczyna planować urlop. Często trzeba rozważyć czy wybrać wakacje w Polsce czy za granicą. Czym się warto kierować? Dlaczego wakacje w Polsce mogą być bardziej atrakcyjne od zagranicznych? Postarajmy się to wspólnie rozważyć.

Co roku w sezonie wakacyjnym pojawia się ten sam dylemat? co wybrać? Wakacje w Polsce czy za granicą? Prawda jest taka, że każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy? Warto zatem zastanowić się i zaplanować wakacje nieco wcześniej i zdecydować o kierunku podróży.

Wakacje w Polsce są tańsze?

To już zdecydowanie mit! Ceny wakacji w kraju i za granicą często są bardzo zbliżone! Biura podróży prześcigają się w atrakcyjnych ofertach, do tego dochodzą promocje last minute… i nagle okazuje się, że wakacje w Chorwacji lub Bułgarii będą tańsze niż wypoczynek nad naszym polskim morzem! Jeśli decydującym dla nas czynnikiem jest właśnie cena, warto dokładnie przeanalizować oferty. Stwierdzenie, że na zagraniczne wczasy stać tylko bogaczy, już dawno przestało być aktualne!

Porównajmy atrakcje podczas wakacji w Polsce i zagranicą

Cena, ceną, ale decydującym czynnikiem powinny być oferowane atrakcje. Jeśli niższa cena oznacza, absolutny brak atrakcji… to wycieczka chyba nie jest już tak atrakcyjna? Trudno jednoznacznie stwierdzić czy więcej atrakcji gwarantują nam wakacje w Polsce czy za granicą. Łatwiej będzie nam zdecydować, jeśli określimy się o jakie atrakcje nam tak naprawdę chodzi (przecież dla każdego pod słowem „atrakcje” kryje się zupełnie coś innego). Jeśli marzy nam się nurkowanie przy egzotycznych rafach koralowych lub inne sporty wodne… już wiemy, że z reguły powinniśmy się rozglądać za wakacjami za granicą!

Kwestia dojazdu na wakacje bywa bardzo ważna

Nie da się ukryć. Kwestia dojazdu jest bardzo znacząca! Jeśli zagraniczna wycieczka jest tania i trwa np. 7 dni… z czego dwie doby spędzimy w autokarze, to taka oferta nie jest chyba zbytnio kusząca. Zdarzają się takie oferty zagranicznych wycieczek, że cena biletu samolotowego, jest mniejsza od kosztu paliwa potrzebnego by dojechać np. z Krakowa na Hel!

Duże znaczenie ma też komfort podróży, wielu ludzi woli 3 godzinny lot samolotem, niż 8 godzin w samochodzie i korkach. No i są też takie osoby, które do samolotu za nic w świecie nie wsiądą. Dlatego właśnie wybór pod tytułem „wakacje w Polsce czy za granicą”, musi być poprzedzony dokładną analizą naszych upodobań. Dla każdego człowieka ważne jest coś innego, trudno więc podać jednoznaczną odpowiedź będącą odpowiedzią na męczące ludzi dylematy.

Jedziemy z dziećmi czy bez?

Duże znaczenie powinno dla nas mieć to czy jedziemy z dziećmi czy też bez. Nie każde miejsce jest dobre dla np. małego dziecka. Zanim wykupicie egzotyczne wczasy dla całej rodziny, musicie zastanowić się nad ryzykiem jakie niosą ze sobą egzotyczne choroby. Lepiej dobrze się zastanowić, znane są bowiem takie sytuacje, gdy rodzice w środku lata zabrali małe dziecko do Egiptu, a później prawie nie wyszli z pokoju! Albo było za gorąco albo dziecko cierpiało na silną biegunkę… Jeśli decydujemy się na egzotyczną podróż z dzieckiem, najpierw musimy się do tego odpowiednio przygotować!

Po co właściwie jedziemy na wakacje?

Warto się zastanowić, czym tak naprawdę są dla nas wakacje i co jest w nich najważniejsze. Lubimy wędkowanie, bliskość natury, namioty? Wakacje w Polsce to dla nas zdecydowanie lepsza opcja! Na wakacjach chcemy przede wszystkim smażyć się na plaży lub nad basenem? Wakacje za granicą to najlepsza opcja! Pogoda w Polsce niestety bywa kapryśna. Przy wyborze miejsca na wakacje, kierujmy się przede wszystkim naszymi upodobaniami, a nie tym, że dane miejsce jest modne!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.