Strona główna Styl życia Gustowne zawieszki na alkohol – Jak wybrać?

Gustowne zawieszki na alkohol – Jak wybrać?

1491
0
zawieszki na alkohol
Stosowanie zawieszek na weselny alkohol zapewnia wśród zaproszonych gości bardziej osobisty odbiór uroczystości

Wesele bez alkoholu? Nie jest to niemożliwe, jednak bardzo rzadko spotykane. Jeżeli nie planujecie przyjęcia weselnego bez procentów, zaopatrzcie się w gustowne zawieszki na butelki!

Zawieszki na alkohol – elegancka dekoracja czy zbędny wydatek w budżecie ślubnym?

Jest kilka elementów, których nie brakuje na listach zakupów w większości planów weselnych: suknia ślubna dla Panny Młodej, garnitur dla Pana Młodego, zaproszenia, winietki… Nie powinno również zabraknąć zawieszki na wódkę i inne alkohole!

Są one coraz popularniejsze, rzadko które współczesne wesele obywa się bez nich. Wcześniej posługiwano się najczęściej naklejkami – jednak zawieszki są rozwiązaniem o wiele bardziej eleganckim, a przy tym praktycznym. Gdy osuszona zostanie zawartość butelki, wystarczy przełożyć zawieszkę na kolejną!

Odpowiednio dobrane zawieszki są elegancką dekoracją, podkreślającą uroczysty charakter tego dnia, zmieniającą zwykłe butelki w gustowne karafki. Przykuwają uwagę gości, mogą zachwycać lub rozbawiać, stanowiąc pretekst do pierwszych rozmów pomiędzy nieznającymi się osobami. Jednak niewłaściwy dobór zawieszek może być tylko zbędnym wydatkiem…

Jakie więc zawieszki na alkohol powinniście wybrać?

ozdobna zawieszka

Rodzaje zawieszek na alkohol weselny

Wzorów, kolorów i sposobów wykonania zawieszek na alkohol jest naprawdę ogrom i trudno jest wybrać te, które idealnie sprawdzą się w Wasz dzień. Wśród tych najmodniejszych znajdują się m.in. zawieszki w stylu eko, rustykalnym, boho. Oryginalne dekoracje butelek na stole weselnym mogą mieć piękne ornamenty, klasyczne wzory lub też minimalistycznie sam tekst.

Podczas wyboru pamiętajcie, że zawieszki na butelki z alkoholem weselnym powinny być przede wszystkim spójne z pozostałymi elementami papeterii ślubnej – a te z motywem przewodnim całego przyjęcia weselnego. Nadruk nie musi dokładnie taki sam jak na zaproszeniach, jednak powinien z nim współgrać! W innym razie, kiedy wszystkie elementy będą różne, nie będzie to dekoracja, a niezbyt estetyczny jarmarczny misz-masz.

Czy zawieszka składa się tylko z kartki?

Każda zawieszka to nie tylko sam kartonik czy kawałek drewna, ale także to, na czym jest przymocowana do butelki. Najczęściej są to dekoracyjne tasiemki lub sznureczki. Istotne jest, aby móc szybko i łatwo umieścić zawieszkę na szyjce nowej butelki, gdy poprzednia zostanie opróżniona.

Co napisać na zawieszkach na butelki z alkoholem?

Nie mniej ważne od samego wyglądu zawieszek jest to, co na nich napiszecie (lub jaki tekst z gotowych szablonów wybierzecie). Na weselne przyjęcie idealnie pasują zarówno te o romantycznej treści, jak i te nieco bardziej zabawne.

Co do zasady, na zawieszce umieszcza się słowa podziękowania skierowane do gości, hasła zachęcające ich do wypicia zdrowia Młodej Pary, można również dodać imiona nowożeńców i datę ślubu.

Wybierzcie taki charakter treści zawieszek, który będzie odzwierciedlać Wasz charakter – zabawne wierszyki wybierane przez pary o nikłym poczuciu humoru wyglądają na butelkach groteskowo. I odwrotnie: jeśli słyniecie z dobrych żartów, nie udawajcie w słowach na zawieszkach bardzo poważnych!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.