Strona główna Polecane Dlaczego kosmetyki naturalne są takie modne

Dlaczego kosmetyki naturalne są takie modne

1739
0
kosmetyki naturalne
W ostatnim czasie kosmetyki naturalne to prawdziwy hit na światowym rynku kosmetycznym

Kosmetyki naturalne to doskonała alternatywa dla tradycyjnych produktów drogeryjnych. Mimo, nieco wyższej ceny, otrzymujemy produkt zdrowy i skuteczny, oparty często na wielowiekowej tradycji. Obecnie kosmetyki naturalne stanowią bodaj najbardziej prężnie rozwijającą się gałąź przemysłu kosmetycznego. Nie ma się jednak temu co dziwić, gdyż doskonale wpisują się w bardzo modny trend zdrowego stylu życia.

W dzisiejszych czasach, śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że modne jest dbanie nie tylko o piękny wygląd, ale i o zdrowie. W związku z tym, coraz bardziej popularne stają się kosmetyki naturalne.

Kosmetyki naturalne kiedyś i dziś

Kiedyś, trudno dostępna fanaberia, kojarząca się z nieprzyjemnie pachnącymi, ziołowymi mazidłami, a dziś? Ogólnodostępne, eleganckie kosmetyki, w niczym nie ustępujące tym drogeryjnym, a nawet więcej, bo znacznie od nich lepsze. Minusem może być cena, bo kosmetyki takie zazwyczaj są droższe od tych drogeryjnych, ale i tak warto!

Lepszy skład kosmetyków prosto z natury

Największym atutem naturalnych kosmetyków jest zdecydowanie ich skład. Są to tylko i wyłącznie substancje pochodzenia roślinnego, mineralnego lub te pozyskane od żywych zwierząt (np. mleko lub wosk pszczeli). Wraz z modą na kosmetyki naturalne, producenci kosmetyków drogeryjnych zaczęli nadużywać określenia „eko”. Jeśli jednak przyjrzymy się składowi tych tradycyjnych kosmetyków, zauważymy, że np. krem z olejkiem jojoba, ma go w składzie tyle co nic, a najwięcej w kremie jest substancji chemicznych. Inaczej ma się sprawa z kosmetykami naturalnymi, tu bowiem stężenie naturalnych substancji jest bardzo wysokie, a więc i efekty są dużo lepsze. Należy zatem być czujnym, gdyż wielu producentów i sprzedawców chce pod flagą produktów organicznych przemycić towar czysto chemiczny.

Świetna opcja dla dzieci, kobiet w ciąży i alergików

Kosmetyki naturalne są szczególnie dobrą opcją dla tych najwrażliwszych – czyli dla kobiet w ciąży i alergików. W wielu drogeryjnych kosmetykach znajdują się szkodliwe i drażniące substancje, które mogą nie tylko podrażniać wrażliwą skórę, ale i np. poważnie zaszkodzić rozwijającemu się płodowi. Oczywiście nie oznacza to, że kosmetyki naturalne w ogóle nie uczulają, bo zależy to często od indywidualnych skłonności, Jeżeli ktoś jest uczulony na orzechy czy truskawki, nie powinien wybierać produktów z ich zawartością. Takie uczulenie ma jednak zupełnie inny wymiar i jest zwykle dobrze rozpoznane już w okresie dzieciństwa.

Brak substancji szkodliwych jest decydująca o ich wyborze

W dzisiejszych czasach coraz bardziej wzrasta świadomość ludzi co do szkodliwości otaczającej nas z każdej strony chemii. Ludzie boją się nowotworów i innych poważnych chorób, dlatego coraz większą wagę przykładają nie tylko do tego co jedzą, ale i do tego co aplikują na swoją skórę. I słusznie! Kosmetyki drogeryjne to cała masa szkodliwych parabenów, konserwantów, sylikonów, barwników, aromatów… i wiele, wiele innych. Wszystkie one nie tylko przenikają przez skórę, ale i odkładają się w naszym organizmie, a to nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie. W certyfikowanych, naturalnych kosmetykach takich szkodliwych substancji nigdy nie spotkamy! Warto więc docenić tę różnicę podczas kupowania, gdyż może mieć ona decydujące znaczenie dla naszego zdrowia w przyszłości.

Kwestie etyczne są bardzo ważne

Dla wielu ludzi bardzo istotne jest też to, że kosmetyki naturalne nie są testowane na zwierzętach. Kupując certyfikowane kosmetyki naturalne, mamy pewność, że żaden zwierzak nie ucierpiał przy jego produkcji. Przy zakupie kosmetyków drogeryjnych tej pewności już nie mamy. Osobną kwestią jest też to, że drogeryjne kosmetyki, nie pozostają bez wpływu na stan naszego środowiska. Wiele z użytych w nich substancji bardzo długo rozkłada się w środowisku naturalnym. Różnica polega na tym, że kosmetyki naturalne oparte są często na wielowiekowych recepturach oraz prostych składnikach organicznych i mineralnych. Nie muszą więc być testowane w tak szerokim zakresie, gdyż nie niosą za sobą żadnych większych zagrożeń.

Kosmetyki naturalne również dają wspaniałe efekty

Warto wspomnieć, że kosmetyki naturalne to nie tylko lepszy i zdrowszy skład, ale i spektakularne efekty. Kosmetyki drogeryjne często dają tylko ułudę poprawy kondycji skóry lub włosów, podczas gdy ich stan tylko się pogarsza. Często stosowaną praktyką jest uzależnianie organizmu od poszczególnych składników, zawartych w kosmetykach drogeryjnych. Zaprzestanie ich stosowania może wówczas wiązać się z nagłym pogorszeniem kondycji pielęgnowanej części ciała. Kosmetyki naturalne działają zupełnie inaczej i można dzięki nim naprawdę kompleksowo zadbać o nasze zdrowie i wygląd.

Niewątpliwie warto stosować kosmetyki naturalne, które w ostatnich latach stały się prawdziwym hitem na rynku urodowym, a ich dostępność znacznie wzrosła. Skuteczność ich działania potwierdzają już nie tylko producenci, ale również specjaliści oraz coraz liczniejsi klienci.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.