Strona główna Zdrowie i uroda Manicure hybrydowy – Jak go samodzielnie wykonać

Manicure hybrydowy – Jak go samodzielnie wykonać

2439
0
manicure hybrydowy
Manicure hybrydowy to wspaniały pomysł na wyjątkowy i trwały efekt

Manicure hybrydowy to absolutny hit ostatnich lat. Na pierwszy rzut oka niewiele różni się od tradycyjnego, ale jest nieco trwalszy i daje efekt mokrego połysku. Jak się go wykonuje?

Manicure hybrydowy wystarczy zrobić raz na dwa albo trzy tygodnie. Jest idealny w swej prostocie a jednocześnie delikatny i subtelny. Wystarczy pół godziny, by odmienić wygląd paznokci. Należy paznokcie lekko spiłować, odepchnąć skórki i oczyścić płytkę paznokcia z wszelkich rodzajów zanieczyszczeń. Przed malowaniem należy dodatkowo odtłuścić paznokcie przy pomocy zmywacza. No…  więc teraz pora na manicure hybrydowy.

Nakładanie bazy

Wy wykonać odpowiednio makijaż hybrydowy i cieszyć się nim jak najdłużej, na płytkę paznokcia musimy najpierw nałożyć cieniuteńką warstwę bazy. Dlaczego to tak ważne, by warstwa była jak najcieńsza? Im więcej bazy użyjemy, tym mniej naturalnie pokryjemy paznokieć samym lakierem, który w dodatku nie będzie dobrze przylegał. Następnie musimy poświęcić dwie minutki na utwardzenie pod lampą. Można skrócić ten czas do około dwudziestu sekund, o ile posiadamy lampę UV. Niestety nie jest to najtańszy z produktów i niewiele osób się na niego decyduje.

Nakładanie koloru

Wykonując manicure hybrydowy zaraz po utwardzeniu musimy nałożyć na płytkę paznokcia wybrany kolor. Ponownie musimy się starać, by warstwa lakieru była jak najmniejsza, bo inaczej się zroluje. Kiedy już mamy umalowane pazurki, znów wjeżdżamy z nimi pod lampę, na kolejne dwie minutki – bądź na dwadzieścia sekund w przypadku lamp UV. Oczywiście na jednej warstwie lakieru się nie skończy. Trzeba nałożyć kilka warstw i robimy to tak długo, aż odcień będzie dla nas zadowalający. Po każdym malowaniu utwardzamy paznokcie pod lampą.

Manicure hybrydowy daje możliwość malowania w zupełnie dowolny sposób, np. francuski, używanie jednolitych kolorów, a nawet wtapianie ozdobnych kamyczków. Ta technika nie nadaje się jednak do przedłużania płytki paznokcia, gdyż polega ona jedynie na malowaniu.

Ostateczne lakierowanie

Czyli tak zwane wykończenie. Nakładamy go robiąc manicure hybrydowy zaraz po koloryzacji paznokci. Dzięki niemu wszystkie lakierowe warstwy będą odpowiednio utwardzone, a także nabłyszczone. Po ostatniej warstwie znów wkładamy dłonie pod lampę, na kolejne dwie minuty.

Przemywanie całości

Na koniec całość paznokci dokładnie przemywamy. Stosujemy w tym celu alkohol izopropylowy, albo masę żelową. Wykorzystujemy do tego nasączony wacik, a następnie paznokieć, po paznokciu, przemywamy. A później pozostanie nam już tylko nawilżanie skórek za pomocą oliwki.

Jakie zalety ma manicure hybrydowy

Przede wszystkim jest to sposób, na bardzo szybkie wykonanie trwałego manicure. A dodatkowo paznokcie wyglądają dzięki niemu bardzo naturalnie. Nie ma żadnych odpryśnięć, zadrapań. Lśnią i są naprawdę gładkie. W dodatku manicure hybrydowy daje wygląd „śliskich” paznokci i nigdy nie matowieje. Jest jeszcze jedna cecha, dzięki której manicure hybrydowy jest bardzo popularny. Kosmetyki wykorzystywane przy tego rodzaju pielęgnacji paznokci nie uczulają.

W dodatku, żeby usunąć manicure hybrydowy wystarczy przemyć płytkę paznokci specjalnym płynem, który jest również bardzo bezpieczny i nie niszczy paznokci bo w swoim składzie nie zawiera tak popularnego acetonu.  Nie musimy ograniczać się w czasie, po usunięciu poprzedniego malowania od razu możemy wykonywać na paznokciach inne zabiegi.

Jakie przeciwwskazania

Na tym etapie mogą wystąpić pewne problemy. O ile masz suchą płytkę paznokcia i nie masz z nimi specjalnych problemów, na pewno będziesz zadowolona z tego rodzaju malowania, które zupełnie nie sprawdzi się u osób płytką tłustą. Manicure hybrydowy nie będzie się na niej dobrze utrzymywał. Chociaż producenci zapewniają, że lakierożele są naprawdę bezpieczne, to po ich zdjęciu z pazurków, mogą się one stać nieco łamliwe, a także mogą zacząć się rozdwajać.

Zanim wykonasz manicure hybrydowy powinnaś porozmawiać z kosmetyczką o tym, jaki masz rodzaj paznokci. Jeśli tego nie zrobisz może okazać się, że będziesz bardzo niezadowolona z zabiegu, ponieważ manicure nie będzie trzymał się na twoich paznokciach. Nie potrafisz ocenić samodzielnie stanu swoich paznokci? Nic nie szkodzi. Wprawne oczy kosmetyczki na podstawie jednego spojrzenia ocenią, czy powinnaś zainwestować w tego rodzaju manicure, czy też nie ma to najmniejszego sensu.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.