Strona główna Biznes i pieniądze Dlaczego warto korzystać z kantorów internetowych?

Dlaczego warto korzystać z kantorów internetowych?

1952
0
kantor internetowy
Warto korzystać z kantorów internetowych

Otwarcie granic na terenie Unii Europejskiej spowodowało prawdziwy boom na wyjazdy zagraniczne „za pracą”. Zwiększył się też ruch turystyczny w różnorodnych kierunkach. W ostatnich latach dużą popularnością zaczęły się cieszyć również bardziej egzotyczne i wcześniej trudno dostępne kierunki – kraje azjatyckie czy Stany Zjednoczone oraz kraje Ameryki Południowej. Ta sytuacja sprawia, że o wiele większym zainteresowaniem cieszą się usługi kantorów.

Stosunkową nowością są usługi online, które z roku na rok zyskują sobie nowych zwolenników. Dlaczego i kiedy warto korzystać z tego rodzaju usług? Jak wygląda wymiana pieniędzy w takim kantorze i o czym należy pamiętać wybierając kantor online, w którym wymienimy pieniądze?

Kiedy i dlaczego warto skorzystać z usług kantorów online?

Do największych zalet kantorów online zalicza się przede wszystkim to, że są otwarte cały czas i dostęp do nich ma praktycznie każdy, niezależnie od tego, w jakim miejscu świata się znajduje. Dla wielu osób najważniejsze będzie jednak to, że kantory działające online, takie jak np. https://kantoronline.pl/ oferują o wiele atrakcyjniejsze warunki wymiany walut niż tradycyjne, stacjonarne kantory. Przede wszystkim kantory online mają atrakcyjniejsze spready – są one niższe niż w kantorach stacjonarnych. Z reguły przy wymianie dużych kwot, można też spróbować indywidualnych negocjacji związanych z ceną wymiany. To sprawia, że przy wymianie dużych kwot można zaoszczędzić od kilkudziesięciu, do nawet kilkuset złotych. To pozwala zaoszczędzić pieniądze na własne wydatki lub przyjemności w czasie wyjazdu turystycznego.

Kolejną zaletą wymiany pieniędzy online jest to, że zawsze wymieniamy po aktualnym kursie – z reguły kurs aktualizowany jest na stronie co kilka sekund. W stacjonarnych kantorach jest to robione kilka razy w ciągu dnia lub jeszcze rzadziej.

Wymiana pieniędzy w kantorze działającym online najbardziej opłaca się przy dużych kwotach, a także nietypowych walutach. W kantorach stacjonarnych, szczególnie w niewielkich miejscowościach dostępne są jedynie najpopularniejsze waluty – Euro, franki szwajcarskie, funty szterlingi czy dolary. Rzadziej można kupić korny szwedzkie czy czeskie. Inaczej sprawa wygląda w kantorach online – tutaj można znaleźć o wiele więcej walut, w tym tych z krajów azjatyckich czy południowoamerykańskich.

Z oferty kantorów online najczęściej korzystają osoby pracujące poza granicami naszego kraju i wysyłające zarobione pieniądze swoim rodzinom. Z usług tego typu chętnie korzystają także osoby podróżujące za granicę w celach turystycznych.

W jaki sposób działa kantor online?

Te powody sprawią, że prawdopodobnie nie pójdziesz już wymieniać waluty stacjonarnie. Wymiana waluty w kantorze online jest bardzo prosta. Do skorzystania z tego rodzaju usług wymagane jest posiadanie dwóch kont bankowych – walutowego i złotówkowego. Kolejnym krokiem jest rejestracja na stronie kantoru online. Przed wyborem takiego kantoru należy zwrócić uwagę czy w adresie strony jest „https” literka „s” oznacza bezpieczne szyfrowanie danych, co znacznie zmniejsza ryzyko kradzieży danych do logowania czy podanych w formularzu rejestracyjnym. Przed wymianą waluty należy też dokładnie przeczytać regulamin kantoru, a w razie wątpliwości skontaktować się z pracownikiem firmy, który wszystko wyjaśni.

Po zalogowaniu i podaniu wszelkich wymaganych danych można zlecić wymianę waluty. Jeżeli bank klienta obsługuje szybkie przelewy od banku kantoru online, cała operacja wymiany waluty może zostać zamknięta w ciągu kilku minut od jej rozpoczęcia.

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.