Strona główna Biznes i pieniądze Dlaczego warto korzystać z kantorów internetowych?

Dlaczego warto korzystać z kantorów internetowych?

1146
0
PODZIEL SIĘ
kantor internetowy
Warto korzystać z kantorów internetowych

Otwarcie granic na terenie Unii Europejskiej spowodowało prawdziwy boom na wyjazdy zagraniczne „za pracą”. Zwiększył się też ruch turystyczny w różnorodnych kierunkach. W ostatnich latach dużą popularnością zaczęły się cieszyć również bardziej egzotyczne i wcześniej trudno dostępne kierunki – kraje azjatyckie czy Stany Zjednoczone oraz kraje Ameryki Południowej. Ta sytuacja sprawia, że o wiele większym zainteresowaniem cieszą się usługi kantorów.

Stosunkową nowością są usługi online, które z roku na rok zyskują sobie nowych zwolenników. Dlaczego i kiedy warto korzystać z tego rodzaju usług? Jak wygląda wymiana pieniędzy w takim kantorze i o czym należy pamiętać wybierając kantor online, w którym wymienimy pieniądze?

Kiedy i dlaczego warto skorzystać z usług kantorów online?

Do największych zalet kantorów online zalicza się przede wszystkim to, że są otwarte cały czas i dostęp do nich ma praktycznie każdy, niezależnie od tego, w jakim miejscu świata się znajduje. Dla wielu osób najważniejsze będzie jednak to, że kantory działające online, takie jak np. https://kantoronline.pl/ oferują o wiele atrakcyjniejsze warunki wymiany walut niż tradycyjne, stacjonarne kantory. Przede wszystkim kantory online mają atrakcyjniejsze spready – są one niższe niż w kantorach stacjonarnych. Z reguły przy wymianie dużych kwot, można też spróbować indywidualnych negocjacji związanych z ceną wymiany. To sprawia, że przy wymianie dużych kwot można zaoszczędzić od kilkudziesięciu, do nawet kilkuset złotych. To pozwala zaoszczędzić pieniądze na własne wydatki lub przyjemności w czasie wyjazdu turystycznego.

Kolejną zaletą wymiany pieniędzy online jest to, że zawsze wymieniamy po aktualnym kursie – z reguły kurs aktualizowany jest na stronie co kilka sekund. W stacjonarnych kantorach jest to robione kilka razy w ciągu dnia lub jeszcze rzadziej.

Wymiana pieniędzy w kantorze działającym online najbardziej opłaca się przy dużych kwotach, a także nietypowych walutach. W kantorach stacjonarnych, szczególnie w niewielkich miejscowościach dostępne są jedynie najpopularniejsze waluty – Euro, franki szwajcarskie, funty szterlingi czy dolary. Rzadziej można kupić korny szwedzkie czy czeskie. Inaczej sprawa wygląda w kantorach online – tutaj można znaleźć o wiele więcej walut, w tym tych z krajów azjatyckich czy południowoamerykańskich.

Z oferty kantorów online najczęściej korzystają osoby pracujące poza granicami naszego kraju i wysyłające zarobione pieniądze swoim rodzinom. Z usług tego typu chętnie korzystają także osoby podróżujące za granicę w celach turystycznych.

W jaki sposób działa kantor online?

Te powody sprawią, że prawdopodobnie nie pójdziesz już wymieniać waluty stacjonarnie. Wymiana waluty w kantorze online jest bardzo prosta. Do skorzystania z tego rodzaju usług wymagane jest posiadanie dwóch kont bankowych – walutowego i złotówkowego. Kolejnym krokiem jest rejestracja na stronie kantoru online. Przed wyborem takiego kantoru należy zwrócić uwagę czy w adresie strony jest „https” literka „s” oznacza bezpieczne szyfrowanie danych, co znacznie zmniejsza ryzyko kradzieży danych do logowania czy podanych w formularzu rejestracyjnym. Przed wymianą waluty należy też dokładnie przeczytać regulamin kantoru, a w razie wątpliwości skontaktować się z pracownikiem firmy, który wszystko wyjaśni.

Po zalogowaniu i podaniu wszelkich wymaganych danych można zlecić wymianę waluty. Jeżeli bank klienta obsługuje szybkie przelewy od banku kantoru online, cała operacja wymiany waluty może zostać zamknięta w ciągu kilku minut od jej rozpoczęcia.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDlaczego warto postawić na ubezpieczenie na życie
Następny artykułDieta wątrobowa – Właściwości, zastosowania i efekty
Redakcja serwisu to grupa specjalistów z wielu dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami. Wśród nich znaleźć można psychologów, kosmetologów, dietetyków czy pracowników służby zdrowia. Często publikujemy również artykuły podmiotów zewnętrznych, których profesjonalizm nie budzi żadnych wątpliwości. Nasza redakcja zawsze stara się znaleźć najbardziej interesujące i ważne dla czytelników tematy. Mamy również nadzieję, że publikowane przez nas treści zawsze będą pomocne i inspirujące. Niezmiennie zależy nam najbardziej na satysfakcji i zadowoleniu naszych czytelników.

Dodaj swój komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.