Strona główna Biznes i pieniądze Lista czynników, które wpływają na cenę OC i AC

Lista czynników, które wpływają na cenę OC i AC

960
0
OC i AC
Warto wiedzieć jakie czynniki wpływają na cenę ubezpieczenia OC i AC
Obliczenie OC i AC online jest bardzo proste – wystarczy mieć pod ręką dobre narzędzie, czyli porównywarkę. Twoim zadaniem jest tylko wpisanie aktualnych i prawdziwych danych będących podstawą do wyliczenia ceny pakietu ubezpieczeń OC i AC. Zobacz, co jest najważniejsze przy obliczaniu OC i AC.

Wiele zależy od samochodu

Inna cena polisy jest dla samochodu dostawczego, a jeszcze inna dla małego osobowego dla kobiety. Istotny jest również model pojazdu – sportowe samochody, które statystycznie osiągają większe prędkości, generują większy wydatek na OC i AC. Ma to związek z ryzykiem wypadku – ubezpieczyciele zakładają, że właściciele aut rodzinnych są ostrożniejsi.

Obliczając OC i AC online, zwróć uwagę na wszystkie parametry samochodu z dowodu rejestracyjnego. Wpływ na cenę ubezpieczenia będą miały: rodzaj paliwa, pojemność silnika, liczba drzwi. Ubezpieczyciel może również wziąć pod uwagę przebieg – obecny i szacowany w skali roku.

Standardowe umowy OC i AC zakładają, że pojazd będzie wykorzystywany w celach prywatnych. Jeżeli zamierzasz przewozić towary czy ludzi – cena składki wzrośnie. Pamiętaj też, że jeżeli zataisz informację o przeznaczeniu auta, w przypadku szkody ubezpieczyciel może zażądać zwrotu wypłaconego odszkodowania.

Na wysokość polisy wpływa również wiek samochodu – im starsze, tym składka jest wyższa. W najlepszej sytuacji są kierowcy nowych aut, ponieważ często przysługują im dodatkowe zniżki. Starsze auta są bardziej awaryjne i mogą wyrządzać więcej szkód na drodze.

Od czego jeszcze zależy obliczenie OC i AC?

Dla firmy ubezpieczeniowej ważne są również takie informacje:

  • historia ubezpieczenia kierowcy;
  • wiek kierowcy;
  • miejsce zamieszkania;
  • liczba wszystkich właścicieli pojazdu (od pierwszej rejestracji);
  • kraj pierwszej rejestracji;
  • zainstalowane zabezpieczenia antykradzieżowe;
  • miejsce parkowania samochodu w nocy;
  • przewożenie dzieci autem;
  • posiadanie pełnoletnich i niepełnoletnich dzieci.

najtańsze ubezpieczenie OC i ACJak obliczyć OC i AC online?

Wystarczy wybrać porównywarkę internetową, następnie wpisać najważniejsze dane: wiek, staż kierowcy, miejsce zamieszkania i używania pojazdu, historię ubezpieczenia itp. Nie masz wpływu na obliczenie OC i AC online – cenę ustala firma ubezpieczeniowa. Jednym ze sposobów obniżenia składki jest po prostu bezpieczna i bezszkodowa jazda, dzięki której z czasem będzie Ci przysługiwało więcej zniżek. Opcjonalnie można skorzystać z okresowych promocji oferowanych przez firmy ubezpieczeniowe. Niektóre obniżają cenę ubezpieczenia o nawet 15%, jeśli zostanie kupione przez Internet.

O czym warto jeszcze pamiętać przy obliczaniu OC i AC?

Niezależnie od porównywarki ubezpieczyciel może Ci zadać dodatkowe pytania, które wpłyną na cenę polisy. Czy masz więcej niż jeden samochód? Jak często zmieniasz miejsce zamieszkania? Czy często podróżujesz za granicę?

Obecnie firmy ubezpieczeniowe mają świadomość, że coraz trudniej utrzymać klientów przy sobie. Kierowcy dowolnie zmieniają towarzystwa, najczęściej szukają, gdzie jest najtaniej lub/i najlepiej. Dla Ciebie to szansa na znalezienie korzystniej oferty, dzięki szybkiemu obliczeniu OC i AC online.

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.