Strona główna Styl życia Lampa wisząca do pokoju dziecka – Na co zwrócić uwagę przy jej...

Lampa wisząca do pokoju dziecka – Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

1380
0
Lampa sufitowa do pokoju dziecka
Odpowiednie światło w pokoju dziecka zapewnia komfort i bezpieczeństwo zdrowia
Niezbędnym elementem wyposażenia każdego wnętrza jest odpowiednio dobrana lampa. Musi ona nie tylko pasować do aranżacji całego pomieszczenia, ale przede wszystkim doskonale je oświetlać, szczególnie w przypadku pokoju dziecięcego. Czym się kierować wybierając lampę do sypialni naszych pociech?

Lampa wisząca dla dzieci – jaką wybrać?

Obecnie na rynku możemy znaleźć różnego typu lampy wiszące do pokoju dziecka, odznaczające się nowoczesnym designem i ciekawymi rozwiązaniami technologicznymi. Spośród szerokiej oferty sklepów, wyróżnia się głównie lampy wiszące z otwartym kloszem oraz lampy wielopunktowe. Pierwszy z wymienionych rodzajów produktów pozwala uzyskać światło kierunkowe lub rozproszone. Ostateczny efekt jest uzależniony od materiału, z którego został wykonany klosz.

W przypadku klasycznych abażurów z grubego, zdobionego szkła oraz lamp sufitowych w kształcie ściętej kuli, emitowane światło będzie nieco przytłumione, a jednocześnie skierowane w jedno miejsce. Z kolei lampy wielopunktowe charakteryzują się większą swobodą aranżacji i świetnie sprawdzają się w przestronnych wnętrzach. Do ich kluczowych zalety należy uniwersalna stylistyka oraz możliwość skrócenia lub wydłużenia kabla tak, aby lampa dobrze prezentowała się w wybranym pomieszczeniu.

Innowacyjny typ oświetlenia, cieszący się dużą popularnością wśród klientów, stanowią również lampy wiszące LED. Zużywają one znacznie mniej energii niż tradycyjne lampy, świecą od razu po naciśnięciu przełącznika, nie nagrzewają się w czasie pracy, a ponadto szybko gasną. – Wybierając jeden z rodzajów lamp sufitowych do pokoju dziecka, musimy brać pod uwagę funkcjonalność produktu, odpowiednio dobraną moc żarówki oraz względy bezpieczeństwa i zdrowie najmłodszych – tłumaczy ekspert sklepu Lampy.pl.

Lampa sufitowa do pokoju dziecka – Zasady montażu

Niezwykle istotną kwestią wymagającą zainteresowania każdego klienta podczas zakupu idealnej lampy wiszącej do pokoju dziecka, jest sposób jej instalacji. Jeśli nie zdecydujemy się na wynajęcie fachowej pomocy, powinniśmy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Przed rozpoczęciem pracy warto zadbać o wyłączenie bezpiecznika i uzyskanie pewności, że podczas montażu nie zagrozi nam przepływający w przewodach prąd. Kolejny krok powinien obejmować przygotowanie miejsca dla lampy sufitowej, w tym wywiercenie otworów oraz umiejscowienie korków rozporowych, dostosowanych do wagi i wielkości oświetlenia. Po dokonaniu podłączenia przewodów (zgodnie z instrukcją producenta), trzeba zabezpieczyć kable taśmą izolacyjną, a następnie przykręcić żyrandol.

Lampy do pokoju dziecka – Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Zastanawiając się nad wyborem lampy sufitowej do pokoju dziecka, trzeba uwzględnić potrzeby i dobro naszych pociech. Choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, to oświetlenie ma bardzo duży wpływ na samopoczucie, zdolności poznawcze, a także ogólny rozwój najmłodszych. Aby zapewnić im jak najlepsze warunki do zabawy i nauki, konieczne jest zainwestowanie w lampy zapewniające prawidłowe natężenia światła głównego, używanego podczas wykonywania przez dzieci codziennych czynności.

Dokonując zakupu lampy do pokoju dziecka, rodzice niejednokrotnie skupiają się wyłącznie na estetycznych walorach produktu, tymczasem najważniejsza jest funkcjonalność urządzenia oraz rodzaj emitowanego przez nie światła. Jeśli chodzi o lampy wiszące do pokoju dziecka, powinny one równomiernie oświetlać pomieszczenie, pozwalając najmłodszym na swobodne poruszanie się. Dodatkowo, niezwykle istotna jest ciepła barwa światła, która pozwoli maluchom przyjemnie odpoczywać i bawić się. Nie bez znaczenia pozostaje również jednostajność rzucanego światła, pozwalająca wyeliminować szkodliwe dla wzroku oraz zdrowia psychicznego migotanie – tłumaczy specjalista z Lampy.pl.

Lampa sufitowa do pokoju dziecka powinna wyróżniać się doskonałą jakością wykonania i odpowiednią barwą światła. Musi ono zapewniać najmłodszym komfortowy pobyt we własnych czterech kątach, a zarazem oświetlać przestrzeń podczas nauki. Oprócz głównej lampy wiszącej umieszczonej w sypialni dzieci, dobrze jest również wybrać inne elementy oświetlenia, takie jak lampka na biurko lub niewielka lampka obok łóżka.

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.