Strona główna Dzieci Jak zorganizować udane przyjęcie na roczek

Jak zorganizować udane przyjęcie na roczek

1403
0
przyjęcie na roczek
Udane przyjęcie na roczek to przede wszystkim wspaniała atmosfera

Roczek jest prawie jak osiemnastka. Świętujemy go hucznie, zapraszamy wielu gości i staramy się, żeby wszystko wypadło jak najlepiej. Bo przecież przyjęcie na roczek organizujemy dla naszego dziecka tylko raz w życiu. Jak się do tego zabrać, aby wszystko się udało?

Przede wszystkim zastanów się gdzie chcesz świętować. By ocenić swoje możliwości, musisz na początku zorganizować listę gości. Pomyśl, czy ma to być przyjęcie na roczek dla większej ilości przyjaciół i znajomych, czy też skromna impreza jedynie w gronie najbliższych. Coraz więcej rodziców nie wyobraża sobie tego święta bez prawdziwego balu. Zapraszamy więc nie tylko rodzinę, ale również wielu znajomych z dziećmi.

W takim przypadku zwykle pojawia się problem jak ich wszystkich zmieścić  w mieszkaniu, w którym sami na co dzień mamy problem z upchnięciem wszystkich swoich rzeczy? No właśnie. Doskonałym rozwiązaniem w takim przypadku jest wynajęcie jakiejś sali lub lokalu. Można pokusić się nawet o catering, dzięki czemu nie spędzimy w kuchni ani chwili, jak również nie będziemy musieli głowić się nad tym jak udekorować salę. Oczywiście będziemy mieli pełen wgląd w menu i ustalimy odpowiednią dla nas – pod względem kosztów – formę rozliczenia. Ale najpierw…

Pomyśl o torcie

Tort to taki niewątpliwie główny punkt programu na przy urządzaniu roczku. Maluch czeka na tą pierwszą świeczkę do zdmuchnięcia, a wszyscy zebrani goście niecierpliwią się z aparatami w ręku.

Tort powinien być przede wszystkim ciekawy i przyciągać wzrok. Nie tylko w smaku – z tego skorzystają głównie goście – ale również pod względem wyglądu. Im bardziej kolorowy, kształtny, wesoły, tym bardziej zadowoli maluchy, które świętuje swoje pierwsze urodziny. A wisienką na torcie powinna być świeczka. Tradycyjna, z cyferką lub zupełnie prosta.

I co dalej?

Trzeba pomyśleć o reszcie menu. I o ile starszym gościom zasmakuje niemalże każda potrawa, tak już jeśli chodzi o dzieci, musimy być bardziej ostrożni w dobieraniu składników. Kuchnia powinna być delikatna, niezbyt pikantna, a słodkości nie nazbyt kremowe  – ciasta raczej lekkie, na śmietanowych piankach i galaretkach a do tego biszkopty.

Może muffinki, które będą wyglądały jak małe babeczki udekorowane kolorowymi słodkościami? Świetnym rozwiązaniem jest także szwedzki stół. Goście siedzą przy głównym stole, gdzie czekają na nich wyłącznie nakrycia, które zabierają idąc do stołu z jedzeniem. Tam nakładają sobie wszystko, na co mają ochotę, i wracają na miejsce. To sposób wygodny , bo nie ma przepychanek podczas podawania do stołu.

A co z dekoracjami?

Tutaj też trzeba się trochę popisać zarówno inwencją twórczą jak i zdolnościami. Można oczywiście skorzystać z oferty któregoś ze sklepów internetowych, bo jest ona tak bogata, że bez problemu wybierzemy ciekawe dekoracje. Ale można pokombinować samemu.

Odwiedzić sklep papierniczy, kupić kilka arkuszy kolorowego brystolu, taśmę, mazaki, klej i… można zacząć działać. Zrobić własnoręczne girlandy, wiszące ozdoby z jedynkami w tle. Do tego kilka balonów i wystrój stołu. Najlepiej kupić obrus jednorazowy – wygląda jak taki tradycyjny, plamoodporny. Żaden z gości nie zauważy, że to tak  naprawdę papier. Do tego ciekawe chusteczki, w które owinięte będą sztućce, kilka wazonów ze świeżymi kwiatami i… wizytówki, na których będą umieszczone imiona naszych gości.

W ten sposób unikniemy bałaganu podczas rozsiadania się przy stole. Można także wykonać drobne upominki w ramach podziękowania za przyjście na przyjęcie na roczek do naszego dziecka. Mogą to być mini muffinki, zapakowane w maleńkie, ozdobne kartoniki, lub inne słodkości, przygotowane przez agencję reklamową.

Jakie na przykład? W postaci cukierków, ze zdjęciami naszego dziecka, lub czekolady owiniętej w papierek z nadrukowanym wizerunkiem małego solenizanta. Warto się postarać, bo przyjęcie na roczek organizuje się tylko raz w życiu dla jednego dziecka.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.