Strona główna Nauka i kariera Jak przygotować ofertę handlową

Jak przygotować ofertę handlową

1214
0
jak przygotować ofertę handlową
Przygotowując ofertę handlową warto poznać co najmniej kilka dobrych wzorców

Ofertę handlową tworzy się dzisiaj nieustanie we wszystkich branżach i profesjach. Sukces w karierze handlowca zależy w tym samym stopniu od wysiłku wkładanego w pracę, co od strategii stosowanych w celu osiągnięcia lub nawet przewyższenia zakładanych wyników. Jak zatem przygotować ofertę handlową, by z większym prawdopodobieństwem osiągnąć cel.

Istnieją handlowcy, którzy zadowalają się rutynowymi działaniami, znajdując w nich poczucie bezpieczeństwa. Udaje im się wprawdzie utrzymywać sprzedaż na stałym poziomie, nie odnotowują jednak wzrostu. Jedną ze sprawdzonych metod na poprawę wyników w handlu jest wyzwolenie się z dotychczasowych schematów promocji. Aby to osiągnąć, możesz zdecydować się na napisanie atrakcyjnego pisma handlowego do swoich klientów. Jeśli zatem zastanawiasz się jak przygotować ofertę handlową, skorzystaj z poniższych wskazówek.

Jak przygotować ofertę handlową – Wykorzystaj najlepsze wzorce

Jak w wielu innych przypadkach, zarówno w biznesie, jak i w życiu w ogóle, nie warto wywarzać otwartych drzwi. Najlepiej jest się kierować sprawdzonymi zasadami, które znacznie ułatwiają podejmowanie dobrych decyzji. Nie zawsze zapewniają sukces, ale znacznie podnoszą jego prawdopodobieństwo. Oto 10 porad, które Ci w tym pomogą:

Zdobądź rozeznanie w potrzebach i wymaganiach swoich potencjalnych klientów

Upewnij się, że twoja oferta odpowiada ich oczekiwaniom. Nie chcesz chyba tłumaczyć się, dlaczego nie jesteś w stanie dostarczyć pożądanych przez klienta produktów?

Nawiąż dobre stosunki z klientami

Stwórz atmosferę zaufania i uczciwości. Zbierz rzetelne opinie od dotychczasowych klientów i zawrzyj ich oceny w swoim piśmie, dzięki czemu zrobisz lepsze wrażenie na potencjalnych nabywcach.

Określ swoje cele na początku pisma

Nie zmuszaj odbiorców do zastanawiania się nad twoimi motywami, gdyż szybko stracą zainteresowanie. Jasno określ zakres prowadzonych interesów, oferowane produkty i usługi. Daj także do zrozumienia, co czyni je konkurencyjnymi. Profesjonalne pismo handlowe musi zawierać właśnie takie informacje.

Skup się na korzyściach, które klient osiągnie, wybierając twoje produkty

Zamiast wymieniać niezliczone zalety swoich towarów, wyjaśnij powody, dla których klient powinien je wypróbować. Kiedy weźmie do ręki twoją ofertę handlową w oczach zabłysnąć powinny mu jedynie korzyści, jakie przyniesie mu wasza współpraca. Jeśli zatem nie wiesz jak przygotować ofertę handlową, koniecznie wczuj się w potrzebę klienta.

Wyraź chęć złożenia klientowi wizyty w celu dalszego omówienia twojej propozycji

Spotkanie twarzą w twarz z klientem to jeden ze sposobów na dalszą promocję twoich produktów. Nic nie zrobi na nim większego wrażenia niż osobista prezentacja oferty. Kiedy uzyskasz tę możliwość będziesz już dawno za połową sukcesu.

Pisz atrakcyjnie

Pismo powinno brzmieć profesjonalnie, jednak możesz sobie odpuścić skrajnie sztywne formalności. Urozmaicaj zwroty grzecznościowe. Zwyczajowy nagłówek „Szanowna Pani!” możesz zamienić na „Dzień dobry!”. Powinieneś sformułować swoją ofertę handlową w taki sposób, w jaki sam chciałbyś otrzymać.

Nawiąż osobisty kontakt z odbiorcą

Zawrzyj w piśmie wzmianki na temat osobistych doświadczeń, z którymi odbiorca może się utożsamić. Powinieneś wydawać się tak ludzki jak to tylko możliwe. Musisz pamiętać, że osobiste relacje są niezastąpionym elementem dobrego handlowca.

Przestrzegaj zasad poprawnej redakcji pism

Pisz krótkie paragrafy. Pilnuj wcięć na początku akapitu oraz znaków interpunkcyjnych. Jeden akapit powinien zawierać najwyżej trzy do czterech krótkich zdań. Dłuższe pisma nie są chętnie czytane i mogą zostać przez klientów odrzucone.

Zwracaj uwagę na poprawność gramatyczną i stylistyczną

Niepoprawnie napisany tekst będzie działał skrajnie zniechęcająco na potencjalnego klienta. Równie ważny jest odpowiedni dobór słów, nie wspominając już o zasadach ortografii! Jeżeli nie jesteś pewny poprawności zwróć się do kogoś odpowiedniego by sprawdził twoją ofertę handlową.

Zawrzyj w piśmie informacje o specjalnych ofertach i promocjach

W dzisiejszych czasach, aby odnosić sukcesy w sprzedaży, należy przedstawić ofertę bardziej atrakcyjną od konkurencji. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z promocjami – nie możesz przecież rozdać wszystkiego za darmo! Tym bardziej, że z perspektywy klienta może to wyglądać na desperacką próbę podwyższenia sprzedaży.

Jeśli dalej nie wiesz jak przygotować ofertę handlową, poproś o pomoc specjalistę

Wiele osób ma trudności z pisaniem, dlatego powinni skorzystać z pomocy specjalisty. Czasem tylko kilka pierwszych ofert wystarczy, by nabrać odpowiedniej wprawy i zacząć radzić sobie całkiem dobrze.

Zawsze miej na uwadze, iż celem twojego pisma jest odpowiedź na wymagania klientów. Nie sprzedajesz wyłącznie dla zysku. Robisz to również w tym celu, aby zaradzić problemom i zaspokoić życiowe potrzeby innych ludzi. Zawsze kieruj swoją ofertę handlową z przekonaniem i profesjonalizmem, a sukces będzie tylko kwestią czasu.

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.