Strona główna Styl życia Chodźmy na spacer

Chodźmy na spacer

412
0
spacer
Codzienny spacer wpływa na poprawę nastroju i wyglądu

Wraz z jesienią coraz więcej ludzi chowa się w swoich domach i nie ma ochoty wychodzić na powietrze. A to wielki błąd. Codzienny spacer, niezależnie od pogody, to bardzo dobry sprzymierzeniec do budowania dobrego nastroju i zachowania zdrowia.

Piękna pogoda zachęca do tego, żeby wychodzić z domu i więcej czasu przebywać na świeżym powietrzu. Niektórzy chętnie sięgają po rower, inny biegają lub decydują się na coraz bardziej popularny nordic walking. Jednak korzystać z tej wiosennej aury można w jeszcze jeden, bardzo prosty sposób – spacerując. I okazuje się, że spacerowanie ma wiele zalet.

Oto niektóre z nich – sprawią, że spojrzysz na sprawę z nowego punktu widzenia.

Co ma w sobie spacerowanie?

Spacer to wprost idealna forma aktywności fizycznej. Nie jest za nadto wyczerpująca, a przy tym daje możliwość wykonywania wielu różnych aktywności w tym samym czasie. Można wybrać się na spacer z dzieckiem, z osoba bliską sercu lub samodzielnie. Za każdym razem odniesiemy zapewne wiele korzyści dla własnego zdrowia i samopoczucia.

Zdrowie – wzmacnia serce i chroni przed osteoporozą

Spacerowanie, a szczególnie takie dość intensywne sprawia, że serce musi pompować większą ilość krwi. To mobilizuje do pracy układ krążenia i go wzmacnia. Dzięki temu można zapobiegać chorobom serca i chorobom układu krążenia. To szczególnie ważne dla osób starszych. Spacerowanie może uchronić przed zawałem i przywraca sprawność tętnicom, dzięki czemu organizm zachowuje lepszy przepływ krwi.

Codzienny spacer chroni przed osteoporozą. Naukowcy potwierdzają, że spacerowanie jest idealnym sposobem na wzmacnianie kości i stawów. W szczególny sposób wpływa na gęstość kości, dzięki czemu można zmniejszyć ryzyko zachorowania na osteoporozę. A wystarczy każdego dnia poświęcić na tą formę aktywności tylko 30 minut.

Wygląd – wspomaga odchudzanie

Spacerowanie to forma aktywności fizycznej. Jeżeli tylko spacerujemy regularnie i intensywnie możemy liczyć na to, że łatwiej nam będzie zgubić zbędne kilogramy. Kilka tygodni i widać efekty, a przy tym poprawia się ogólny wygląd sylwetki. Warto też pamiętać, że spacerowanie nie obciąża stawów oraz kalorii, a jednak podobnie jak bieganie pozwala spalać kalorie.

Samopoczucie

Tak jak każda forma aktywności, również spacerowanie dotlenia nasz organizm – przecież przebywamy na świeżym powietrzu. Z kolei dzięki temu możemy się cieszyć większą dawką energii. To wzbudza kolejny ciąg przyczynowo-skutkowy. Mamy więcej siły i lepiej się czujemy, więcej realizujemy, odczuwamy większą satysfakcję. Poza tym przebywanie na powietrzu, więcej energii, a przy tym widoczne efekt (widoczne na wadze) sprawiają, że mamy lepszy nastrój i więcej pewności siebie.

Spacerowanie ma tylko i wyłącznie same zalety. Tym bardziej, że nie jest to nic wymagającego – żadnego sprzętu, żadnych przygotowań. Pozostaje tylko założyć wygodne buty i ubrać się odpowiednio do pogody. Można też wykorzystywać nadarzające się okazje – idąc na spacer, idąc do pracy czy na uczelnię. Spacerować mogą też wszyscy – starzy i młodzi, kobiety i mężczyźni itd. W tej sytuacji nie pozostaje nam nic innego jak tylko iść na spacer.

Źródło: accommo.pl

Poprzedni artykułCzego unikać w czasie rozmowy kwalifikacyjnej
Następny artykułJak samodzielnie wykonywać trening pośladków
Redakcja serwisu to grupa specjalistów z wielu dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami. Wśród nich znaleźć można psychologów, kosmetologów, dietetyków czy pracowników służby zdrowia. Często publikujemy również artykuły podmiotów zewnętrznych, których profesjonalizm nie budzi żadnych wątpliwości. Nasza redakcja zawsze stara się znaleźć najbardziej interesujące i ważne dla czytelników tematy. Mamy również nadzieję, że publikowane przez nas treści zawsze będą pomocne i inspirujące. Niezmiennie zależy nam najbardziej na satysfakcji i zadowoleniu naszych czytelników.

Dodaj swój komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.