Strona główna Styl życia Jak dobrać dodatki do stroju biznesowego

Jak dobrać dodatki do stroju biznesowego

1012
0
dodatki do stroju biznesowego
Proste dodatki potrafią czynić cuda z ubiorem, nawet bardzo oficjalnym.

Dodatki potrafią ożywić każdy ubiór, stanowiąc ciekawy akcent na tle klasycznego zestawu. Tym niemniej zakładając, że nie pracujesz w branży związanej z modą, w przypadku ubioru formalnego mniej znaczy zwykle więcej. Sprawdźmy zatem jakie dodatki do stroju biznesowego mogą okazać się szczególnie odpowiednie.

Coraz więcej osób pracuje w usługach i wymaga się od nich stroju biznesowego. Mężczyźni wydaje się, że mają łatwiej, bo w zasadzie obowiązuje ich garnitur. U kobiet sytuacja jest nieco trudniejsza, bo zwykle potrzeba zmieniać swój wygląd odpowiednimi dodatkami, np. takimi jak torebka. Poniżej podpowiadamy, jak sobie pomóc w takie sytuacji.

Popularne dodatki do stroju biznesowego

Zapoznaj się z listą sześciu ponadczasowych drobiazgów, które doskonale komponują do stroju biznesowego.

Stylowy zegarek

Mimo że w dzisiejszych czasach większość osób do kontrolowania czasu używa telefonów komórkowych, zegarek wciąż może być pomocny w pracy. Jednakże z tego względu, iż nie jest już niezbędny z użytkowego punktu widzenia, zalicza się go obecnie do dodatków, pomagających kreować wizerunek. Na przykład wtedy, gdy wybierasz się na rozmowę o pracę lub na ważne spotkanie, zegarek sygnalizuje twojemu rozmówcy, iż punktualność jest dla ciebie ważną cechą. Unikaj jednak jak ognia czasomierzy w jaskrawych kolorach lub wykonanych z plastiku! Zamiast tego załóż klasyczny zegarek na skórzanym pasku lub metalowej bransolecie.

Kolczyki z perłami zawsze robią wrażenie

Perły należą do najbardziej uniwersalnych i łatwo dostępnych klejnotów. Świadczą o wyrafinowaniu, klasie i podkreślają kobiecość. Perły, które zakładasz do biura, nie muszą być naturalne czy drogie. Mimo to, dopilnuj, aby były proste i stylowe. Do biura czy na spotkanie biznesowe nadadzą się zarówno kolczyki na sztyfcie, jak i wiszące. Do stroju biznesowego nigdy nie dobieraj kolczyków dużych lub ekstrawaganckich – będą wyglądały tandetnie i nieprofesjonalnie.

Pomijając zegarek i kolczyki, kobiecy strój formalny nie wymaga dodatkowej biżuterii. Ewentualnie możesz zdecydować się na naszyjnik, jednak powinien to być prosty wisiorek na srebrnym lub złotym łańcuszku – nic za bardzo rzucającego się w oczy czy też modnego. Inną możliwością jest dobór klasycznej bransoletki w formie łańcuszka – wystrzegaj się modeli masywnych czy pobrzękujących.

Jedwabna apaszka przyda się każdej kobiecie

Jeśli chcesz wyglądać nieco mniej surowo, możesz ubarwić swój kostium, używając apaszki. Jest to jedyny kolorowy element ubioru, dopuszczalny w zestawie ze strojem biznesowym. Mimo nieprzebranej skarbnicy ornamentów, którymi ozdabia się apaszki, zdecyduj się na prosty wzór orientalny, floralny lub gładki kolor.

Czarne skórzane czółenka to dla wielu podstawa elegancji

Do stroju biznesowego najlepiej pasują czarne skórzane czółenka. Obcas powinien mieć ok. 4-8 cm wysokości. Krótszy sprawia, że noga wygląda niezgrabnie, zaś dłuższy nadaje się raczej na nocne wyjście z przyjaciółkami. Nie żałuj pieniędzy na buty dobrej jakości, gdyż będziesz ich często używać. Możesz wybrać model z klamrą lub eleganckimi ćwiekami, jednak najbezpieczniej jest pozostać przy najprostszym, gładkim wzorze.

Rajstopy są bardzo ważne

Rajstopy to przypuszczalnie najmniej kosztowny z dodatków, w które powinnaś się zaopatrzyć, tym niemniej stanowią one istotną część ubioru. W świecie korporacji kobiety są obowiązane zawsze nosić je do spódnicy. Kolor cielisty wchodzi w grę, aczkolwiek zimą najlepiej sprawdzą się czarne rajstopy, które doskonale idą w parze z wełnianymi czy tweedowymi kostiumami.

Pamiętaj, że dodatki do stroju biznesowego nie załatwią wszystkiego

Szukaj nowych rozwiązań w odświeżeniu wizerunku swojego stroju biznesowego, gdyż nie musi być on zawsze nudny. Wyżej wymienione dodatki zawsze rzucą nowe światło na Twoją postać i odmienią postrzeganie Ciebie. Pamiętaj o tym, że nawet niewielkie zmiany do stroju biznesowego silnie oddziałują na zewnętrznych obserwatorach.

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.