Strona główna Styl życia Jak lepiej się nie ubierać

Jak lepiej się nie ubierać

1249
0
jak się nie ubierać
Warto unikać błędów i nie ubierać rzeczy nie pasujących do stylu i sylwetki

W modzie zasadniczo nie ma ograniczeń i można dokonywać bardzo wielu eksperymentów. Warto jednak unikać podstawowych błędów i nie ubierać się w sposób, nie dający szans na sukces. Jak zatem unikać wpadek?

W wielu kobiecych poradnikach znajdziemy sugestie i porady dotyczące naszego ubioru. W większości przypadków skupia się tam tylko na tym, co powinno się nosić i co jest absolutnie na topie. Może jednak warto byłoby też wspomnieć o tym jak się absolutnie nie ubierać? Codziennie popełniamy bowiem sporo błędów, których można by uniknąć.

Ślepe podążanie za modą

Jeden z największych błędów przy dobieraniu garderoby to ślepe podążanie za modą. Po pierwsze, nie wszystko co dobrze wygląda na modelce musi równie świetnie prezentować się na kobiecie o innej figurze czy typie urody. Po drugie, takie powielanie trendów nie ma nic wspólnego z oryginalnością! Naprawdę lubisz gdy notorycznie przychodzisz ubrana tak jak któraś z koleżanek? No właśnie…

Dlatego właśnie staraj się nie ubierać we wszystko co znajduje się w najpopularniejszych sieciówkach, nie łącz ubrań tak jak zrobili to na wystawie, tylko dlatego, że jest to najmodniejsze połączenie. W modzie szukaj inspiracji, interpretuj modę na swój własny sposób, baw się nią i eksperymentuj! Bycie modną nie polega na metodzie „kopiuj – wklej”.

Ubiór niestosowny do okazji

Są sytuacje w których po prostu pewnych rzeczy nie należałoby ubierać. Idziesz na rozmowę o pracę i chcesz od razu wyeksponować wszystkie swoje wdzięki? W porządku, ale zbyt wyzywających rzeczy lepiej nie ubierać na taką rozmowę! Stonowana elegancja to coś co zawsze sprawdza się w takiej sytuacji, pamiętaj, że w klasycznych strojach również możesz prezentować się pięknie i kobieco.

Zawsze zanim wyjdziesz z domu staraj się zastanowić gdzie i po co idziesz i czy aby na pewno Twój ubiór jest odpowiedni. Nie staraj się zabłysnąć na siłę, bo efekt będzie odwrotny od zamierzonego. Może zdarzyło Ci się, że ubrałaś szpilki na piknik w lesie? (w końcu to była randka, musiałam jakoś wyglądać!) Takie błędy się zdarzają i zazwyczaj wzbudzają wyłącznie politowanie… Strój dobrze dobrany nie tylko do okazji, ale i pogody to podstawa, nie tylko dla Twojego wyglądu, ale i wygody!

Odmładzanie/postarzanie strojem

Jeśli masz już swoje lata lepiej nie ubierać się w rzeczy przeznaczone dla nastolatek. Takie usilne odmładzanie się strojem i makijażem zazwyczaj przynosi całkowicie odwrotny efekt. To samo tyczy się młodych dziewczyn, które na siłę postarzają się poważnymi strojami. Takie całkowicie niewspółgrające z wiekiem stylizacje, zazwyczaj narażają kobietę na śmieszność. A tego przecież nikt nie chce…

Stroje niedopasowane do figury

Często zdarza się, że kobiety kupują wszystko to co im się podoba albo wszystko to co aktualnie jest modne, nie zwracając w ogóle uwagi na to jaki mają typ figury i czy dana stylizacja nie uwydatni ich mankamentów. Niskie kobiety często noszą stroje, które je optycznie skracają. Panie, które mają problem z szerokimi biodrami, noszą kroje poszerzające w tych partiach ciała…

Tych błędów dałoby się uniknąć, gdybyśmy były bardziej świadome tego jaki typ figury prezentujemy i jakich rzeczy lepiej nie ubierać. Zamiast skupiać się na tym co modne, skupmy się na tym, która z tych rzeczy pomoże nam wyeksponować nasze zalety! Warto czasem zastanowić się lepiej jakie spodnie do danej figury dobrać, by nie wyglądać co najmniej dziwnie.

Jak się nie ubierać?

Jak często ubierasz coś wbrew sobie? Jak często ubierasz coś w czym nie do końca się czujesz? Jak często ubierasz coś, bo widziałaś taką stylizacje u znanej osoby i u NIEJ Ci się podobała? Prawda jest taka, że jeśli w czymś się nie czujesz, to lepiej po prostu tego nie ubierać! Nie dość, że będziesz się w takim stroju źle czuła, to jeszcze inni szybko zauważą, że jesteś przebrana, a nie ubrana.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.