Strona główna Styl życia Pies w domu – Jak zadbać o porządek

Pies w domu – Jak zadbać o porządek

2608
0
pies w domu
Pies w domu to nie lada wyzwanie dla zachowania czystości

Pies w domu to nie lada wyzwanie dla utrzymania porządku. Niestety nie ma na to prostych rozwiązań i trzeba uzbroić się w cierpliwość. Istnieje jednak kilka wskazówek, na które warto zwrócić uwagę.

Posiadanie zwierzaka w domu to sama przyjemność. A już szczególnie psa, który jest najwierniejszym przyjacielem człowieka. Ale posiadanie psa to też obowiązki. Szczególnie odczuwa się konieczność ciągłego sprzątania, gdyż dom pełen jest sierści. Można jednak dzięki kilku praktycznym zasadom utrzymać w swoim domu prawdziwy porządek.

Pies a spacer

Oczywiście najtrudniejszym momentem jest powrót psa do domu po spacerze. Jeżeli bardzo zależy nam na utrzymaniu czystości, za każdym razem musimy poświęcić czas na higienę psiaka wracającego z dworu. Warto przed wejściem do domu przygotować sobie szmatkę lub gąbkę i wodę w misce. To pozwoli wytrzeć psiakowi łapy, by nie wniósł do domu piachu czy błota. Czasami widać, że pies znacznie ubrudził sobie sierść – było mokro, zaczęło padać, tarzał się na trawie. Wtedy zaraz po powrocie trzeba go spłukać w wannie lub pod prysznicem.

Sierść na meblach

Utrzymanie czystości w domu może być szczególnie trudne, gdyż wszędzie widoczna jest sierść – na dywanie, na meblach, na poduchach, zasłonach itd. Dlatego niezmiernie ważne jest, by regularnie sprzątać i ją usuwać – w przeciwnym razie głęboko wniknie w te powierzchnie. Dywany czy wykładziny, ale też niektóre meble można odkurzać, wykorzystując przy tym specjalne szczotki. Z mniejszych powierzchni można sierść usuwać rolką do ubrań. Jeżeli mamy jakieś koce czy narzuty, to należy je regularnie prać. Jest to ważne nie tylko ze względu na kwestię czystości – sierść psa może bowiem wywołać uczulenie.

Czesanie pupila

Problem z utrzymująca się wszędzie sierścią można też ograniczyć poprzez dbanie o regularne czesanie psa. W ten sposób usuwamy martwe włoski, które w przeciwnym razie pojawiłyby się na kanapie, dywanie czy fotelu. Warto wyposażyć się w specjalną szczotkę lub grzebień, który ułatwi wykonanie tego zadania.

Miejsce dla psa

Dobrze jest też zadbać o to, by pies miał swoje własne miejsce z wygodnym posłaniem. Wtedy nie będzie przesiadywał na meblach, a sierść będziemy musieli usuwać głównie z tego legowiska. Warto wybrać takie posłanie, które ma zdejmowany pokrowiec – wystarczy go po prostu wyprać.

Poza tym trzeba wyznaczyć miejsce, gdzie pies będzie jadł. I jego miski powinny stać na powierzchni, która będzie łatwa do czyszczenia – najlepiej na płytkach. Wtedy nie trzeba się martwić nawet, gdy wyleje wodę czy przewróci miskę z jedzeniem. W sprzątaniu przyda się też jak najlepsza chemia gospodarcza.

Oczywiście takie podejście do sprawy wymaga zaangażowania. Ale dzięki dobrym nawykom można bez większego problemu utrzymać czystość w domu i cieszyć się towarzystwem ukochanego czworonoga.

Źródło: accommo.pl

Poprzedni artykułJak samodzielnie wykonać domowe lody
Następny artykułKorzyści zdrowotne oleju z pestek dyni
Redakcja serwisu to grupa specjalistów z wielu dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami. Wśród nich znaleźć można psychologów, kosmetologów, dietetyków czy pracowników służby zdrowia. Często publikujemy również artykuły podmiotów zewnętrznych, których profesjonalizm nie budzi żadnych wątpliwości. Nasza redakcja zawsze stara się znaleźć najbardziej interesujące i ważne dla czytelników tematy. Mamy również nadzieję, że publikowane przez nas treści zawsze będą pomocne i inspirujące. Niezmiennie zależy nam najbardziej na satysfakcji i zadowoleniu naszych czytelników.

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.