Strona główna Styl życia Pilates – Dlaczego jest tak wyjątkowy

Pilates – Dlaczego jest tak wyjątkowy

327
0
PODZIEL SIĘ
pilates
Pilates to doskonały sposób na lepsze samopoczucie

Pilates wysmukla mięśnie, wzmacnia sylwetkę, a do tego doskonale łagodzi bóle kręgosłupa. Pozwala również się zrelaksować i poprawić samopoczucie. Czy rzeczywiście pilates jest tak uniwersalny?  

Najpoważniejszy dowód na to, że jest to doskonały typ aktywności stanowi fakt, że ćwicząc pilates nie tylko zajmujemy się naszym ciałem, ale i umysłem. Trzeba się bardzo skupić, by wykonać wszystkie płynne ruchu dokładnie. Dzięki temu zupełnie odrywamy myśli od problemów i trosk dnia codziennego, przenosimy się w zupełnie inny wymiar, nie myśląc o niczym. Dodatkowo dobrze wykonany pilates jest świetną pomocą przy zrzucaniu zbędnych kilogramów, bo jeżeli tylko bardzo się przyłożymy do treningów, to w trakcie ćwiczeń poruszymy WSZYSTKIE mięśnie. Nawet te, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia.

Co stanowi o jego wyjątkowości

Świetny jest również fakt, że pilates to jakość, a nie ilość. Ważne są precyzyjne, dokładne ruchy, a nie to ile razy je wykonamy. To dzięki temu właśnie po treningu nie mamy prawa czuć się zmęczeni chociaż chwile wcześniej rozruszaliśmy wszystkie mięśnie. Pilates przynosi odprężenie, jesteśmy wypoczęci i zrelaksowani. A dodatkowo nie możemy się nim znudzić bo ponieważ wykonujemy tylko po kilka powtórzeń danego ruchu, bardzo szybko przechodzimy do kolejnego.

Kto może uprawiać pilates?

I tu pojawia się kolejna zaleta tego sportu, bo właściwie nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, by móc go uprawiać. Niezależnie od wieku, wagi a nawet kondycji. Tutaj właściwie nie ma ryzyka, że można odnieść jakiś uraz. To ćwiczenia bardzo spokojne bo pilates powstał z myślą o osobach, które były kontuzjowane i potrzebowały rehabilitacji.

Pilates to sport wręcz idealny dla osób, które nie pracują fizycznie a większość czasu w ciągu dnia siedzą przed komputerem. Cierpisz z tego powodu na bóle mięśni kręgosłupa? Pilates wzmacnia kręgosłup, a dodatkowo dzięki tym ćwiczeniom rozluźnisz także mięśnie karku, które przecież w trakcie pracy siedzącej są stale mocno napięte. A może żyjesz w ciągłym stresie? Nie możesz poradzić sobie z nerwami i ciągle myślisz o kłopotach? Pilates to rewelacyjne rozwiązanie także dla Ciebie. Rozluźnisz się, nabierzesz dystansu zarówno do siebie, jak i do sytuacji. Nie ma także lepszego sposobu dla poprawy kondycji – dla osób, które wręcz nie znoszą wyczerpujących ćwiczeń bo nie lubią być oblani potem.

Przykładowy trening pilates można zobaczyć tutaj:

Dla kogo jeszcze

Biorąc pod uwagę fakt, że pilates wpływa na wszystkie mięśnie silnie je pobudzając i wzmacniając – także na mięśnie miednicy – lekarze często proponując tą formę ćwiczeń kobietom, które mają trudności z utrzymaniem moczu. I jeszcze jedna ciekawostka – chociaż  nie wszystkie sporty można uprawiać będąc w ciąży, pilates  z pewnością należy do tych zupełnie bezpiecznych. Wprawdzie nie wszystkie ruchy może wykonywać kobieta ciężarna, ale wystarczy to skonsultować ze swoim lekarzem i już można zacząć treningi dla lepszej formy.

Gdzie można ćwiczyć?

Jeżeli większą motywacją są dla Ciebie ćwiczenia w zorganizowanej grupie, pójdź kilka razy na zajęcia w jakimś fitness klubie, pilates jest tam stałym punktem programu. Kiedy już nauczyć się odpowiedniej techniki i poznasz najbardziej popularne i przydatne ruchy, będziecie mogli ćwiczyć w domu, sami lub z przyjaciółmi. Jeśli zajdzie potrzeba poznania nowych ruchów, będziecie mogli skorzystać z nagrań umieszczonych na przykład na Youtube.

Dodatkowo można także zaopatrzyć się w nagrania z ćwiczeniami wraz z książkami czy poradnikami – do nabycia w księgarniach. Wprawdzie pilates nie wymaga od nas zakupu jakiegoś osprzętu, ale są ćwiczenia, które można wykonywać tylko ze specjalną taśmą czy też piłką – na szczęście to bardzo tanie gadżety i każdego na nie stać.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDomowe kosmetyki – Czy warto stosować
Następny artykułE-learning – Jakie daje korzyści
Redakcja serwisu to grupa specjalistów z wielu dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami. Wśród nich znaleźć można psychologów, kosmetologów, dietetyków czy pracowników służby zdrowia. Często publikujemy również artykuły podmiotów zewnętrznych, których profesjonalizm nie budzi żadnych wątpliwości. Nasza redakcja zawsze stara się znaleźć najbardziej interesujące i ważne dla czytelników tematy. Mamy również nadzieję, że publikowane przez nas treści zawsze będą pomocne i inspirujące. Niezmiennie zależy nam najbardziej na satysfakcji i zadowoleniu naszych czytelników.

Dodaj swój komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.