Strona główna Styl życia Jak wyszczuplić biodra i zyskać lepsze proporcje

Jak wyszczuplić biodra i zyskać lepsze proporcje

1391
0
biodra
Żeby skutecznie wyszczuplić biodra należy działać prawidłowo i systematycznie

Jeżeli sięgasz po ten artykuł przypuszczalnie biodra to rejon ciała, który sprawia ci najwięcej problemów. Aby uzyskać wymarzoną, smukła sylwetkę, musisz postarać się ujędrnić biodra oraz pośladki. Dowiedz się, jak to osiągnąć, a także, co do tej pory robiłaś źle.

Rozliczne błędy w planie treningowym mogą skutkować nieproporcjonalnie dużymi biodrami. Zapoznaj się zatem z paroma wskazówkami, które pomogą ci wyszczuplić tę problematyczną część ciała. Zawsze warto przy tym pamiętać, że aktywne fizycznie kobiety są o wiele bardziej atrakcyjne dla zniszczy, nie tylko ze względu na lepszy wygląd…

Czego nie należy robić

  • Wyłącznie trening cardio – Jeżeli chcesz wyszczuplić biodra i opierasz się wyłącznie na tym jednym rodzaju treningu (przeważnie jest to bieganie), z pewnością spalisz dostarczone kalorie, lecz nie dostrzeżesz większych zmian w ich wyglądzie. Nie zmieni się również zbyt mocno wygląd pośladków. Zamiast tego taki trening, ze względu na dużą intensywność, odbije się na twojej klatce piersiowej oraz górnych partiach ciała, które mogą stać się nieproporcjonalnie szczupłe. Jeżeli chcesz by biodra wyglądały szczuplej równolegle należy wzmacniać ramiona i klatkę piersiową.
  • Trening ukierunkowany – Odchudzanie wybranych części ciała to mit. Nie istnieją ćwiczenia ukierunkowane na redukcję objętości np. samych bioder. Wyłącznie trening angażujący całe ciało pomoże ci spalić nadmiarowe kilogramy ? również w tych rejonach, które są głównym źródłem twoich kompleksów. Ćwiczenia zorientowane, by ujędrniać i wyszczuplać biodra oraz pośladki mogą być pożyteczne, lecz jedynie jako część szerszego planu treningowego.
  • Znikoma praca mięśni pośladków – Współczesny styl życia obejmuje długi czas spędzany w pozycji siedzącej, która nie jest naturalna dla człowieka. Przez to mięśnie pośladków nie są angażowane, a w okolicach bioder gromadzi się tkanka tłuszczowa.

Fakty na temat spalania tłuszczu

Twoim celem powinno być spalenie tłuszczu, nie zaś utrata wagi. Jeśli uda ci się go osiągnąć za pomocą treningu, dostrzeżesz wyraźne zmniejszenie objętości problematycznych części ciała. Wtedy biodra, pośladki i uda powinny nabrać smuklejszych i o wiele bardziej nęcących kształtów.

Ćwiczenia, które spalają tłuszcz

  • Intensywny trening z obciążeniem, obejmujący złożone ruchy, takie jak przysiady, martwy ciąg, wyciskanie na ławce, wiosłowanie, podnoszenie ciężarów, itp. w zakresie 6-15 powtórzeń. Wybierz z owego zestawu 4-6 ćwiczeń i wykonuj po 2-3 serie każdego z nich.
  • Ćwiczenia bez obciążenia, takie jak pompki, przysiady oraz podciąganie na drążku, powtarzane wielokrotnie. Należy pamiętać, że nie wszystkie one bezpośrednio działać biodra, ale zapewnią właściwe proporcje i znacznie lepsze samopoczucie.
  • 6-20 razy powtarzany sprint na 50-100 metrów z 2-minutowymi przerwami na odpoczynek (chód).
  • Dyscypliny sportowe, takie jak tenis, badminton czy piłka nożna.
  • Sztuki walki.

Joga dla silnych pośladków

Joga pomaga w rozciąganiu pośladków, które – ze względu na zbyt długi czas spędzany w pozycji siedzącej – są niemal nieużywane. Joga obejmuje wiele różnych postaw, dzięki czemu wzmacnia i skutecznie wprawia w ruch uśpione dotąd partie mięśni. Ich zaprzęgnięcie do pracy jest zaś nieodzowne, także gdy chcemy uzyskać znacznie szczuplejsze biodra.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.