Strona główna Związki Aktywne kobiety – Dlaczego warto je wybierać

Aktywne kobiety – Dlaczego warto je wybierać

448
0
PODZIEL SIĘ
aktywne kobiety
Aktywne kobiety są zwykle znacznie pogodniejsze i pewniejsze siebie

Od gorętszego seksu po lepszy nastrój – nie sposób nie zakochać się w kobiecie, która uprawia sport! Aktywne kobiety zwykle żyją lepiej, szczęśliwiej i namiętniej, a do tego są lepszymi partnerkami do życia. Dlaczego warto z nimi być?

Regularne ćwiczenia to klucz do dobrego samopoczucia. Czy wiesz, że ich brak jest głównym czynnikiem podwyższającym ryzyko chorób serca u kobiet po trzydziestce, wyprzedzając palenie oraz otyłość?

Warto zatem przyklasnąć paniom wszelkich kształtów i rozmiarów, które lubią dać sobie wycisk. Pomijając fakt, iż dbają one o kształtowanie swojego ciała oraz umysłu, stanowią naprawdę świetną partię! A oto dlaczego aktywne kobiety to są najlepszymi partiami do wspólnego życia.

Zalety, które wyróżniają aktywne kobiety:

1. Nauka udowadnia, że są one atrakcyjne

Oczywistymi zaletami amatorek siłowni jest pięknie wyrzeźbione ciało i – być może – seksowny, obcisły strój do ćwiczeń. Chodzi tu jednak o coś więcej, niż o jędrne pośladki. Amerykańskie badania wykazują, iż ludzie, którzy uprawiają sport, są postrzegani jako bardziej atrakcyjni od tych, którzy tego nie robią. Co jest tego przyczyną? Zastrzyk adrenaliny to czynnik, który wabi! Aktywne kobiety przyciągają ludzi z ambicjami.

2. Są bardziej skupione

Jeżeli opowiadasz takiej kobiecie o ciężkim dniu w pracy lub zajmujesz się nią w sypialni, z całą pewnością masz jej niepodzielną uwagę. Jeśli uczęszcza na zajęcia jogi, nie ma problemów ze stresem. Ponadto, jak twierdzą seksuolodzy, pozostawanie w dobrej formie sprzyja sprawnej komunikacji na linii umysł – ciało oraz relaksuje mózg. Dzięki temu aktywne kobiety działają znacznie efektywniej i z większym zaangażowaniem, nie tylko fizycznym, ale i intelektualnym.

3. Są rozluźnione

Masz najpewniej do czynienia ze spokojną i zrelaksowaną dziewczyną. Nie będzie się denerwować o byle co. Badacze z Wydziału Sportu na Uniwersytecie Georgii odkryli, iż ćwiczenia są trzy razy bardziej skuteczne w redukcji lęku niż odpoczynek.

4. Zawiązują silniejsze relacje

Jeżeli jeszcze nie ćwiczysz, trudno ci będzie tego uniknąć, gdy spotykasz się z wysportowaną dziewczyną. Wspólne bieganie przysłuży się nie tylko twojemu ciału, lecz również związkowi. Liczne badania wykazują, iż pary, które razem ćwiczą, są lepiej zmotywowane do osiągania celów związanych z treningiem, a oprócz tego poprawia się ich więź. Dostrzeżono nawet korzyści w sprawach łóżkowych! Poranny jogging może stać się zatem sekretem udanego związku.

5. Są bardziej pobudzone

Aktywne kobiety przypuszczalnie nie tylko czują się i wyglądają atrakcyjniej, lecz ich kondycja sprzyja lepszemu seksowi. Badacze z Teksasu przeprowadzili badanie, które wykazało, iż kobiety były o 169% bardziej podniecone podczas oglądania filmu pornograficznego po 20 minutach intensywnej jazdy na rowerze. Zauważ ponadto, iż podczas seksu spala się jednorazowo średnio 100 kalorii – wysportowane dziewczyny najpewniej są wtedy w swoim żywiole!

6. Mają silniejsze libido

Aktywne kobiety nie tylko łatwiej się podniecają, lecz również wykazują silniejszy popęd płciowy. Podczas każdej sesji na siłowni organizm produkuje duże ilości testosteronu, który również u kobiet podnosi libido.

Czytaj dalej

1
2
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDomowe sposoby na ból głowy – Jakie są możliwości
Następny artykułWibrator – W czym może pomóc
Redakcja serwisu to grupa specjalistów z wielu dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami. Wśród nich znaleźć można psychologów, kosmetologów, dietetyków czy pracowników służby zdrowia. Często publikujemy również artykuły podmiotów zewnętrznych, których profesjonalizm nie budzi żadnych wątpliwości. Nasza redakcja zawsze stara się znaleźć najbardziej interesujące i ważne dla czytelników tematy. Mamy również nadzieję, że publikowane przez nas treści zawsze będą pomocne i inspirujące. Niezmiennie zależy nam najbardziej na satysfakcji i zadowoleniu naszych czytelników.

Dodaj swój komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.