Strona główna Zdrowie i uroda Jak wybrać dobry depilator

Jak wybrać dobry depilator

235
0
PODZIEL SIĘ
dobry depilator
Jest kilka atrybutów które warto wziąć pod uwagę by wybrać dobry depilator

Gładko wydepilowana i wypielęgnowana skóra to dzisiaj absolutna podstawa dobrego wyglądu każdej kobiety. Dlatego warto zastanowić się jak wybrać dobry depilator.

Coraz więcej kobiet, zirytowanych szybko odrastającymi włoskami decyduje się na zakup depilatora. Jednak to czy nie zrazimy się do takiego sposobu depilacji, w dużej mierze zależy od wybranego przez nas sprzętu. Warto wiedzieć jak wybrać dobry depilator i na co przede wszystkim zwrócić uwagę.

Głowica to podstawa

By wybrać dobry depilator, należy zwrócić szczególną uwagę na jego kluczowy element czyli głowicę. Do wyboru mamy te zbudowane z pęset lub dysków, które w przeciwieństwie do pęset mogą być ceramiczne, co jest istotne dla osób z skórą skłonną do alergii. Głowice zbudowane z dysków są zdecydowanie najlepszym wyborem dla osób o gęstym owłosieniu. Pamiętajmy też, że duże znaczenie dla szybkości depilacji ma także szerokość głowicy. Dobrze jest jeśli depilator wyposażony jest w dodatkową głowicę o mniejszej ilości pęset, głowica taka przydatna jest szczególnie na początku, gdy dopiero oswajamy się z bólem podczas depilacji.

Prędkość depilacji

Ważne jest żeby prędkość depilacji była regulowana. Muszą to być minimum dwa poziomy prędkości, dzięki czemu możemy dostosować szybkość depilacji do progu naszego bólu. Im wolniejsza depilacja tym mniej wyrwanych włosków, a co za tym idzie, mniejszy ból. Szerszy zakres funkcji regulacji przydaje się zwykle na początku przygody z tym urządzeniem.

Sposób zasilania depilatora

Żeby wybrać dobry depilator, przede wszystkim musimy zastanowić się nad naszymi preferencjami i tym gdzie będziemy go używać. Jeśli depilator ma być mobilny, warto zwrócić uwagę na te zasilane dodatkowo akumulatorkiem. Plusem jest tu na pewno to, że kabel nie przeszkadza nam przy depilacji, akumulatorki takie jednak zwykle nie starczają na zbyt długo. Ostatecznie i tak trzeba podłączyć je do zasilania. Jeżeli wybierzemy depilator akumulatorowy warto wybrać wyposażony we wbudowany i pojemny akumulator lub wymienne standardowe akumulatorki. W drugim przypadku koniecznie trzeba zaopatrzyć się dodatkowo w ładowarkę.

Dodatkowe akcesoria uśmierzające ból

Nie da się ukryć, depilacja depilatorem, przynajmniej na początku należy do dość bolesnych. Nic, więc dziwnego, że producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych funkcji, mających na celu uśmierzenie bólu. I choć wątpliwe, by któryś z tych gadżetów sprawił, że depilacja będzie całkowicie bezbolesna, to dyskomfort rzeczywiście może być mniejszy. I tak do wyboru mamy depilatory z nakładkami masującymi, chłodzącymi, ultradźwiękowymi, złuszczającymi itp. Opinie na temat tych nakładek są jednak podzielone.

Niektóre kobiety twierdzą, że nakładki rzeczywiście zmniejszają ból, a inne, że tylko utrudniają depilacje i są całkowicie bezużyteczne. Dlatego zawsze warto dokładnie zapoznać się z opiniami w Internecie lub poradzić się koleżanek, tak by nie przepłacać za gadżety, które nie będą przez nas wcale używane. Pamiętajmy, że by wybrać dobry depilator nie należy kierować się ceną, bo ona wcale nie świadczy o tym, że właśnie to urządzenie jest najlepsze. Dla kobiet, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z depilatorem polecane są te, których używać można pod wodą. Dzięki tej funkcji można nieco łagodzić ból wyrywania włosków pod prysznicem.

Dodatkowe gadżety

Ciekawym rozwiązaniem są depilatory posiadające na wyposażeniu nakładkę golącą, może się ona bowiem przydać przy depilacji bardzo wrażliwych miejsc, np. bikini. Według wielu kobiet bardzo przydatnym gadżetem jest także lampka, która pozwala wychwycić niesforne włoski i znacznie ułatwia dokładną depilację. By wybrać dobry depilator, dużą uwagę należy także poświęcić sposobom konserwacji depilatora, czyli czy posiada akcesoria ułatwiające czyszczenie głowicy lub czy można ją czyścić pod wodą. Warto również sprawdzić w opiniach czy głowica nie ulega nadmiernemu zużyciu, zatkaniu lub zepsuciu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak stosować antykoncepcję … przed czy po
Następny artykułJak można tanio podróżować
Redakcja serwisu to grupa specjalistów z wielu dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami. Wśród nich znaleźć można psychologów, kosmetologów, dietetyków czy pracowników służby zdrowia. Często publikujemy również artykuły podmiotów zewnętrznych, których profesjonalizm nie budzi żadnych wątpliwości. Nasza redakcja zawsze stara się znaleźć najbardziej interesujące i ważne dla czytelników tematy. Mamy również nadzieję, że publikowane przez nas treści zawsze będą pomocne i inspirujące. Niezmiennie zależy nam najbardziej na satysfakcji i zadowoleniu naszych czytelników.

Dodaj swój komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.