Strona główna Zdrowie i uroda Jak wybrać dobry depilator

Jak wybrać dobry depilator

1012
0
dobry depilator
Jest kilka atrybutów które warto wziąć pod uwagę by wybrać dobry depilator

Gładko wydepilowana i wypielęgnowana skóra to dzisiaj absolutna podstawa dobrego wyglądu każdej kobiety. Chociaż depilator nie jest jedyną formą przeprowadzenia zabiegu, to wciąż należy do najpopularniejszych metod. Bez wątpienia jego stosowanie posiada pewne zalety, ale również i wady. Warto również zastanowić się jak wybrać dobry depilator.

Coraz więcej kobiet, zirytowanych szybko odrastającymi włoskami, decyduje się na zakup depilatora. Obok kremu do depilacji, golarek i wosku, jego stosowanie jest najbardziej popularną formą pozbywania się zbędnego owłosienia. Chociaż rośnie również popularność bardziej trwałej depilacji laserowej, to dla niektórych osób z różnych powodów nie jest ona dostępna. Jednak to czy nie zrazimy się do takiego sposobu depilacji, w dużej mierze zależy od wybranego przez nas sprzętu. Warto wiedzieć jak wybrać dobry depilator i na co przede wszystkim zwrócić uwagę podczas jego zakupu.

Głowica to podstawa działania depilatora

Żeby wybrać dobry depilator, należy zwrócić szczególną uwagę na jego kluczowy element, czyli głowicę. Do wyboru mamy te zbudowane z pęset lub dysków, które w przeciwieństwie do pęset mogą być ceramiczne, co jest istotne dla osób z skórą skłonną do alergii. Głowice zbudowane z dysków są zdecydowanie najlepszym wyborem dla osób o gęstym owłosieniu. Pamiętajmy też, że duże znaczenie dla szybkości depilacji ma także szerokość głowicy. Dobrze jest jeśli depilator wyposażony jest w dodatkową głowicę o mniejszej ilości pęset, głowica taka przydatna jest szczególnie na początku, gdy dopiero oswajamy się z bólem podczas depilacji.

Prędkość depilacji jest często bardzo ważna

Ważne jest żeby prędkość depilacji była regulowana. Muszą to być minimum dwa poziomy prędkości, dzięki czemu możemy dostosować szybkość depilacji do progu naszego bólu. Im wolniejsza depilacja tym mniej wyrwanych włosków, a co za tym idzie, mniejszy ból. Szerszy zakres funkcji regulacji przydaje się zwykle na początku przygody z tym urządzeniem.

Sposób zasilania depilatora

Żeby wybrać dobry depilator, przede wszystkim musimy zastanowić się nad naszymi preferencjami i tym gdzie będziemy go używać. Jeśli depilator ma być mobilny, warto zwrócić uwagę na te zasilane dodatkowo akumulatorkiem. Plusem jest tu na pewno to, że kabel nie przeszkadza nam przy depilacji, akumulatorki takie jednak zwykle nie starczają na zbyt długo. Ostatecznie i tak trzeba podłączyć je do zasilania. Jeżeli wybierzemy depilator akumulatorowy warto wybrać wyposażony we wbudowany i pojemny akumulator lub wymienne standardowe akumulatorki. W drugim przypadku koniecznie trzeba zaopatrzyć się dodatkowo w ładowarkę.

Dodatkowe akcesoria uśmierzające ból podczas zabiegu depilacji

Nie da się ukryć, depilacja depilatorem, przynajmniej na początku należy do dość bolesnych. Nic, więc dziwnego, że producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych funkcji, mających na celu uśmierzenie bólu. I choć wątpliwe, by któryś z tych gadżetów sprawił, że depilacja będzie całkowicie bezbolesna, to dyskomfort rzeczywiście może być mniejszy. I tak do wyboru mamy depilatory z nakładkami masującymi, chłodzącymi, ultradźwiękowymi, złuszczającymi itp. Opinie na temat tych nakładek są jednak podzielone.

Niektóre kobiety twierdzą, że nakładki rzeczywiście zmniejszają ból, a inne, że tylko utrudniają depilacje i są całkowicie bezużyteczne. Dlatego zawsze warto dokładnie zapoznać się z opiniami w Internecie lub poradzić się koleżanek, tak by nie przepłacać za gadżety, które nie będą przez nas wcale używane. Pamiętajmy, żeby wybrać dobry depilator nie należy kierować się ceną, bo ona wcale nie świadczy o tym, że właśnie to urządzenie jest najlepsze. Dla kobiet, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z depilatorem polecane są te, których używać można pod wodą. Dzięki tej funkcji można nieco łagodzić ból wyrywania włosków pod prysznicem.

Dodatkowe gadżety

Ciekawym rozwiązaniem są depilatory posiadające na wyposażeniu nakładkę golącą, może się ona bowiem przydać przy depilacji bardzo wrażliwych miejsc, np. bikini. Według wielu kobiet bardzo przydatnym gadżetem jest także lampka, która pozwala wychwycić niesforne włoski i znacznie ułatwia dokładną depilację. Żeby kupić dobry depilator, dużą uwagę należy także poświęcić sposobom konserwacji depilatora, czyli czy posiada akcesoria ułatwiające czyszczenie głowicy lub czy można ją czyścić pod wodą. Warto również sprawdzić w opiniach czy głowica nie ulega nadmiernemu zużyciu, zatkaniu lub zepsuciu.

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.