Strona główna Styl życia Jak można tanio podróżować

Jak można tanio podróżować

707
0
tanio podróżować
Warto nauczyć się jak tanio podróżować i zaoszczędzić trochę pieniędzy

Jak wiadomo każdy może dzisiaj tanio podróżować. Wszystko zależy od naszych preferencji oraz dyspozycyjności. Jak zatem to robić? Warto skorzystać ze sprawdzonych wskazówek i cierpliwie wyczekiwać swojej okazji. Czasami może się to bardzo opłacić. Nie trzeba być przecież wcale biednym, by chcieć tani podróżować i zwiedzać świat.

Wśród wielu ludzi wciąż panuje błędne przekonanie, że na zagraniczne podróże mogą pozwolić sobie tylko najbogatsi. Tymczasem takie stwierdzenie, już dawno straciło na aktualności. Teraz tanio podróżować może praktycznie każdy! Wszystko jednak zależy od kluczowych czynników, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Jak zatem wybrać się w podróż i nie zrujnować domowego budżety?

Jak tanio podróżować? Po pierwsze oferty Last Minute

Jeśli dysponujemy pewną wolną kwotą pieniędzy i możemy sobie pozwolić na spontaniczny wyjazd za granicę, nawet jutro lub za dwa dni… oferty Last Minute to coś co pozwoli nam naprawdę tanio podróżować. Zdarzają się takie oferty gdy ceny wycieczek spadają nawet o 50%! Co najważniejsze, w ofercie zmienia się tylko cena! To, że kupiliśmy wycieczkę Last Minute, nie znaczy, że ominą nas jakieś atrakcje. Wręcz przeciwnie, nadal korzystamy z pełnowartościowej oferty. Może to być zatem szczególnie intratna oferta, zwłaszcza gdy nie podróżujemy sami.

Last Minute daje nam szansę wykupienia wczasów w naprawdę luksusowych hotelach, z opcją all inclusive, za zaledwie ułamek standardowej kwoty. Dobrym rozwiązaniem jest zapisanie się na newsletter kilku biur podróży, dzięki temu najlepsze oferty będą przysyłane na Twojego maila, a Ty będziesz zawsze na bieżąco. Można również polubić różne biura podróży na facebooku, dzięki czemu możemy także otrzymywać najświeższe informacje o ofertach.

Porównywarki cenowe pomogą w tańszej podróży

By tanio podróżować, trzeba być na bieżąco z ofertami, cenami biletów itp. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie trafić na naprawdę atrakcyjną ofertę. Ofert i biur podróży jest jednak tyle, że trudno jest być z wszystkimi na bieżąco… I tu z pomocą przychodzą nam internetowe porównywarki cenowe, podajemy interesujące nas kryteria, a resztę robi za nas wyszukiwarka, podając nam możliwie najbardziej atrakcyjne dla nas opcje.

Spora oszczędność czasu i wiele ciekawych ofert w jednym miejscu! Należy jednak pamiętać, że porównywarki mają zawsze ograniczoną ofertę, zawężoną jedynie do biur współpracujących, które często również nie są najtańsze. Sytuacja jest często podobna co w innych tego typu usługach internetowych, tzn. że promowane są przede wszystkim oferty z najwyższą prowizją dla porównywarki. Nie mniej jednak warto do nich zaglądać, chociażby ze względu na tzw. benchmark, tj. ustalenie wiodących cen rynkowych dla własnej orientacji.

Rezygnacja z luksusów prawie zawsze się opłaci finansowa

Należy pamiętać, że by tanio podróżować, wcale nie trzeba rezygnować z wszelkich wygód i luksusów. Jeśli trafimy na ofertę Last Minute, niższa jest tylko cena, ale na pewno nie jakość wypoczynku. Jeśli jednak kuszą nas dalekie kraje, a żadne biuro nie ma w swej ofercie żadnej atrakcyjnej oferty, to nic nie stoi na przeszkodzie temu, byśmy sami zorganizowali sobie wyjazd.

Wszystko zależy wtedy od nas i może okazać się np. że rezygnując z pewnych luksusów, wydłużymy czas swojego urlopu lub zwiedzimy więcej ciekawych miejsc. Wybór należy do nas! Również ceny przelotów samolotem mogą zależeć od ilości przesiadek oraz sumarycznej długości lotu. Z tego względu, gdy jesteśmy skłonni zaakceptować pewne niedogodności, można naprawdę tanio podróżować.

Elastyczność jest kluczowa dla taniej podróży

Jeśli zależy Ci na tym by zobaczyć kawałek świata, ale obawiasz się, że nigdy nie będzie Cię na to stać.. to jesteś w błędzie. Przy odrobinie chęci i elastyczności da się naprawdę wszystko zorganizować. Żeby tanio podróżować musisz nauczyć się kombinowania i szukania innych, tańszych rozwiązań. Informacji szukaj na forach internetowych i wśród lokalnych mieszkańców. Istnieje sporo stron internetowych w których możesz znaleźć nocleg w innym kraju, całkowicie za darmo. Warunek?

Kiedyś i Ty przyjmiesz kogoś do swojego domu w Polsce. Prawda, że sprawiedliwa wymiana? Wyjeżdżając na wakacje nie licz na to, że ktoś załatwi wszystko za Ciebie. Wcześniej zorientuj się w atrakcjach oferowanych w danym kraju, poszukaj promocji, szybko okaże się, że sporo miejsc możesz zwiedzić zupełnie za darmo! Wszystko zależy od tego na czym naprawdę zależy Ci podczas urlopu. Czy na wypoczynku i wylegiwaniu się nad basenem czy może wolisz przeżyć przygodę swojego życia i zwiedzić jak najwięcej pięknych miejsc, poznać ciekawych ludzi?

Tanie podróżowanie podczas studiów

Coraz większa ilość młodych ludzi podejmuje studia za granicą. Jak wiadomo, na tym etapie życia raczej trudno o większe środki na koncie bankowym. Bardzo często brakuje pieniędzy na podstawie płatności, a co dopiero na podróże. Studenci potrafią jednak być dociekliwi i cierpliwi w takich sytuacjach. Bardzo często wyczekują i korzystają z bardzo dobrych ofert, by nie tylko pojechać na wakacje, ale także wrócić na jakiś czas do domu rodzinnego.

Jak widać istnieją obecnie liczne możliwości by tanio podróżować. Warto zatem podjęć decyzję, obrać kierunek i przygotować się na nową dawkę wrażeń, towarzyszących każdej, dalszej podróży.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.