Strona główna Dzieci Jak wybrać jeździk dla dziecka

Jak wybrać jeździk dla dziecka

264
0
PODZIEL SIĘ
jeżdzik dla dziecka
Warto zwrócić uwagę na kilka elementów by wybrać odpowiedni jeździk dla dziecka

Jeździk dla dziecka to coraz popularniejsza forma rozrywki, rozwijająca koordynację ruchową. Warto zwrócić uwagę na kilka elementów przy wyborze odpowiedniego modelu.

By wybrać odpowiedni jeździk dla dziecka, musimy najpierw rozważyć kilka istotnych kwestii, takich jak np. wiek dziecka i jego umiejętności. Istnieją jednak pewne ogólne kryteria, które mogą pomóc nam wybrać ten odpowiedni.

Wiek dziecka oraz jego umiejętności

Odpowiedni jeździk dla dziecka musi być dostosowany nie tylko do jego wieku, ale i np. wzrostu. Zazwyczaj takie informacje znajdziemy w opisie produktu lub na stronie producenta. Wiek jednak nie jest jedynym wyznacznikiem, zdarza się bowiem, że niektóre dzieci jeszcze przed ukończeniem pierwszego roku życia zaczynają chodzić, inne robią to znacznie później. Należy więc zwrócić dużą uwagę na umiejętności dziecka. Jeśli dziecko jeszcze samodzielnie nie chodzi wybierzemy inny jeździk niż dla starszego dziecka, które już tę czynność opanowało.

Jaki jeździk dla dziecka , które jeszcze nie chodzi

Dla dziecka, które nie potrafi jeszcze chodzić, a dopiero próbuje swych sił przy wstawaniu, najlepszy będzie jeździk pchacz. Zabawki takie często posiadają kolorowe światełka i melodyjki, mające na celu zachęcić dziecko do wstawania przy jego asekuracji. Pchacz, który w przyszłości może spełniać funkcję jeździka jest znacznie bardziej funkcjonalny, ponieważ starcza dziecku na dłużej.

Innym rozwiązaniem dla niechodzącego dziecka może być jeździk posiadający zabezpieczenie wokół siedziska i długą rączkę dla opiekuna. Na rynku znajdziemy sporo takich jeździków np. w formie rowerka. Tutaj plusem jest to, że jeździk taki naprawdę starcza na bardzo długo. Gdy dziecko podrośnie demontujemy ochronkę wokół siedziska, a rączkę chowamy.

Jaki jeździk dla dziecka, które skończyło rok?

Dla dziecka ponad rocznego nie ma sensu kupować jeździka pchacza. Dziecko prawdopodobnie już samo chodzi albo niedługo zacznie. Warto zainwestować więc od razu w jeździk, którym główną siłą napędową będą jego nóżki. Fajną opcją są jeździki, które posiadają z tyłu chowaną/ odkręcaną rączkę, dzięki której opiekun może na początku asekurować dziecko lub po prostu pomóc mu się oswoić z nowym nabytkiem.

Cechy dobrego jeździka

Dobry jeździk dla dziecka powinien być przede wszystkim bardzo solidny. Czasem lepiej by model był prostszy, niż posiadał zbędne udziwnienia, które mogą ulec szybkiemu zniszczeniu.

Pamiętajmy, że najwyższa cena nie oznacza wcale, że jeździk jest najlepszy. Przyjrzyj się z czego  jest wykonany czy wygląda na wytrzymały? Poszukaj opinii w internecie, często bywają bardzo pomocne. Jeśli dziecko jest małe, warto zwrócić uwagę na szerokość siedziska. Czy dziecko siedząc na nim dosięgnie nóżkami ziemi?

Czy warto w ogóle kupować jeździk dla dziecka?

Oczywiście, że tak! Jeździk to świetny pomysł na zabawę zarówno w domu jak i na dworze. Małe dziecko uwielbia być w ruchu, więc to dla niego najlepsza atrakcja. Pamiętaj też, że każda przejażdżka jeździkiem to dla niego ćwiczenie: mięśni nóżek i koordynacji ruchowej. Początkowo dziecko będzie potrzebowało Twojej asekuracji, ale już niedługo zobaczysz jaki z niego wytrawny kierowca! (Najczęściej rajdowy?)

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak chronić skórę i włosy przed przesuszaniem
Następny artykułJak nauczyć się wcześnie rano wstawać
Redakcja serwisu to grupa specjalistów z wielu dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami. Wśród nich znaleźć można psychologów, kosmetologów, dietetyków czy pracowników służby zdrowia. Często publikujemy również artykuły podmiotów zewnętrznych, których profesjonalizm nie budzi żadnych wątpliwości. Nasza redakcja zawsze stara się znaleźć najbardziej interesujące i ważne dla czytelników tematy. Mamy również nadzieję, że publikowane przez nas treści zawsze będą pomocne i inspirujące. Niezmiennie zależy nam najbardziej na satysfakcji i zadowoleniu naszych czytelników.

Dodaj swój komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.